Να δώσω για δεύτερη φορά Πανελλαδικές ή να συμμετάσχω με το 10%;

Devilshjoker

Νεοφερμένος

Ο Devilshjoker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Βρισκομαι σε τεραστιο διλημμα.Μολις βγηκαν οι βασεις και δε περναω στην πρωτη επιλογη μου (αρχιτεκτονικη χανια) για 500 μορια περνοντας μαθηματικο πατρας χωρις να μαρεσει ιδιαιτερα.Γνωριζω οτι ειναι ρισκο να περιμενω το 10% την επομενη χρονια καθως ειναι αβεβαιο αν εισαχθω και δε κρινεται απο το χερι μου. Απο την αλλη νιωθω πολυ καταπιεσμενος να ξαναδωσω ενω ειμαι σιγουρος οτι θα τα παω καλυτερα οντας δευτερη χρονια χωρις βεβαια να νιωθω ετοιμος να υπομεινω αλλη μια χρονια ετσι χαμενη.Γνωριζω οτι η αποφαση ειναι καθαρα προσωπικη και δεν μπορειτε να εκφερετε απολυτη αποψη αλλα αυτη τη στιγμη μαλλον δεν ξερω τι να κανω
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 10,323 μηνύματα.
Εγω εχω δωσει τρεις φορες πανελλαδικές και δυστυχως δεν τα καταφερα. Οντως η δευτερη φορα ειναι λιγο πιο δυσκολη απο την πρωτη αλλα σε οτι αφορα το ψυχολογικό βαρος. Το πιο λογικο ειναι οτι βαθμολογικά θα τα πας καλυτερα αλλα υπάρχουν δυστυχως και εξαιρέσεις.

Το μονο που μπορω να σου πω απο προσωπική αποψει οτι εγω και την δευτερη και την τριτη φορα που αποφασησα να δωσω ξανα δεν το μετανοιασα.
Τωρα μονο το μετανοιώνω αλλα εγω ειμαι σε χειροτερη κατασταση απο εσενα λπ.
Αυτο που εχει σημασια ειναι να σκεφτείς σωστα την αποφαση που θα παρεις για να μην το μετανοιωσεις.

Τωρα αμα θλεις γνωμη εγω θα σου ελεγα να ξαναδωσεις οχι 10% γιαφι δεν εξαρτάται απο εσενα ειναι καθαρα θεμα τύχης.
 

Devilshjoker

Νεοφερμένος

Ο Devilshjoker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σε ευχαριστω για την αποψη σου και σου ευχομαι και εσενα οτι καλυτερο
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 10,323 μηνύματα.

Vboo

Νεοφερμένος

Η Vboo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αν δεν αντιμετώπισες πρόβλημα με την ΕΒΕ, σου προτείνω να κανεις 10% δηλώνοντας και αρχιτεκτονική Ξάνθης. Κοιτα αν δικαιούσαι μετεγγραφή για Χανιά..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,218 μηνύματα.
Τι στεναχωριεσαι? Του χρονου περνας σιγουρα χανια και σιγουρα Ξανθη οπως λεει και η Vboo ( θα αλλαξουν τους συντελεστες , ακου 0 εισακτεοι). Και παιρνεις και σιγουρα μετεγγραφη χανια αν περασεις ξανθη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top