Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ vs Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ

xristos91

Νεοφερμένος

Ο xristos91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Έχω 18800 στο 2ο-4ο και ενδιαφέρομαι για τη σχολή Ναυπηγών Μηχανικών ΕΜΠ. Απ' ότι μου λένε όμως με τόση άνοδο που θα υπάρξει δε βλέπω να την πιάνω.:( Από 'κει και πέρα βρίσκομαι μεταξύ Ηλεκτρολόγου και Μηχανολόγου Πάτρας. Πείτε μου τη γνώμη σας για αυτές... Το ότι στη Β Λυκείου που η Φυσική είχε κάποια πράγματα για τα ρεύματα και εμένα δεν με ενθουσίαζαν, σημαίνει ότι δεν κάνω για Ηλεκτρολόγος Μηχανικός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
ΕΧΩ 18800 ΣΤΟ 2ο-4ο Κ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΝΑΥΠΗΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠ.ΑΠ ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟΣΗ ΑΝΟΔΟ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΑΝΩ.:(ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥ Κ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΥ ΠΑΤΡΑΣ.ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ...ΤΟ ΟΤΙ ΣΤΗΝ Β ΛΥΚΕΙΟΥ ΠΟΥ Η ΦΥΣΙΚΗ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΡΕΥΜΑΤΑ Κ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΑΝ,ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ?

δέν σημαίνει τίποτα η β λυκείου. πάνε και μήν υπολογήζεις με βάση τα μαθήματα του σχολείου.
εκεί θα είναι τελείως διαφορετικά τα μαθήματα (πιστεύω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Φιλε κατ' αρχας πιστευω οτι εχεις απειρες πιθανοτητες να πιασεις την σχολη και ελαχιστες να μην την πιασεις...Μην απελπιζεσαι και δες το λιγο πιο ψυχραιμα και λογικα...Λογω του οτι θες ναυπηγων μηχανολογων εγω θα ελεγα να βαλεις 2η επιλογη μηχ.μηχανικος επειδη πιστευω θα σ αρεσει πιο πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristos91

Νεοφερμένος

Ο xristos91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Μου έχουν πει ότι στο αντικείμενο σπουδών είναι παρόμοιo, αλλά η απορρόφηση των Ηλεκτρολόγων είναι πολύ μεγαλύτερη. Ισχύει κάτι τέτοιο: Α και σχετικά με τις διάφορες κατευθύνσεις των τμημάτων διαφωτίστε με αν έχετε κάποια ιδέα. Ποια είναι η «καλύτερη» κατεύθυνση σε κάθε σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arximidis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
ΤΟ ΟΤΙ ΣΤΗΝ Β ΛΥΚΕΙΟΥ ΠΟΥ Η ΦΥΣΙΚΗ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΡΕΥΜΑΤΑ Κ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΑΝ,ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ?

Αυτό ήθελα να το ρωτήσω και εγώ μιας και δεν την πάλευα (γιατί βασικά ποτέ δεν τα είχα διαβάσει) με τα κυκλώματα και τον ηλεκτρομαγνητισμό..λέτε να έχω πρόβλημα στους ΗΜΜΥ???
Όπως ξέρετε η φυσική γενικής της Β Λυκείου που έχει να κάνει με κυκλώματα και ηλεκτρομαγνητισμό δε χρειάζεται στη Γ Λυκείου (εκτός από ταλαντώσεις) έτσι και εγώ αποφάσισα να μη τη διαβάσω....θα έχω πρόβλημα στους ΗΜΜΥ??????:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos_ap

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδιά, μην συγκρίνετε τις σχολές με τα μαθήματα στο σχολείο. Όταν θα περάσετε στο πανεπιστήμιο, θα δείτε ότι τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά.
Στο σχολείο το μάθημα ήταν υποχρεωτικό και έπρεπε να διαβάζεις κλπ, γι' αυτό και οι περισσότεροι το βλέπαμε σαν μια "υποχρέωση". Η μεγάλη διαφορά της σχολής, είναι ότι τα περισσότερα μαθήματα δεν έχουν υποχρεωτική παρακολούθηση και γενικότερα αυτό που θα δείτε, είναι ότι θα πρέπει να το θέλεις για να προχωρήσεις στην σχολή και από μόνος σου θα μάθεις περισσότερα πράγματα.
Μιας και λέτε για τις ταλαντώσεις, να σας επισημάνω κάτι! Τα μαθήματα στις σχολές, δεν έχουν καμία σχέση με το σχολείο και δεν συγκρίνονται σαν επίπεδο..όποια κατεύθυνση και να έχετε πάει, θα δείτε πως ουσιαστικά δεν θα ξέρετε τίποτα από ότι σας διδάσκεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Μιας και λέτε για τις ταλαντώσεις, να σας επισημάνω κάτι! Τα μαθήματα στις σχολές, δεν έχουν καμία σχέση με το σχολείο και δεν συγκρίνονται σαν επίπεδο..όποια κατεύθυνση και να έχετε πάει, θα δείτε πως ουσιαστικά δεν θα ξέρετε τίποτα από ότι σας διδάσκεται...

+απειρο

Τωρα βεβαια ενταξει, αν ο αλλος βλεπει κυκλωματα η κυματα και βγαζει καπνους, ε μην παει ΗΜΜΥ... Οχι οτι ειναι μονο αυτο οι ΗΜΜΥ βεβαια.

*Α, και δεν προκειται να ανεβουν τοσο οι ναυπηγοι btw:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
ΕΧΩ 18800 ΣΤΟ 2ο-4ο Κ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΝΑΥΠΗΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠ.ΑΠ ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟΣΗ ΑΝΟΔΟ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΑΝΩ.:(ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥ Κ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΥ ΠΑΤΡΑΣ

παντως αν δεν πιασεις ναυπηγους,που δεεεν παιζει με τη καμια...να ξερεις οτι αν τελειωσεις μηχανολογους και με ενα μεταπτυχιακο στη ναυπηγικη πιστευω θα εισαι κομπλετ...
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john20

Νεοφερμένος

Ο john20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Το μονο μεταπτυχιακο που μπορει να κανει ειναι πανω στην μηχανολογια του πλοιου και οχι γενικα στην ναυπηγικη.Ειναι μια διαφορετικη σχολη απο τους μηχανολογους οχι ειδικευση της οπως ισως θεωρειται η αεροναυπηγικη. Να δηλωσεις πρωτα τους Ναυπηγους με κλειστα ματια, ειναι πολυ καλη σχολη!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arximidis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εγω θα σου ελεγα ΗΜΜΥ εχεις περισσοτερες διεξοδους!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Το μονο μεταπτυχιακο που μπορει να κανει ειναι πανω στην μηχανολογια του πλοιου και οχι γενικα στην ναυπηγικη.

το ιδιο λεμε(η δικια σου ονομασια καλυτερη βεβαια)...αλλα πες το και ετσι..ρε john20 μορφωμενε...:P(εννοειται πως κανω χιουμορ ετσι..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john20

Νεοφερμένος

Ο john20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Samy και εγω δεν το ειπα για να σε διορθωσω, απλα συμπληρωσα την προταση σου για μεταπτυχιακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Samy και εγω δεν το ειπα για να σε διορθωσω, απλα συμπληρωσα την προταση σου για μεταπτυχιακα.


:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Τωρα βεβαια ενταξει, αν ο αλλος βλεπει κυκλωματα η κυματα και βγαζει καπνους, ε μην παει ΗΜΜΥ... Οχι οτι ειναι μονο αυτο οι ΗΜΜΥ βεβαια.

+φωνώ απόλυτα... Εγώ ο πρώτος λόγος που δηλώνω ΗΜΜΥ είναι ότι όταν βλεπω κυκλώματα πορώνομαι,αλλά εντάξει αυτά που κάναμε σχολείο δεν είναι τπτ μπροστά σε αυτά που κάνουν στα πολυτεχνείο, αλλά σίγουρα είναι ένα ενδεικτικό στοιχείο για να επιλέξεις ΗΜΜΥ ή μηχ-μηχ.
πχ αν σου αρέσει η ηλεκτρολογία ή η μηχανική

Εγώ πιστεύω ότι στη θέση σου θα δήλωνα αεροναυπηγούς γτ τα σπάει και για να καταλάβεις τι θα πεί μπές youtube και πάτα UoP.
εκτός βέβαια αν δηλώνεις ναυπηγούς μόνο και μόνο επειδή με τα όσα έβγαλες δεν μπαίνεις ΗΜΜΥ ΕΜΠ και βρήκες κάτι αντίστοιχο σε ΕΜΠ:P
εκεί είναι άλλο θέμα, αλλά πιστεύω αν κάποιος θα πήγαινε ναυπηγούς είναι γνήσιος μηχανολόγος όσο κουλό και να ακούγεται...:iagree:
*Α, και δεν προκειται να ανεβουν τοσο οι ναυπηγοι btw:P
Αυτό μην το λέτε, σχολή που παίρνει κάθε χρόνο 60 άτομα είναι πολύ ασταθής από πλευράς σταθερότητας βάσης (προσωπική διαπίστωση), οπότε φέτος μπορεί να ανέβει καμιά 400αριά...(μακάρι να μην...αλλά...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arximidis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
+φωνώ απόλυτα... Εγώ ο πρώτος λόγος που δηλώνω ΗΜΜΥ είναι ότι όταν βλεπω κυκλώματα πορώνομαι,αλλά εντάξει αυτά που κάναμε σχολείο δεν είναι τπτ μπροστά σε αυτά που κάνουν στα πολυτεχνείο, αλλά σίγουρα είναι ένα ενδεικτικό στοιχείο για να επιλέξεις ΗΜΜΥ ή μηχ-μηχ.
πχ αν σου αρέσει η ηλεκτρολογία ή η μηχανική


Εγώ πιστεύω ότι στη θέση σου θα δήλωνα αεροναυπηγούς γτ τα σπάει και για να καταλάβεις τι θα πεί μπές youtube και πάτα UoP.
εκτός βέβαια αν δηλώνεις ναυπηγούς μόνο και μόνο επειδή με τα όσα έβγαλες δεν μπαίνεις ΗΜΜΥ ΕΜΠ και βρήκες κάτι αντίστοιχο σε ΕΜΠ:P
εκεί είναι άλλο θέμα, αλλά πιστεύω αν κάποιος θα πήγαινε ναυπηγούς είναι γνήσιος μηχανολόγος όσο κουλό και να ακούγεται...:iagree:

Αυτό μην το λέτε, σχολή που παίρνει κάθε χρόνο 60 άτομα είναι πολύ ασταθής από πλευράς σταθερότητας βάσης (προσωπική διαπίστωση), οπότε φέτος μπορεί να ανέβει καμιά 400αριά...(μακάρι να μην...αλλά...)

Εγώ όμως που δεν είχα διαβάσει Φυσική Γενικής Β Λυκείου θα έχω κάποιο πρόβλημα ΗΜΜΥ?? Ίσως, για το λόγο ότι δε διάβασα, να μου αρέσει περισσότερο η Μηχανική που την κάνουμε απο Α λύκειου και σε όλη τη Γ αλλά τί να κάνω που προτίμησα ΗΜΜΥ??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
αλλά πιστεύω αν κάποιος θα πήγαινε ναυπηγούς είναι γνήσιος μηχανολόγος όσο κουλό και να ακούγεται...:iagree:

θεωρητικα αυτο δεν ισχυει...γιατι αν δεν κανω λαθος οι αποφοιτοι του τμηματος ναυπηγων μηχανολογων μηχανικων ΕΜΠ εντασσονται στο 7ο εξαμηνο των μηχανολογων μηχανικων!Στη πραξη ισχυει ανετα ...την επιβλεψη των ηλεκτρομηχανολογικων εγκαταστασεων του σχολειου που τελειωσα τις κανει ναυπηγος! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
θεωρητικα αυτο δεν ισχυει...γιατι αν δεν κανω λαθος οι αποφοιτοι του τμηματος ναυπηγων μηχανολογων μηχανικων ΕΜΠ εντασσονται στο 7ο εξαμηνο των μηχανολογων μηχανικων!Στη πραξη ισχυει ανετα ...την επιβλεψη των ηλεκτρομηχανολογικων εγκαταστασεων του σχολειου που τελειωσα τις κανει ναυπηγος! :P

Φίλε μου καταρχήν υπάρχει ένα θέμα με τους παλιούς ναυπηγούς,καθώς ο πατέρας του φίλου μου είναι ναυπηγός,αλλά λέγεται Ηλεκτρολόγος-Μηχανολόγος-Ναυπηγός μηχανικός και έχει άλλα δικαιώματα (περισσότερα δλδ)

με αυτό που είπα εννοόυσα ότι αυτός που θα πήγαινε ναυπηγός, σίγουρα του αρέσει η μηχανολογία...
εγώ πχ δεν θα δεχόμουν ποτέ να κάνω σχέδια σε πλοία κλπ (ακόμη κι αν έχει περισσότερα φράγκα)...

Για να το πώ κ αλλιώς δύσκολα κάποιος να του αρέσουν εξίσουν:
Ναυπηγός-μηχ και ΗΜΜΥ
(δεν ξέρω ίσως να μου φαίνεται εμένα έτσι και να ισχύει για μένα αλλά αυτή την εντύπωση έχω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Φίλε μου καταρχήν υπάρχει ένα θέμα με τους παλιούς ναυπηγούς,καθώς ο πατέρας του φίλου μου είναι ναυπηγός,αλλά λέγεται Ηλεκτρολόγος-Μηχανολόγος-Ναυπηγός μηχανικός και έχει άλλα δικαιώματα (περισσότερα δλδ)

διορθωνω για αποφυγη παρεξηγησεων..ναυπηγος μηχανολογος μηχανικος και οχι απλα ναυπηγος!

λογικα ο πατερας του φιλου σου εχει παρει 2 πτυχια!γιατι παλιοτερα ηταν ενωποιημενοι ηλεκτρολογοι και μηχανολογοι σε ενα τμημα...τωρα οι ναυπηγοι δεν θυμαμαι να συμπεριλαμβανονταν στη παρεα αυτη!εκτος και αν κανω λαθος!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristos91

Νεοφερμένος

Ο xristos91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
+φωνώ απόλυτα... Εγώ ο πρώτος λόγος που δηλώνω ΗΜΜΥ είναι ότι όταν βλεπω κυκλώματα πορώνομαι,αλλά εντάξει αυτά που κάναμε σχολείο δεν είναι τπτ μπροστά σε αυτά που κάνουν στα πολυτεχνείο, αλλά σίγουρα είναι ένα ενδεικτικό στοιχείο για να επιλέξεις ΗΜΜΥ ή μηχ-μηχ.
πχ αν σου αρέσει η ηλεκτρολογία ή η μηχανική

Εγώ πιστεύω ότι στη θέση σου θα δήλωνα αεροναυπηγούς γτ τα σπάει και για να καταλάβεις τι θα πεί μπές youtube και πάτα UoP.
εκτός βέβαια αν δηλώνεις ναυπηγούς μόνο και μόνο επειδή με τα όσα έβγαλες δεν μπαίνεις ΗΜΜΥ ΕΜΠ και βρήκες κάτι αντίστοιχο σε ΕΜΠ:P


δηλωνω ναυπηγους γιατι αυτο σκεφτομουν και ηθελα καιρο πριν δωσω εξετασεις.αν ηθελα εμπ θα δηλωνα και χημικουσ μηχανικους που το χω!τι να δω στο youtube?με UoP δεν μ βγαζει κατι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
δηλωνω ναυπηγους γιατι αυτο σκεφτομουν και ηθελα καιρο πριν δωσω εξετασεις.αν ηθελα εμπ θα δηλωνα και χημικουσ μηχανικους που το χω!τι να δω στο youtube?με UoP δεν μ βγαζει κατι...
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=hsS1UFiHbQQ&feature=related[/ame] ;)

You can see the 2 cars from the Mechanical Engineering & Aeronautics Department of the University Of Patras designed and built for the Formula Student Competition in UK!!!!!!

Πάντα πρωτοποροι!!!!!!!!!!
-----------------------------------------
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=To9P60LDhGc&feature=related[/ame]

καλά τα βλέπω αυτά και φοβάμαι μην το μετανιώσω που δήλωσα μετά τους Αεροναυπηγούς...

πείτε ρε παιδιά πού αλλού υπάρχει τόση όρεξη για δουλειά, δεν είναι τυχαίο που σχεδόν όλοι όσοι διαπρέπουν σ' αυτή τη σχολή πάνε εξωτερικό... τι να κάτσουν να κάνουν εδώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top