Ναρκωτικά

tasoula

Νεοφερμένος

Η tasoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Παιδιά δείτε την ταινία Requiem For A Dream και μετά όχι δε θα σκεφτείτε να ακουμπήσετε ναρκωτικά ούτε καν τσιγάρο!!!Τουλάχιστον σε μένα τέτοια επίδραση είχε!!!!
Oταν ειδα την συγκεκριμενη ταινια δεν μπορουσα να μιλησω για κανα 10λεπτο..Πραγματικα σοκαριστηκα..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Συμφωνώ σχεδόν απόλυτα με αυτά που λέει. Σε αρκετά σημεία (όπως στις δικαιολογίες) βρίσκονται και αρκετές που οδηγούν τα άτομα στα ναρκωτικά(βλ. τελευταία)

Καλά,ο τύπος είναι αφοριστικός και φασισταριό του κερατά,αλλά άλλη κουβέντα αυτή...

Το τσιγάρο δεν συγκρίνεται με τα ναρκωτικά,γιατί είναι νόμιμο.Αν νομιμοποιηθεί και το χασίς,σαν το τσιγάρο θ'αντιμετωπίζεται.Δεν είναι προθάλαμος των σκληρών,τουλάχιστον οργανικά.Η Ολλανδία,όπου σχεδόν όλοι οι κάτοικοι έχουν δοκιμάσει χασίς,έχει απ'τα χαμηλότερα ποσοστά θνησιμότητας που οφείλονται στα ναρκωτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Χάλια χάλια

Τίτλος: Χάλια χάλια
Ραπ: Μηδενιστής
Δίσκος: Μεγάλος ήρωας
(πηγή)

Το ξερω, πηρα ενα χαρτακι απο τα ριζλα
Τα χθεσινα τσιγαρα με ζαλισαν
Κι αν μαζι μας ρθεις θα θες να πιεις
Ερχονται κει κατι ξεκαρφωτοι ασχετοι (?)
Που μολις πιουνε γινονται γλαροι αφωνοι (?) ιχαχα
Καλως τον ηπιες καμια φορα? Οοοοχι?
Αυτη ειναι η πρωτη? Ναιιιιιιι? Καλα
Παιρνω απ το κυπελλο το χορτο το πρωτο
Φτιαχνω ενα τριφυλλο το πρωτο
Τι ειναι αυτα τα ασπρα? Χαρτακια αστα, κατω τα κουλα σου
Θα πιεις ενα τσιγαρο και μετα αντε στη μαμα σου
Κι οταν θα μου πει τι ειναι η τζιβανα
Τι ειναι αυτο? Υo...


Μου τη σπαν τα σπορια κανουν Μπαμ Μπαμ
Ελα σκαστο τωρα, να καθαριζεις το βρωμας σκετη ταλαιπωρια
Μα οταν πινω βρισκω λογια μαστουρωνω
Βρισκω ριμες και σου χωνω ενα κιλο πινω δεν το πουλω
Ποιος γαμαει τον αλβανο εχω ελληνικο, ειναι το λαλα –λαλα-
Μια ιστορια ειχα ακουσει στην Ελλαδα
Πως ολοι χορτο πιναν παντα με ζαλαδα
Οι πιο πολλοι το ριχνανε και στην σαλατα made in Καλαματα
Καταπρασινα λιβαδια βγαζουν λαδια για ξενερωτα αγορακια νηφαλια
Ακου ρεμαλια...
Τα καραβια φερνουν παλι ντουμανια απειρα βραδια
Σου λεω λογω τιμης, η police
με ψαχνει σ ολο το λεκανοπεδιο αττικης
Και κατω απ την ακροπολη παιζουμε μονοπολη, γυρα τα τσιγαρα μου και πινω πιο πολυ
Φυτεψε ενα δεντρο αν εχεις αυλη –γιατι-
Περιμενε βροχη κανε λιτανειες μπολικες σοκολατες για τις υπογλυκαιμιες
Πινεις ταχα κοψε μαπα πινει χορτο τζαπα μες στη τρακα στην καβατζα
Χορτο παντα ριχνω ριμες ατσα
κρυμμενο στην λινατζα στην ταρατσα
μες στην καλτσα φατσα καρτα οταν πινω γινομαι το καρναβαλι απο την Πατρα σκυλλα παρτα ολα φατα τακα τακα χορτο πακα πινω γιατι μου αρεσει και εχει πλακα
ακου βλακα
ποιοι στα μαθανε τα χαπια να ναι τα συκωτια σαπια
να τα κρυβεις στα ντουλαπια να τα βρισκει η μαμα σου και να κλαιει δεκα βραδια αστα σαπια βλακα στα πα
Δεκα γαρα ειναι οσο μια χαπα τι ειχες Γιαννη τι ειχα παντα
ποιος θα κλαιει στα σαραντα με την πρεζα πεσε τεζα
μια κατσαριδουλα η μικρη τερεζα ηπιε πρεζα και την βρηκαν στη φριτεζα μες στα λαδια ενω αν επινε ντουμανια θα ταν εξυπνη για παντα θα μπαινε μες στην πατατα
οταν πινω τετοια λεω κι ειμαι χαλια μηδε –ειμαι χαλια-
ποιος με ειδε με τα αλλα τα ρεμαλια τα ντουμανια να μυριζουν σαν λιβανια
πισω απ την πλατεια κατω απ τα παγκακια ταβλα ταβλα ταβλα ταβλα....

Δωστε μου μπαφο να πιω να φτιαχτω να κοπω να χαθω να γινω χαλια
Αυτο το κοκκινο παιρνει κεφαλια ντουμανια με κανει χαλια χαλια χαλια (Χ4)

Βγαλε τα rizla βγαλε βγαλε το δεντρο απο τη ριζα και καντα κορνιζα μπαινω στην πριζα
κολλαω rizla στο rizla κολλαω φουντα με κοκα κολλαω ριμα με ντοπα κολλαει ο μηδε με υπο και κανουν κολπα oπα oπα
Φερε μια καυτη παρε μια καυτη και μια αναποδη κι εσυ να γινεις
οτι δινεις τοσο τοσο πισω πινεις πινεις
βγαλε χαρτους στριψε μπαφους φτιαξε ταφους σκαψε λακους κι ασε καποιους καποιους καποιους καποιους καποιους με τους βραχους καφτους σπαστους τριφτους ριχτους μεσα στα ρουθουνια μου ουνια μου μες στη ζουλα μου, τσουλα μου δυο γραμμες καυτες κι αναποδες καναβουριες καναπεδιες τρελλες νταγλες
πολλες σοδειες ηπια και λεω πολλα πολλα πολλα πολλα πολλα πολλα
ζαλιστηκαν πολλα παιδια πολυ καλα κατσε καλα με τα ψιλα
απ το Βρωμα δεν πηρα τιποτα ποτε στα σοβαρα γιατι ειμαι λιωμα στεγνωσε το στομα επεσα στο χωμα ανασκελα
ασχετα η σοκολατα παει με σερενατα, αλβανικο, με ενα ποτο, ελληνικο, με την κοκο απλως θελω να πιω να δω το κολλημα φρονιμα μομιμα νονιμα επινα επειτα εγινα διαολος...

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=YC6sSRQf84A"]βιντεο[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Μια χορηγια του Τακι Τσαν και του Χαρμανη... Τα ναρκωτικα ειναι θανατος...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=ZdtetNSQ4q0[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Nice!Καλό τραγουδάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkmini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλκμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Θα προτιμούσα να υπέφερα από κατάθλιψη για το υπόλοιπο της ζωής μου παρά να έπαιρνα κάτι που θα με "έφτιαχνε" για λίγο, μόνο και μόνο για να με ρίξει ακόμα πιο κάτω μέτα...Μαλακά ή σκληρά δυστυχώς έχουν τις ίδιες επιπτώσεις, και δεν αναφέρομαι μόνο στο θάνατο, αλλά και στο γεγονός ότι η ζωή σου γίνεται σκατά, χάνεις τους ανθρώπους που αγαπάς, παρατάς και χάνεις τα πάντα και ό,τι σε κάνει ευτυχισμένο για να καταλήξεις ένα τσακισμένο κορμί και μυαλό, έρμαιο των εμπόρων και του εθισμού σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.

tasoula

Νεοφερμένος

Η tasoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Θα προτιμούσα να υπέφερα από κατάθλιψη για το υπόλοιπο της ζωής μου παρά να έπαιρνα κάτι που θα με "έφτιαχνε" για λίγο, μόνο και μόνο για να με ρίξει ακόμα πιο κάτω μέτα...Μαλακά ή σκληρά δυστυχώς έχουν τις ίδιες επιπτώσεις, και δεν αναφέρομαι μόνο στο θάνατο, αλλά και στο γεγονός ότι η ζωή σου γίνεται σκατά, χάνεις τους ανθρώπους που αγαπάς, παρατάς και χάνεις τα πάντα και ό,τι σε κάνει ευτυχισμένο για να καταλήξεις ένα τσακισμένο κορμί και μυαλό, έρμαιο των εμπόρων και του εθισμού σου...
+φωνω τρελα alkimi..Οντως εχει πολυ σοβαρες επιπτωσεις και στον κοινωνικο περιγυρο του ατομου..Ασχετα που η συμπεριφορα του χρηστη αλλαζει,γινεται αντικοινωνικη και ο ιδιος κλεινεται στον εαυτο του..και τα μαλακα μετα φερνουν τα σκληρα,οταν πλεον υπαρχει εθισμος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Μια χορηγια του Τακι Τσαν και του Χαρμανη... Τα ναρκωτικα ειναι θανατος...

https://www.youtube.com/watch?v=ZdtetNSQ4q0

αυτό το τραγούδι το έχω ακούσει χιλιάδες φορές... πραγματικά καταπληκτικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Θα προτιμούσα να υπέφερα από κατάθλιψη για το υπόλοιπο της ζωής μου παρά να έπαιρνα κάτι που θα με "έφτιαχνε" για λίγο, μόνο και μόνο για να με ρίξει ακόμα πιο κάτω μέτα...Μαλακά ή σκληρά δυστυχώς έχουν τις ίδιες επιπτώσεις, και δεν αναφέρομαι μόνο στο θάνατο, αλλά και στο γεγονός ότι η ζωή σου γίνεται σκατά, χάνεις τους ανθρώπους που αγαπάς, παρατάς και χάνεις τα πάντα και ό,τι σε κάνει ευτυχισμένο για να καταλήξεις ένα τσακισμένο κορμί και μυαλό, έρμαιο των εμπόρων και του εθισμού σου...

Εντάξει, μην τα ισοπεδώνουμε. Το καλύτερο είναι να μην κάνεις καθόλου, δε το συζητώ.

Από την άλλη όμως για τους ηλικιωμένους (άνω των 75 πχ) τα ελαφρά μπορούν να είναι πολύ χρήσιμα, καθώς φέρνουν ευφορία και ανακουφίζουν ανίατους πόνους.

Τέλος να σημειώσω, ότι τα ελαφρά (χασίς, κάνναβη) είναι φυσικά, σε αντίθεση με το τσιγάρο που δεν είναι, και είναι μάλιστα ακίνδυνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Θα προτιμούσα να υπέφερα από κατάθλιψη για το υπόλοιπο της ζωής μου παρά να έπαιρνα κάτι που θα με "έφτιαχνε" για λίγο, μόνο και μόνο για να με ρίξει ακόμα πιο κάτω μέτα...Μαλακά ή σκληρά δυστυχώς έχουν τις ίδιες επιπτώσεις, και δεν αναφέρομαι μόνο στο θάνατο, αλλά και στο γεγονός ότι η ζωή σου γίνεται σκατά, χάνεις τους ανθρώπους που αγαπάς, παρατάς και χάνεις τα πάντα και ό,τι σε κάνει ευτυχισμένο για να καταλήξεις ένα τσακισμένο κορμί και μυαλό, έρμαιο των εμπόρων και του εθισμού σου...


Το λες γιατι δεν ειχες καταθλιψη ποτε.
Α και επισης δεν ειναι απαραιτητο οτι με τα ναρκωτικα θα νιωσεις πιο χαρουμενος. Πχ, απ'οσο εχω διαβασει και απο ομολογιες που εχω ακουσει, με το χασις γινεσαι περισσοτερο αυτο που εισαι. Πχ, αν εισαι χαζοχαρουμενος γινεσαι ακομα περισσοτερο, αν εισαι εξυπνος γινεσαι ακομα εξυπνοτερος, αν εισαι θλιμμενος γινεσαι ακομα πιο θλιμμενος κ.ο.κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoula

Νεοφερμένος

Η tasoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εντάξει, μην τα ισοπεδώνουμε. Το καλύτερο είναι να μην κάνεις καθόλου, δε το συζητώ.

Από την άλλη όμως για τους ηλικιωμένους (άνω των 75 πχ) τα ελαφρά μπορούν να είναι πολύ χρήσιμα, καθώς φέρνουν ευφορία και ανακουφίζουν ανίατους πόνους.

Τέλος να σημειώσω, ότι τα ελαφρά (χασίς, κάνναβη) είναι φυσικά, σε αντίθεση με το τσιγάρο που δεν είναι, και είναι μάλιστα ακίνδυνα.
Σιγουρα οταν χρησιμοποιουνται για θεραπευτικους σκοπους ειναι πολυ χρησιμα..(πχ καρκινος)αλλα ακομα και τα ελαφρια που ανεφερες μπορει να αποβαλλονται συντομα απο τον οργανισμο αλλα προκαλουν βλαβες στα εγκεφαλικα κυτταρα..Οποτε εγω δεν θα τα χαρακτηριζα εντελως ακινδυνα..σε σχεση με το τσιγαρο +φωνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Το λες γιατι δεν ειχες καταθλιψη ποτε.
Α και επισης δεν ειναι απαραιτητο οτι με τα ναρκωτικα θα νιωσεις πιο χαρουμενος. Πχ, απ'οσο εχω διαβασει και απο ομολογιες που εχω ακουσει, με το χασις γινεσαι περισσοτερο αυτο που εισαι. Πχ, αν εισαι χαζοχαρουμενος γινεσαι ακομα περισσοτερο, αν εισαι εξυπνος γινεσαι ακομα εξυπνοτερος, αν εισαι θλιμμενος γινεσαι ακομα πιο θλιμμενος κ.ο.κ.


αυτο για το εξυπνος..για να μην υπαρχουν παρανοησεις..η κανναβη σε κανει πιο οξυδερκη για καποια λεπτα μετα τη χρηση αλλα σε λιγη ωρα προκαλει αυτην την αισθηση αδυναμιας και αδρανειας που εχουμε πχ. μολις εχουμε ξυπνησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε ναι για οσο διαρκει η δραση του ναρκωτικου βεβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
προκαλει αδρανεια και κατα την ωρα της χρησης του.βεβαια παιζει ρολο και με τι οργανισμο εχουμε να κανουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Νταξ δε ξερω τοσες λεπτομερειες, απλως ηθελα να τονισω οτι δεν ειναι αναγκη να σε κανει να νιωθεις χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
γκατ ιτ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoula

Νεοφερμένος

Η tasoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
προκαλει αδρανεια και κατα την ωρα της χρησης του.βεβαια παιζει ρολο και με τι οργανισμο εχουμε να κανουμε.
Επιασε τοπο η εργασια μου απο οτι βλεπω ε???μπραβο μπραβο...κατι εκανε και η π*****ζι φετος!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
αυτα τα ειχα διαβασει στο νετ..δεν περιμενα την εργασια κανενος..:P

τι νομιζεις ο,τι λεω στα παιδια στο σχολειο και με κοιταν περιεργα γτ νομιζουν οτι εχω κανει χρηση ?? ευτυχως που τελικα τους πειθω οτι οι γνωσεις ειναι μονο εγκυκλοπαιδικες επι του θεματος:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoula

Νεοφερμένος

Η tasoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
αυτα τα ειχα διαβασει στο νετ..δεν περιμενα την εργασια κανενος..:P

τι νομιζεις ο,τι λεω στα παιδια στο σχολειο και με κοιταν περιεργα γτ νομιζουν οτι εχω κανει χρηση ?? ευτυχως που τελικα τους πειθω οτι οι γνωσεις ειναι μονο εγκυκλοπαιδικες επι του θεματος:D
Και οι γνωσεις της ντινας εγκυκλοπαιδικες ειναι φιλτατη!!..χεχε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top