Νέο σχολείο: Τους απόφοιτους πώς θα τους επηρεάσει;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Aitherovamwnas

Νεοφερμένος

Η Aitherovamwnas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γειά σας!Θέλω να δώσω πανελλήνιες του χρόνου και παρά το γεγονός ότι ξέρω πως με τα νέα μέτρα αλλάζουν ριζικά τα πράγματα για την παιδεία εμένα με ''καίει'' το εξής:
Αν τα νέα μέτρα ισχύσουν για το 2011-2012 (υπάρχει τέτοια περίπτωση?)οι απόφοιτοι θα πρέπει να δώσουμε με τα νέα δεδομένα???
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
δεν ξεκινα απο το 2011-2012..εμεις (οι μαθητες της α λυκειου γεννημενοι το 1995)θα ειμαστε η τελευταια''γενια''που θα δωσει με το παλιο ...αρα αν δωσεις τον μαιο του 2012 θα δωσεις με το τωρινο συστημα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aitherovamwnas

Νεοφερμένος

Η Aitherovamwnas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά θα δώσω στα ίδια μαθήματα που δίνουν τα παιδιά φέτος έτσι?
Τα νέα μέτρα υπολογίζουν να ισχύσουν από τα παιδιά που είναι τώρα γυμνάσιο και μετά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
-μαλιστα.θα δωσεις στα μαθηματα κα και στην υλη που δινουν και τα παιδια φετος.
-τα παιδια που θα ειναι οι ''πρωτοι'' με το νεο συστημα ειναι τα σημερινα παιδια της γ γυμνασιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,310 μηνύματα.
Γειά σας!Θέλω να δώσω πανελλήνιες του χρόνου και παρά το γεγονός ότι ξέρω πως με τα νέα μέτρα αλλάζουν ριζικά τα πράγματα για την παιδεία εμένα με ''καίει'' το εξής:
Αν τα νέα μέτρα ισχύσουν για το 2011-2012 (υπάρχει τέτοια περίπτωση?)οι απόφοιτοι θα πρέπει να δώσουμε με τα νέα δεδομένα???
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας:)

Πανελλαδικές θα δώσεις.Το σχολικό έτος 2013-2014 θα καθιερωθούν οι καινούργιες εξετάσεις ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aitherovamwnas

Νεοφερμένος

Η Aitherovamwnas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δεν το πιστεύω ότι το λέω αλλά αισθάνομαι ανακουφισμένη που ισχύουν ακόμα οι πανελλήνιες...Δεν ξέρω τι να πω για αυτό το νέο σχολείο, μου δίνει την εντύπωση ότι μπάζει από παντού...Δεν λέω οι πανελλήνιες εξετάσεις είναι ένας ιδιαίτερα ψυχοφθόρος και όχι απαραίτητα αντικειμενικός (είμαι ένα από τα ''θύματά'' τους άλλωστε)αλλά και αυτά που προσπαθούν να περάσουν τώρα δείχνουν ακόμα πιο ψυχοφθόρα...
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
θα δωσεις στα μαθηματα κα και στην υλη που δινουν και τα παιδια φετος.
Η ύλη νομίζω μπορεί να αλλάξει οποτεδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top