Μόρια μεταγραφής

DESPOINAMIX

Νεοφερμένος

Η DESPOINAMIX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,
Ο γιος μου πέρασε Ιστορίας Αρχαιολογίας και κοινωνικής ανθρωπολογιας στον Βόλο.
Είμαι ανύπαντρη μητέρα με εισόδημα την τελευταία 3ετια γύρω στις 11000€ .
Έχει πιθανότητες να έρθει στο Κοινωνικής Ανθρωπολογιας στην Αθήνα.
Πόσα μόρια πιάνει?
Επίσης αν του δώσουν φοιτητικη εστια μπορεί να αιτηθεί μεταγραφη?
Ευχαριστώ πολύ και αναμένω την απάντηση σας.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,407 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,
Ο γιος μου πέρασε Ιστορίας Αρχαιολογίας και κοινωνικής ανθρωπολογιας στον Βόλο.
Είμαι ανύπαντρη μητέρα με εισόδημα την τελευταία 3ετια γύρω στις 11000€ .
Έχει πιθανότητες να έρθει στο Κοινωνικής Ανθρωπολογιας στην Αθήνα.
Πόσα μόρια πιάνει?
Επίσης αν του δώσουν φοιτητικη εστια μπορεί να αιτηθεί μεταγραφη?
Ευχαριστώ πολύ και αναμένω την απάντηση σας.
Καλησπερα
Θα ελεγα να κοιταξουμε την μετεγγραφη αθηνα...
Η Φοιτητική εστια του βολου ειναι μια προφαση ... εχει 40 μονοκλινα και δινεται μονο για ενα χρονο στους πρωτοετεις μονο... συνεπως ειναι απιαστο ονειρο.
Θελω ομως 3 πληροφοριες.
Α)Τι σχολη θελει στην αθηνα ?
1) Κοινωνικής Ανθρωπολογιας παντειο?
2) Ιστορια Αρχαιολογια Εκπα ?
Μπορει να τα βαλει και τα δυο ως πρωτη και δευτερη επιλογη.
Β) Στο πιστοποιητικο οικογενειακης γραφεται πατερας?
Αυτο επειδη ειναι ευαισθητο στοιχειο μπορειτε να μου το στειλετε αν θελεται σε προσωπικο μυνημα ( το ειδα το ξεχασα).
Γ) Λεμε 11000€ εισοδημα ? υποθετω αυτο ειναι το ετησιο?
 

DESPOINAMIX

Νεοφερμένος

Η DESPOINAMIX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση σας.
Το παιδί είναι αναγνωρισμενο οπότε και αναγράφεται το όνομα του πατέρα. Θέλει κοινωνικής ανθρωπολογιας στην Παντειο.
Το εισόδημα είναι ετήσιο και αφορά το δικό μου εισόδημα
Ευχαριστώ και πάλι
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,407 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση σας.
Το παιδί είναι αναγνωρισμενο οπότε και αναγράφεται το όνομα του πατέρα. Θέλει κοινωνικής ανθρωπολογιας στην Παντειο.
Το εισόδημα είναι ετήσιο και αφορά το δικό μου εισόδημα
Ευχαριστώ και πάλι
Ωραια.. συνεχιζω την ''ανακριση''... εχετε δικαστικη επιμελεια για το παιδι ? μαλλον οχι δεν την χρειαστηκατε..ε?
Δεν μου ειναι καθολου ευχαριστο που ρωταω τετοια προσωπικα.. αλλα να αυτα δινουν τα μορια.
Ποσα παιδακια εχεται ? μηπως εχεται και προστευομενο αλλο μελος ( πχ μητερα).. κωδικος 03 στο εκκαθαριστικο.
 

DESPOINAMIX

Νεοφερμένος

Η DESPOINAMIX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Όπως σωστά υποθέστε δεν χρειάστηκε δικαστική απόφαση για την επιμέλεια και έχω μόνο αυτό το παιδί και κανένα άλλο προστατευομενο μέλος
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,407 μηνύματα.
Όπως σωστά υποθέστε δεν χρειάστηκε δικαστική απόφαση για την επιμέλεια και έχω μόνο αυτό το παιδί και κανένα άλλο προστατευομενο μέλος
Ωραια .... ας εργαστουμε με το περιβαλλον που εχετε και υπολογιζοντας μονο το δικο σας εισοδημα.
11.000€ το χρονο χ 3 χρονια= 33.000 € / 2 ατομα χ 3 χρονια = 5500€ κατα κεφαλην εισοδημα το οποιο μας δινει 4 μορια ( οριακα).
4 μορια οικονομικα και 2 κοινωνικα μορια απο ανυπαντρη μητερα συνολο 6.
Οταν θα κανετε την αιτηση εκει στην πλατφορμα και στην μεριδα του πατερα δεν θα βαλεται αφμ και θα επιλεξετε το παρακατω.

1724699381705.png


Το συστημα θα σας δωσει τα 6 μορια ... Μετα θα πρεπει να το αποδειξετε στο παντειο αυτο ...και αποδεικνυεται με το χαρτι οικογενειακης καταστασης...

1724699562130.png

1724699619705.png

Αν δεν το δεχθούν θα μπούμε σε περιπέτεια .

Εικονες μετεγγραφων.
Ανθρωπολογιας Παντειο
1724699984926.png

Πολυ ευνοικη εικονα ...παιζει απο αδεια σχολη ( 0 μορια ως και 3) οποτε με τα δικα σας μορια την εχεται μαλλον σιγουρη.
Ας δουμε και το εκπα αν και δεν το θελετε.
Ιστοριας Εκπα

1724699808520.png

1724699855516.png

Εδω τα πραματα ειναι πιο ευνοικα για σας η σχολη θελει 0 μορια. Σιγουρη μετεγγραφη.
Το εκπα θα ανεβει πιθανον λιγο απο την επιρροη της Πατρας που μπηκε φετος αντιστοιχη αλλα ειναι αδυναμη να επειρεασει πολυ.

Και οι δυο σχολες ειναι αντιστοιχες με την σχολη του Βολου και στις δυο καλυπτει τον κοφτη 2750.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top