Μπορώ να κάνω δύο φορές το 10%;

Eutuxia Paidiwti 44

Νεοφερμένος

Η Eutuxia Paidiwti 44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Έχω πάρει κωδικούς για μηχανογραφικό για το 10%. Αν συμπληρώσω φέτος δελτίο, αλλά δεν εγγράφω στο τμήμα και παραμείνω στην αρχική μου σχολή δικαιούμαι να ξανω πάλι αίτηση του χρόνου;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,159 μηνύματα.
Έχω πάρει κωδικούς για μηχανογραφικό για το 10%. Αν συμπληρώσω φέτος δελτίο, αλλά δεν εγγράφω στο τμήμα και παραμείνω στην αρχική μου σχολή δικαιούμαι να ξανω πάλι αίτηση του χρόνου;
Υποθετω οτι εδωσες το 2023.
Οποτε φετος με μηχανογραφικο 10% διεκδικεις το 6% των φετινων θεσεων
και του χρονου το 4% των θεσεων.
Υπ οψιν...οι νεες βασεις πχ φετινες δεν επειρεαζουν ουτε το 6% ουτε το 4%...αυτα πανε συμφωνα με τις τοτε βασεις.
 

Eutuxia Paidiwti 44

Νεοφερμένος

Η Eutuxia Paidiwti 44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Υποθετω οτι εδωσες το 2023.
Οποτε φετος με μηχανογραφικο 10% διεκδικεις το 6% των φετινων θεσεων
και του χρονου το 4% των θεσεων.
Υπ οψιν...οι νεες βασεις πχ φετινες δεν επειρεαζουν ουτε το 6% ουτε το 4%...αυτα πανε συμφωνα με τις τοτε βασεις.
Ναι έδωσα το 2023. Σκέφτομαι να κανω το μηχανογραφικό με το 10% φέτος, αλλα επειδή προσπαθώ να συγχρονιστώ και με τον αδερφό μου που έδωσε φέτος για ιατρική και ισως περάσει Αλεξανδρούπολη ή πατρα. Αν εγώ περάσω πατρα με το 10% κι αυτος Αλεξανδρούπολη κι εγώ δεν κανω εγγραφή στο νέο τμήμα της Πάτρας, μπορώ του χρόνου να ξανα ανοίξω μηχανογραφικό πάλι με το 10% και να το ξαναδηλώσω; Ρωτάω επειδή οι συγγενείς μας είναι πατρα και ίσως πάρει μετάθεση κι εκείνος
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,159 μηνύματα.
Ναι έδωσα το 2023. Σκέφτομαι να κανω το μηχανογραφικό με το 10% φέτος, αλλα επειδή προσπαθώ να συγχρονιστώ και με τον αδερφό μου που έδωσε φέτος για ιατρική και ισως περάσει Αλεξανδρούπολη ή πατρα. Αν εγώ περάσω πατρα με το 10% κι αυτος Αλεξανδρούπολη κι εγώ δεν κανω εγγραφή στο νέο τμήμα της Πάτρας, μπορώ του χρόνου να ξανα ανοίξω μηχανογραφικό πάλι με το 10% και να το ξαναδηλώσω; Ρωτάω επειδή οι συγγενείς μας είναι πατρα και ίσως πάρει μετάθεση κι εκείνος
Δεν καταλαβα χριστο σορρυ... το μονο οτι θελετε να εισαστε μαζι.
για πες που μενουν οι γονεις σας?
 

Eutuxia Paidiwti 44

Νεοφερμένος

Η Eutuxia Paidiwti 44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Χαχαχα δίκιο έχεις..
Λοιπόν, οι γονεις μας είναι χωρισμένη και μένουν στην πατρα και έχουμε και μια μικρότερη αδερφή (αρα η μετάθεση από Αλεξανδρούπολη είναι ευκολότερη λόγω μονογονεϊκής οικογένειας κτλ).
Ο αδερφός μου έδωσε φέτος πανελλήνιες για ιατρική και έχει γράψει 18.000 με τους συντελεστές της Αλεξανδρούπολης και 18,200κατι με αυτούς της Πάτρας.
Εγώ σπουδάζω Αθηνα στη γαλλική φιλολογια και θελω να κανω τπ μηχανογραφικό μου ξανα με το 10% για παιδαγωγικά είτε για Αλεξανδρούπολη (για να είμαστε μαζί), είτε για Πατρα. Προφανώς θα βάλω πρώτη την Πατρα, λόγω καη της διαφοράς μορίων.
Η ερώτηση μου είναι, αν εγώ περάσω Πατρα κι εκείνος Αλεξανδρούπολη, κι εγώ δεν εγγράφω στο παιδαγωγικό της Πάτρας, αλλα μείνω για άλλη μια χρόνια στη γαλλική στην Αθηνα, μπορώ να κανω πάλι το μηχανογραφικό με το 10% του χρόνου ή θεωρείται ότι είχα μόνο μια ευκαιρία;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,159 μηνύματα.
Χαχαχα δίκιο έχεις..
Λοιπόν, οι γονεις μας είναι χωρισμένη και μένουν στην πατρα και έχουμε και μια μικρότερη αδερφή (αρα η μετάθεση από Αλεξανδρούπολη είναι ευκολότερη λόγω μονογονεϊκής οικογένειας κτλ).
Ο αδερφός μου έδωσε φέτος πανελλήνιες για ιατρική και έχει γράψει 18.000 με τους συντελεστές της Αλεξανδρούπολης και 18,200κατι με αυτούς της Πάτρας.
Εγώ σπουδάζω Αθηνα στη γαλλική φιλολογια και θελω να κανω τπ μηχανογραφικό μου ξανα με το 10% για παιδαγωγικά είτε για Αλεξανδρούπολη (για να είμαστε μαζί), είτε για Πατρα. Προφανώς θα βάλω πρώτη την Πατρα, λόγω καη της διαφοράς μορίων.
Η ερώτηση μου είναι, αν εγώ περάσω Πατρα κι εκείνος Αλεξανδρούπολη, κι εγώ δεν εγγράφω στο παιδαγωγικό της Πάτρας, αλλα μείνω για άλλη μια χρόνια στη γαλλική στην Αθηνα, μπορώ να κανω πάλι το μηχανογραφικό με το 10% του χρόνου ή θεωρείται ότι είχα μόνο μια ευκαιρία;
πολλα εγραψε και μου ανοιξες την ορεξη για ερωτησεις..
Κατ αρχη να σου πω οτι δεν εισαι μονεογονικο παιδι.
Κατα δευτερο εισαι τριτεκο παιδι και εχεις 2,5 μορια μετεγγραφης με το καλημερα.Τα οποια μορια εναι αρκετα για να παει το αδελφι στην πατρα με απλη μετεγγραφη.
Εσυ την γαλλικη την εχεις βαρεθει ή το κανεις για το αδελφι το 10%..τουτέστιν θυσια?
 

Eutuxia Paidiwti 44

Νεοφερμένος

Η Eutuxia Paidiwti 44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
πολλα εγραψε και μου ανοιξες την ορεξη για ερωτησεις..
Χαχαχαχα προσπάθησα να τα πω όλα περιγραφικά, γιατί είναι πολλές πληροφορίες και πριν τις έγραψα όπως να ναι.
Αυτά για τα μόρια της μετεγγραφής τέλεια ακούγονται.. κι εκείνος θεκει πολυ πατρα.
εγω δεν είχα κατσει να διαβάσω στην πανελλήνιες πολυ και πηγα γαλλική απλά επειδή ήξερα και είχε κάποια σχέση με την εκπαίδευση. Παιδαγωγικά θελω κανονικά και αν δεν περάσω με το 10% σκέφτομαι και τις κατατακτήριες αν και είναι νωρίς ακόμα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,159 μηνύματα.
Χαχαχαχα προσπάθησα να τα πω όλα περιγραφικά, γιατί είναι πολλές πληροφορίες και πριν τις έγραψα όπως να ναι.
Αυτά για τα μόρια της μετεγγραφής τέλεια ακούγονται.. κι εκείνος θεκει πολυ πατρα.
εγω δεν είχα κατσει να διαβάσω στην πανελλήνιες πολυ και πηγα γαλλική απλά επειδή ήξερα και είχε κάποια σχέση με την εκπαίδευση. Παιδαγωγικά θελω κανονικά και αν δεν περάσω με το 10% σκέφτομαι και τις κατατακτήριες αν και είναι νωρίς ακόμα.

Oh mon Dieu! Quel decadence ..ουστ γαλλικη δεν σε θελουμε.

Ναι μου τα εγραψες πολυ κοριστιστικα και βραχυκυκλωσα αλλα τωρα ειναι ολα καθαρα.

Σεναριο 1
Το αγορι περνα Αλεξανδουπολη . Εσυ με 6% περνας δασκαλες πατρα.
Το αγορι κανει απλη μετεγγραφη με τα 2,5 μορια ( σιγουρα εχεις και αλλα απο οικονομικα κριτηρια) και παει σουμπιτο στην πατρα και ολα καλα.
Αδιακριτη ερωτηση ..το μικρο (τριτο) ποτε παει πανεπιστημιο.?


Σεναριο 2.
Εσυ καθεσαι για φετος αθηνα και κανεις δηλωση αποποιησης μετεγγραφης και το αδελφι παει σιγουρα πατρα με το συστημα μετεγγραφων αδελφων.
Εσυ του χρονου κανεις 4% και πας και εσυ πατρα στην μαμα.

Ε οπως βλεπεις το δυνατο και λογικο σεναριο ειναι το πρωτο
Ενταξει εισαι αλτρουιτσια αλλα να μην σε βαλουμε και στο μπλεντερ.

Για την τελικη εικονα μοριων θα σου ζητησω αν εχεις ορεξη να υπολογισεις τα οικονομικα μορια.... αυτο μπορουμε να το κανουμε και σε προσωπικο μυνημα ... οποτε θες... γιατι θα ρωτησω κατι αδιακριτο.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,949 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,159 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top