Μη Κυβερνητικές Οργανώσεις

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση. Ξέρετε Μη Κυβερνητικές Οργανώσεις σε Θεσσαλονίκη που να δέχονται την προσφορά και τον εθελοντισμό ανήλικων (ε όχι και πολύ βέβαια.. 17 γαρ) ?
Γιατί έχω επισκεφθεί κάποιες ιστοσελίδες αλλά είναι για 18 και άνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_st8

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
πολυ σε γουσταρω λιμπερτυ....μπραβο Σ ΑΥΤΗ ΤΗ ΝΕΟΛΑΙΑ!!
...κριμα βεβαια που δεν ειμαι απο θεσ/νικη και δεν εχω κατι να σου προτεινω..
..μπορεις και χωρις εθελοντισμο να προφερεις(πχ γιατροι χωρις συνορα-με 10 ευρω εμβολιαζονται 3 παδακια...απ οτι ειχα ακουσει καποτε...)αν θες να το κοιταξεις παντως οριστε η διευθυνση..https://www.msf.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Nαι, το σκέφτηκα και αυτό που λες, και το έψαξα. Και γι αυτό ακριβώς άλλαξα γνώμη. Γιατί διάβασα από πολλούς ότι τα λεφτά που δίνεις υπάρχει πιθανότητα να μην φτάνουν και ποτέ στον προορισμό τους. Επιπλέον όταν είχα κοιτάξει για να δίνω λεφτά ένα συγκεκριμένο διάστημα, ζητούσε λογαριασμό τράπεζας και κάτι αριθμούς, και οκ, δεν θέλω να βάλω κηδεμόνα, γιατί είναι κάτι που θέλω ν' αναλάβω αποκλειστικά εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δοκιμασες το Ελληνικό Κέντρο Προώθησης του Εθελοντισμού ?
https://www.anthropos.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Δοκίμασα, όμως από πολλές οργανώσεις που πατάω, δεν έχει ιστοσελίδα ή στοιχεία επικοινωνίας και δεν με διευκολύνει και πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Πολύ ωραία προγράμματα έχει και η Γενική Γραμματεία Νέας Γενιάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
γεια σου λιμπερτυ!επειδη ηθελα κι εγω να κανω κατι παρομοιο κ εψαχνα , νομιζω οτι μπορεις να πας στη greenpeace εθελοντης.ξερεις τα παιδια με τα πορτοκαλι μπλουζακια.:xixi:στηνεσαι σε μια κεντρικη πλατεια (καλοκαιρι συνηθως)κ ενημερωνεις το κοσμο για τα περιβ.προβληματα κ τους προτεινεις να γινουν οικονομικοι υποστηρικτες της οργανωσης.
τωρα οσον αφορα τα ανθρωπιστικα θεματα εγω προσωπικα εγραψα κ εκτυπωσα ενημερωτικα φυλλαδια κ τα χριστουγεννα προτεινα στη ταξη μου να παμε να πουμε τα καλαντα. μοιραζαμε τοτε τα φυλλαδια αυτα στο κοσμο κ τα λεφτα που μαζεψαμε τα δωσαμε στους γιατρος χωρις συνορα κ στην ationaid.(βλεπε σχετικο τοπικ: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=42338)τωρα θελω να πιστευω οτι ειναι αξιοπιστες οργανωσεις κ δε πηγαν χαμενα τα χρηματα..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
@ Luis : Στη Γενική Γραμματεία Νέας Γενιάς, μόνο από 18 και πάνω δεν είναι?
@ domenica7 : Greenpeace νομίζω όμως είναι μόνο στην Αθήνα, σωστά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
@ Luis : Στη Γενική Γραμματεία Νέας Γενιάς, μόνο από 18 και πάνω δεν είναι?
@ domenica7 : Greenpeace νομίζω όμως είναι μόνο στην Αθήνα, σωστά?


μμ δε νομιζω..δε ξερω για θεσσαλονικη αλλα εδω χανια ερχονται καθε χρονο.οποτε λογικα πρεπει να ειναι κ στη θεσσαλονικη!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ο ερυθρος σταυρος λογικα θα δεχετε... δυο συμαθητες μου ειναι στον ερυθρο σταυρο και ειναι 16 ετων... Η τιποτα φιλανθρωπικα τις εκλησιας, πριν λιγο καιρο πχ ενας συνδεσμος τις εκλησιας στην Ροδο μαζευε φαρμακα για το Ισραΐλ και πηγανε καπια παιδια απο το σχολειο μου και βοηθουσαν στο πακεταρισμα και τα σχετικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top