Μηχανογραφικό: με τι κριτήρια επιλέγετε τη σχολή σας;

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
το πιο πιθανο ειναι να την εμποδιζει ο οικονομικος παραγοντας , και εγω μονο Αθηνα εβαλα,για να σπουδασεις εκτος μονιμης κατοικιας θες στην καλυτερη των περιπτωσεων ενα 400αρι τον μηνα ,που να τα βρει τοσα λεφτα ο μεσος Ελληνας εργζομενος πλεον?
Υπαρχει και η περιπτωση της εστιας ,αλλα αν δεν σε παρουν τι κανεις μετα? στο παγκακι?
(sorry που αργώ τόσο πολύ ν'απαντάω:P)
Κοίτα,συμφωνώ μαζί σου,εντάξει...απλά μερικοί έχουμε σίγουρες θέσεις σε εστίες,χαχα..(εγω ας πουμε απο οικογενεια πολυτεκνων που ερχομαστε σε προτεραιοτητα)..επισης,αν οι γονεις εχουν κι οικονομιες απο πιο παλια,νομιζω καλυτερευει το πραγμα..αλλα φυσικα ειναι απολυτως σεβαστη η επιλογη του καθενος =) !!εγω πχ τη σχολη που θελω την εχω στην πολη μου,αλλα δε θα τη δηλωσω καν,απ τη στιγμη που ακομα κι εδω να περνουσα,σπιτι θα ζητουσα και εφοσον σε αλλη πολη μπορω να μεινω σε εστια,με συμφερει να φυγω :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
με κριτηριο το τι μου αρεσε φυσικα!!!δεν πρεπει να κοιταμε ουτε τι μασ λενε ουτε επαγγελματικεσ δυνατοτητεσ ουτε τπτ...αν μασ αρεσει ενα αντικειμενο πολυ θα βρουμε και δουλεια και θα πετυχουμε περισσοτερο απο κτ αλλουσ που επιλεγουν με κριτηριο μονο τα χρηματα που αποφερει ενα επαγγελμα και ασ μην τουσ αρεσει...ιδου λοιπον γιατι αυξανεται η ανεργια μασ...αν καποιοσ μαλιστα αγπαει κατι παει να το σπουδασει ακομα και στη κωλοπετινιτσα και δεν κοιταει το image και την κοινωνικη κριτικη...απλα τα πραγματα...ο καθενασ μασ ξερει πολυ καλα την αξια τησ σχολησ που διαλεγει οποτε ολα τα αλλα ειναι περιττα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
σπουδαζε ο αδερφοσ μου σαλονικα και ξερω...μπορει να εχει ακριβα εισιτηρια αλλα η ζωη στη θεσσαλονικη ειναι πιο φτηνη απο τησ αθηνασ και εννοω για τα κοινα καθημερινα ειδη φαγητο ενδυση...!!!!ακομα και τα ενοικια και τα κοινοχρηστα ειναι πιο φτηνα...ειναι και το γεγονοσ οτι ειναι φοιτητικη πολη και τα παιδια τησ επαρχιασ την εμπιστευονται περισσοτερο επειδη δεν ειναι τοσο χαωδησ οσο η αθηνα...:Pπολλα τα κριτηρια λοιπον για την επιλογη σχολησ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
χαχαχαχα σπουδαζε ο αδερφοσ μου σαλονικα και ξερω...μπορει να εχει ακριβα εισιτηρια αλλα η ζωη στη θεσσαλονικη ειναι πιο φτηνη απο τησ αθηνασ και εννοω για τα κοινα καθημερινα ειδη φαγητο ενδυση...!!!!ακομα και τα ενοικια και τα κοινοχρηστα ειναι πιο φτηνα...ειναι και το γεγονοσ οτι ειναι φοιτητικη πολη και τα παιδια τησ επαρχιασ την εμπιστευονται περισσοτερο επειδη δεν ειναι τοσο χαωδησ οσο η αθηνα...:Pπολλα τα κριτηρια λοιπον για την επιλογη σχολησ:P

Εγω ζω εκει αλλα δεν ξερω πως ειναι η ζωη στην αθηνα.

Υποθετω οτι ουτε και ο αλλος στα 17,εχει ηδη ζησει σε αθηνα και θεσσαλονικη για να επιλεξει αναμεσα τους βασει του τροπου ζωης.:P Αρα,δεν τιθεται ως επιχειρημα.

Αυτο για το χαωδης,οκ.Αλλα αμα ζεις 2 ωρες απο την αθηνα,πας σε πολη 5 ωρες μακρια;Ουτε καν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Εγω ζω εκει αλλα δεν ξερω πως ειναι η ζωη στην αθηνα.

Υποθετω οτι ουτε και ο αλλος στα 17,εχει ηδη ζησει σε αθηνα και θεσσαλονικη για να επιλεξει αναμεσα τους βασει του τροπου ζωης.:P Αρα,δεν τιθεται ως επιχειρημα.

Αυτο για το χαωδης,οκ.Αλλα αμα ζεις 2 ωρες απο την αθηνα,πας σε πολη 5 ωρες μακρια;Ουτε καν.:P

χαχαχα το κανουν κι ομωσ!!!!γενικα η θεσσαλονικη εχει την τιμητικη τησ...χαχαχα εγω φετοσ αθηνα θα παω και μου λενε ολοι οτι ειναι ακριβη...θα το διαπιστωσω λοιπον οταν παω...απλα υπαρχει και η εγκληματικοτητα στην αθηνα...φοβοσ υπαρχει γι αυτο επιλεγουν θεσσαλονικη που θεωρειται ωσ πιο ασφαλησ...εγω τουλαχιστον οποτε πηγαινα θεσσ εμενα μεχρι τισ 2 το πρωι εξω και δεν υπηρχε κατι...ενω αθηνα οι πιο πολλοι ειναι απο τ 9 σπιτια τουσ..παιζζει λοιπον και αυτο το ρολο του...αλλωστε λαμια-θεσσ ειναι 3.5 ωρεσ και το εισιτηριο ειναι 40 ευρω πηγαινε ελα...μικρη διαφορα λοιπον!!!:Pθα διαπιστωσουμε την ζητηση στισ βασεισ και το ξανασυζηταε το θεμα!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top