Μηχανογραφικό και λεπτομέρειες

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Παιδια γεια σας...επειδη αυτο το σαββατοκυριακο θα συμπληρωσω το μηχανογραφικο θα ηθελα να ρωτησω κατι!!!
Εγω απο οσο εχω καταλαβει δικαιουμαι μεταγραφη....αλλα επειδη φοβαμε μηπως δεν μου την δωσουν...αν και πληρω ολες τις προυποθεσεις...θα ηθελα να ειμαι καλιμενος..!!!!Λοιπον εγω θα βαλω σχολες εξω απο την αθηνα μονο και μονο για να παρς την μεταγραφη...δλδ δεν εχω σκοπο να παω(για οικονομικους λογους περισσοτερο)!!!Ετσι σε αυτην την περιπτωση που δεν μπορεσω να παρω μεταγραφη...εχω στο μυαλο μου να περασω καπου στην αθηνα...και ας μην ειναι στις πρωτες επιλογες μου...η ας ειναι και πολυ παρακατω απο τα μορια μου!!!Αυτο λοιπον που θα ηθελα να ρωτησω ειναι...επειδη οι σχολες που θα ειναι εξω απο την αθηνα..θα ειναι πιο πανω σαν επιλογη μου απο την σχολη της εκτακτης αναγκης(της απελπισιας...που θα ειναι στην αθηνα)...θα μπορεσω να γραφτω σε αυτη!!!Δλδ αν πχ...περασω στην 5η μου επιλογη...αλλα τελικα δεν θελω να παω στην 5η και θελω στην 20η....μπορω να το κανω???Δεν ξερω αν με καταλαβατε για ποιο λογο το ρωταω...αλλα τουλαχιστον το παραδειγμα στο τελος..μου φαινεται βοηθαει στο να καταλαβεται τι θελω να ρωτησω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Φυσικά και δεν ισχύει κάτι τέτοιο.Να δηλώσεις οποια σχολη θέλεις.Αν δικαιούσαι μεταγραφή δεν παίζει να μη στη δώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Φυσικά και δεν ισχύει κάτι τέτοιο.Να δηλώσεις οποια σχολη θέλεις.Αν δικαιούσαι μεταγραφή δεν παίζει να μη στη δώσουν.

Ορφανοί φοιτητές ή σπουδαστές από τον ένα ή και από τους δύο γονείς, εφόσον ο μέσος όρος του συνολικού οικογενειακού εισοδήματος των τριών τελευταίων οικονομικών ετών δεν υπερβαίνει το ποσό των τριάντα πέντε χιλιάδων ευρώ. Για τον υπολογισμό του μέσου όρου του συνολικού οικογενειακού εισοδήματος των τριών τελευταίων οικονομικών ετών των ορφανών από τον έναν ή και τους δύο γονείς δε λαμβάνεται υπόψη το ατομικό εισόδημα του αποβιώσαντος γονέα ή των αποβιωσάντων γονέων που είχαν τυχόν δηλώσει κατά την τελευταία τριετία πριν από την αίτηση μετεγγραφής (παρ.1 εδ. γ άρθρου 1 ν.3282/2004 και παρ. 2 άρθρου 12 ν. 3577/2007).

Εγω ανηκω σε αυτην την κατηγορια...και τον περιορισμου που εχει τον πληρω και με το παραπανω..!!!ουτε το συνολο δεν ξεπερνα αυτο το ποσο..αλλα τεσπα!!!!Απλα επειδη δεν εχω ελληνικη υπικοοτητα...δεν ξερω...φοβαμαι!!!!Επειδη σε πολλες ευκολιες οι μεταναστες δεν εχουν προσβαση....φοβαμαι μηπως και εδω δεν την εχω!!!!:(
Δλδ δεν μπορω απο την 5η στην 20η πχ.....??:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Όχι, αυτό που λες δεν γίνεται.Στην πρώτη σχολη που δηλώνεις και φτάνεις μπορείς να πας μονο.

Τώρα για την μεταγραφή δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα που δεν έχεις την Ελληνική υπηκοότητα από την στιγμή που μπήκες στην σχολη μέσω πανελληνιων.Θα υπάρχουν λογικά κάποια τηλεφωνα που θα μπορείς να ρωτήσεις ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Το τηλέφωνο που έδωσε το υπουργείο για τις μετεγγραφες ειναι 2103443454

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Το τηλέφωνο που έδωσε το υπουργείο για τις μετεγγραφες ειναι 2103443454


Τους τηλεφωνησα...αλλα δεν μου τι ειπε και με πολυ σιγουρια!!!:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
E αν δεν μπορούν να σε πείσουν αυτοί που είναι αρμόδιοι από το υπουργείο τότε πως να σε πείσουμε εμείς? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
E αν δεν μπορούν να σε πείσουν αυτοί που είναι αρμόδιοι από το υπουργείο τότε πως να σε πείσουμε εμείς? :P

ΟΚ ΠΕΙΣΤΙΚΑ!!!:P:P:P:P:P:no1::no1::no1:!!!!Μακαρι να ισχυει και να την παρω την π@@@@@@ την μεταγραφη.......Μακαρι........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
πρεπει να παρεις τηλεφωνο στ τμημα που θες να κανεις τν μεταγγραφη και θα ρωτησεις αμα γινεται! αν ανηκεις στν κατηγορια χωρις ποσοτικο περιορισμο και σου πουν το οκ τοτε no broblem
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos_ap

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Βασικά για το αν δικαιούσαι ή όχι μετεγγραφή, δες εδώ την επίσημη εγκύκλιο του υπουργείου. Η φετινή δεν έχει δημοσιευτεί ακόμα, αλλά κάθε χρόνο δεν αλλάζει.
Αν δικαιούσαι μετεγγραφή, μετά κοίταξε τις αντιστοιχίες μεταξύ των τμημάτων που σε ενδιαφέρουν. Δηλαδή σε ποιά τμήματα και αν έρχεσαι με μετεγγραφή στην Αθήνα.
Επίσης, να έχεις στο μυαλό σου, ότι αν δικαιούσαι μετεγγραφή με ποσοτικό περιορισμό και ειδικά λόγω εισοδήματος, είναι πολύ πιθανόν να μην σου εγκριθεί η μετεγγραφή, μιας και οι περισσότεροι είναι που θέλουν να έρθουν αθήνα!
Ελπίζω να σε βοήθησα!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Βασικά για το αν δικαιούσαι ή όχι μετεγγραφή, δες εδώ την επίσημη εγκύκλιο του υπουργείου. Η φετινή δεν έχει δημοσιευτεί ακόμα, αλλά κάθε χρόνο δεν αλλάζει.
Αν δικαιούσαι μετεγγραφή, μετά κοίταξε τις αντιστοιχίες μεταξύ των τμημάτων που σε ενδιαφέρουν. Δηλαδή σε ποιά τμήματα και αν έρχεσαι με μετεγγραφή στην Αθήνα.
Επίσης, να έχεις στο μυαλό σου, ότι αν δικαιούσαι μετεγγραφή με ποσοτικό περιορισμό και ειδικά λόγω εισοδήματος, είναι πολύ πιθανόν να μην σου εγκριθεί η μετεγγραφή, μιας και οι περισσότεροι είναι που θέλουν να έρθουν αθήνα!
Ελπίζω να σε βοήθησα!!;)

Μα ανηκω σε κατηγορια χωρις ποσοτηκο περιορισμο!!!
και εγω δει και τις ανιτστοιχιες...!!
και τα δυο οκ....!!!
πηρα τηλεφωνο στο υπουργειο στο τηλεφωνο σχετικα με μεταγραφες ΑΕΙ...και τους ρωτησα αμα ισχυει και για αλλοδαπους...και μου ειπαν οκ!!!!
Απλα κατι φιλοι μου....μου εχουν πει διαφορα τρελα...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Μιας και μιλάμε για μηχανογραφικά...τη Δευτέρα που θα πρέπει να πάω να το καταθέσω τί θα πρέπει να έχω μαζί μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
γνήσιο απολυτήριο, επικυρωμένο αντίγραφο του απολυτηρίου, γνησια βεβαιωση πρόσβασης, αντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης (επικυρωμένο βέβαια) , την ταυτότητα, το καρτελάκι, και φυσικά.......το μηχανογραφικό...............:P

εδώ τα έχει όλα περι μηχανογραφικού
https://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&artid=4523741&ct=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Χωρίς το καρτελάκι δεν μπορούμε να καταθέσουμε μηχανογραφικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Eγώ πάντως το δωσα το καρτελάκι και μου είπαν πως δεν το θέλουν.Αν θυμάσαι τον κωδικό σου,πιστεύω πως είσαι εντάξει.
Προς όσους έχουν καταθέσει:Το μηχανογραφικό που συμπληρώσατε εσείς σας το χουν δώσει πίσω ή το κράτησαν?Γιατί εμένα μου το έδωσαν κι αναρωτιέμαι μήπως έκανα καμία βλακειούλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Eγώ πάντως το δωσα το καρτελάκι και μου είπαν πως δεν το θέλουν.Αν θυμάσαι τον κωδικό σου,πιστεύω πως είσαι εντάξει.
Προς όσους έχουν καταθέσει:Το μηχανογραφικό που συμπληρώσατε εσείς σας το χουν δώσει πίσω ή το κράτησαν?Γιατί εμένα μου το έδωσαν κι αναρωτιέμαι μήπως έκανα καμία βλακειούλα.

Στο δίνουν πίσω. Μην ανησυχείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Αφού τον κωδικό τον γράφει πάνω στη βεβαίωση πρόσβασης. Σίγουρα το έχω κάπου αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ που το έβαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
ναι η κατάθεση ειναι ηλεκτρονική, στο δίνουν πισω........και υπογράφεις και 3 αντίγραφα νομίζω............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Ευχαριστώ,γιατί ένα άγχος το ΄χα.Ναι, κι από τα 3(αντίγραφα) κρατάς το 1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top