Μηνιάτικο

SephirothAN

Νεοφερμένος

Ο SephirothAN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Καλημερα.

Εχω μερικες ερωτησουλες.

Περασα β'εξαμηνο οποτε σε κανα διμηνο θα παω να βρω σπιτι (Λαρισα). Ειδα τις τιμες και αρκετα διαμερισματα/γκαρσονιερες στα 25-35 τμ. ηταν μεταξυ 180-220 ευρω.

Τα υπολοιπα εξοδα ποσο τα κοβεται?

Ξερω ειναι δυσκολο να πειτε για μενα απλα δεν ειμαι καλος σε τετοια θεματα :p

Τα εχω υπολογισει καπως ετσι:

Ενοικιο: ~200ε
Ιντερνετ, νερο, ρευμα, κοινοχρηστα: 60-70ε
Περι μαμ: ~30-40 ευρω την εβδομαδα, ισως και λιγοτερο αν τρωω στη σχολη: 120-160 ευρω.

Συνολο: ~ 400-450/μηνα

Παραλοιπω κατι? Εξοδα τρελα δεν κανω. Δηλαδη εξοδους 3-4 φορες την εβδομαδα. καθε σ/κ να φευγει το 50αρι και τετοια δεν παιζουν. Σε κινητα και λοιπα δεν χαλαω γιατι θα χω το ιντερνετ.

Δεν υπαρχει οικονομικο θεμα, αλλα οσο να'ναι εχω καποιες τυψεις που θα χρεωνω ενα χ ποσο καθε μηνα τους γονεις μου.

Α και κατι αλλο, απο δουλιες στην Λαρισα ξερεται αν παιζει κατι? Ημι-απασχοληση παντα. Αν εχει ζητηση δηλαδη γιατι οσο να'ναι ειναι καρα-φοιτητικουπολη!

Thanks in advance....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Καλημερα.

Εχω μερικες ερωτησουλες.

Περασα β'εξαμηνο οποτε σε κανα διμηνο θα παω να βρω σπιτι (Λαρισα). Ειδα τις τιμες και αρκετα διαμερισματα/γκαρσονιερες στα 25-35 τμ. ηταν μεταξυ 180-220 ευρω.

Τα υπολοιπα εξοδα ποσο τα κοβεται?

Ξερω ειναι δυσκολο να πειτε για μενα απλα δεν ειμαι καλος σε τετοια θεματα :p

Τα εχω υπολογισει καπως ετσι:

Ενοικιο: ~200ε
Ιντερνετ, νερο, ρευμα, κοινοχρηστα: 60-70ε
Περι μαμ: ~30-40 ευρω την εβδομαδα, ισως και λιγοτερο αν τρωω στη σχολη: 120-160 ευρω.

Συνολο: ~ 400-450/μηνα

Παραλοιπω κατι? Εξοδα τρελα δεν κανω. Δηλαδη εξοδους 3-4 φορες την εβδομαδα. καθε σ/κ να φευγει το 50αρι και τετοια δεν παιζουν. Σε κινητα και λοιπα δεν χαλαω γιατι θα χω το ιντερνετ.

Δεν υπαρχει οικονομικο θεμα, αλλα οσο να'ναι εχω καποιες τυψεις που θα χρεωνω ενα χ ποσο καθε μηνα τους γονεις μου.

Α και κατι αλλο, απο δουλιες στην Λαρισα ξερεται αν παιζει κατι? Ημι-απασχοληση παντα. Αν εχει ζητηση δηλαδη γιατι οσο να'ναι ειναι καρα-φοιτητικουπολη!

Thanks in advance....
Eχεις υπολογισει λιγα χρηματα στα κοιν/στα κλπ. Π.χ. το πακετο τηλ.ιντερνετ παει το λιγοτερο 30 κ αν θέλεις κ απεριοριστες κλησεις εσωτερικου βάλε ακομα 15 το μηνα. Μετα για τα κοιν/στα το χειμωνα με τη θερμανση δε θα θες κ 30 ευρω παραπανω (για γκαρσονιερα παντα) η ΔΕΗ αν δεν εχεις ηλιακο θερμοσιφωνα θαναι καμια 30αρια ΣΥΝΟΛΟ 100 το λιγοτερο κ μετα ολο σπιτι θα μενεις δε θα πιεις κ ενα καφε δε θα φας κ ενα σουβλακι. Δυστυχως μαζευονται πολυ περισσοτερα από 500 το μηνα,οσο οικονομια κ να θελεις να κανεις:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SephirothAN

Νεοφερμένος

Ο SephirothAN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Οχι μονο ιτνερνετ θα'χω. γυρω στα 20 το μηνα ειναι αυτα.

Περι κοινοχρηστων δεν ξερω. Απ'αυτα που ειδα δηλαδη στην πολυκατοικια μας. Ακομα και τον χειμωνα γυρω στα 25 ευρω πληρωνουν αυτοι που εχουν γκαρσονιερα. Αλλα οκ εκει πανε και αλλοι παραγοντες. Τωρα για πανω απο 500 δεν ξερω. Πανω απο 450 μαλλον.

Τεσπα... θα ξυλωθουν... αυτο ειναι το σιγουρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πλέον δεν παίρνω ούτε ένα φράγκο, μιας και έχω δικό μου εισόδημα, που επαρκεί για όλα μου τα έξοδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
200-250 ευρώ/μηνα. Κοινόχρηστα δεν έχω, 5 νερό + όσο έρθει η ΔΕΗ - αυτά τα πληρώνω εγώ- τα περί ενοικίου τα έχει κανονίσει η μανούλα(230Ε είναι). Ιντερνετ μου παρέχει η σπιτονοικοκυρά δωρεάν (ασύρματα). Εμ αυτά. Τώρα αναμένουμε κάρτα σίτησης γιατί δε συμφέρει μαγείρεμα για ένα άτομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
δεν ξερω ειναι αρχη ακομα..ως πρωτο μηνα ειπαμε για 350 ευρω να δουμε ποσο θα παει..βεβαια ηρθα με λιγα παραπανω λογω γενεθλιων την ημερα που θα ερχομουν Λαρισα :) για Σεπτεμβρη τα κοινοχρηστα ηταν 22 ευρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Μαζι με νοικια,κοινοχρηστα κτλ του σπιτιου,εξοδους φαγητα κτλ απο φετος θα παιρνω 750 και δεν ξερω αν θα φτανουν.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Μαζι με νοικια,κοινοχρηστα κτλ του σπιτιου,εξοδους φαγητα κτλ απο φετος θα παιρνω 750 και δεν ξερω αν θα φτανουν.:/:

μπα, θες κανα 1000αρι παραπανω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Οταν εχεις ενοικιο 400 ευρω δηλαδη εσυ ποσα πιστευεις οτι βγαινουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Kι εγώ δεν έχω ιδέα ακόμα...
βασικά το ενοίκιο θα το πληρώνουν απευθείας οι γονείς μου μέσω λογαριασμού(300 ευρώ)
Επομένως,εγώ θα πρέπει να καλύπτω ΔΕΗ-ΟΤΕ(internet βασικά,αλλά θα βρούμε κάποιο πρόγραμμα με standard ποσό τον μήνα)-νερό-κοινόχρηστα και τα βασικά έξοδα.
Αλλά δε ξέρω καθόλου τις διαθέσεις των γονέων. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
400 ευρώ αποκλειστικά δικά μου θεωρείται πως επαρκούν για να περνάω το μήνα στην Αθήνα;




*Δεν καπνίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
400 ευρώ αποκλειστικά δικά μου θεωρείται πως επαρκούν για να περνάω το μήνα στην Αθήνα;




*Δεν καπνίζω

αν ειναι ξεχωριστα απτο ενοικιο , τοτε ζεις ανετοτατα. Εγω με 400 ευρω θα μπορουσα να την βγαζω ακομα και ενοικιο να πληρωνα(μεσα απο αυτα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
400 ευρώ αποκλειστικά δικά μου θεωρείται πως επαρκούν για να περνάω το μήνα στην Αθήνα;




*Δεν καπνίζω

Αφού λες αποκλειστικά δικά σου σαφέστασα!! Αν και δεν είμαι φοιτητής ξέρω απο φοιτητική ζωή και αρκούν και με το παραπάνω! Απλα πρόσεξε να τα ξοδεύεις με φιδώ γιατί και 1000 να ήταν αν δεν υπάρχει μέτρο φεύγουν εύκολα..Την μία μέρα έχεις 400 μετά 300 μετά κοντά 200 και φτάνεις να βγάζεις 10 μέρες με 50 ευρώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
αν ειναι ξεχωριστα απτο ενοικιο , τοτε ζεις ανετοτατα. Εγω με 400 ευρω θα μπορουσα να την βγαζω ακομα και ενοικιο να πληρωνα(μεσα απο αυτα)

Ενοίκιο δεν θα έχω και οι λογαριασμοί δεν θα καλύπτονται από αυτά τα 400.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,112 μηνύματα.
1000 ευρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Ενοίκιο δεν θα έχω και οι λογαριασμοί δεν θα καλύπτονται από αυτά τα 400.

Τότε με αυτά τα χρήματα θα είσαι άρχοντας. Εγώ 300 ευρώ έχω προσωπικά έξοδα. Απλά είναι Θεσσαλονίκη. Φίλοι μου τη βγάζουν και με 200 και δεν στερούνται σχεδόν τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
2000 το λιγοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,089 μηνύματα.
Παίδες τα 2000 € δεν είναι λιγάκι πολλά; Τι καταναλώνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Παίδες τα 2000 € δεν είναι λιγάκι πολλά; Τι καταναλώνετε;

Προφανώς τρώνε κάθε μέρα σολομό και πίνουν σαμπάνιες:P
Δεν εξηγείται αλλιώς, 1000 ευρώ είναι υπεραρκετά νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

2000 το λιγοτερο


Προς τι η ειρωνεία; Πού να ξέρω το κόστος ζωής στην Αθήνα; Στην επαρχία μεγάλωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top