Με ποιον πήγατε για την εγγραφή σας;

Στην εγγραφή σας πήγατε...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 248)
  • με γονείς

    Ψήφοι: 87 35.1%
  • με φίλο

    Ψήφοι: 37 14.9%
  • άλλο συγγενή (π.χ. κανενα ξαδερφο)

    Ψήφοι: 15 6.0%
  • γνωστό

    Ψήφοι: 4 1.6%
  • μόνος

    Ψήφοι: 105 42.3%

aleka1

Νεοφερμένος

Η aleka1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μόνος ή με γονείς αρκεί να βρεις την άκρη.
Το ερώτημά μου είναι ότι πέρασα πέρυσι στα Ιωάννινα και φέτος στην κρήτη για την εγγραφή τι υπεύθυνη δήλωση να κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Μόνος ή με γονείς αρκεί να βρεις την άκρη.
Το ερώτημά μου είναι ότι πέρασα πέρυσι στα Ιωάννινα και φέτος στην κρήτη για την εγγραφή τι υπεύθυνη δήλωση να κάνω?
Θα κάνεις πρώτα τη διαγραφή από τη σχολή των Ιωαννίνων και όταν πας να γραφτείς στη σχολή στη Κρήτη θα σου δώσουν να κάνεις μια υπεύθυνη δήλωση ότι δεν είσαι εγγεγραμμένη σε καμία άλλη σχολή. Μαζί με αυτό θα δώσεις και το χαρτί που θα έχεις πάρει από τη προηγούμενη που πιστοποιεί ότι έχεις διαγραφεί!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Δεν ειναι παντος λογικο 18 χρονων να μην εχεις τα κοτσια να πας για ενγραφη μονος σου... Το θεμα δεν ειναι τι θα πουν οι αλλοι αλλα εσυ. Οι γονεις δεν θα σας βγαζουν παντα απο oποια "δυσκολη" θεση. Τωρα καποιος εαν νιωθει τοσο φοβο που να μην μπορει να παει σε ενα κτηριο να δωσει 5 χαρτια τι να πω κριμα για αυτον.

btw εγω περασα πατρα δεν ξερω τπτ και σχεδον κανενα απο εκει εεε λοιπον βρήκα ποιο λεωφοριο παει και την δευτερα θα παω για εγγραφη μονος και λεωφοριο μονος και ολα ΜΟΝΟΣ οχι για να δειξω ποσο γαματος και κουλ ειμαι αλλα για να αποδειξω στον ΕΑΥΤΟ μου οτι μπορω και δεν χρειαζομαι κανενα να μου κρατα το χερι...

Με αυτη μου την κινηση δεν αποκλείω τους γονεις μου απλα τους δειχνω (και νομιζω χαιρονται για αυτο ) οτι θα ειμαι οκ τα επομενα 5+ χρονια που θα μεινω μονος μου

υγ:Τα παραπονα αποτελουν προσωπικες γνωμες και οχι γενικες αληθειες (μην μου παρεξηγηθούν καποιοι/ποιες...:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Άντε μια σωστή τοποθέτηση επιτέλους γιατί έχω την αίσθηση πως την αδυναμία τους κάποιοι προσπαθούν να τη περάσουν ως μοναδικότητα

Είναι ένα ζήτημα με τον ίδιο σου τον εαυτό
Είναι ανούσιο και μικρό
Υπάρχει όμως και σκοπό έχει να αποδείξει κάτι
Πάρτε τα χαρτιά σας μόνοι, φοβισμένοι και πηγαίνετε



Δε μπορώ να σκεφτώ και πολλά σατανικά σενάρια που μπορούν να συμβούν μ' αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Εγω δεν ξερω. Αναλογα πως θα κατσει!! Αν μπορεσει κανας γονιος να ερθει για παρεα, εχει καλως αλλιως μονος μου!! Κανα φιλο δεν νομιζω να παρω μαζι μιας και ειναι νωρις που πρεπει να ειμαι στην σχολη. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
να πατε μονοι!
οχι με γονεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

luizab

Νεοφερμένος

Η luizab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εφόσον δικαιωματικά μπορεις να πας μόνος ποιος ο λόγος να φέρεισ γονείς μαζι?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RedEye

Νεοφερμένος

Ο RedEye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κατα την αποψη μου οι φοιτητες πρεπει να πηγαινουν για τισ εγγραφες μονοι τους.εγω πηγα 17 χρονων εκανα εγγραφη μονος μου σε αλλη πολη ,δεν ειναι τιποτα το δυσκολο παιρνεις τρενο-κτελ-αεροπλανο-πλοιο και πας.Καθε εξαμηνο στις εγγραφες βλεπω ατομα 18+ με ολη την οικογενεια απο πισω να κοιτανε και να στελνουν γονεις να ρωτησουν που ειναι το ενα και το αλλο,συμπεριφερονται σαν ακοινωνιτα ,πως 8α γνωρισουν ατομα της ηληκιας τους αμα εχουν ενα λαο απο γονεις και γιαγιαδες απο πισω και στο τελος γινεται και χαμος γιατι παντα καποια οικογενεια θα διαφωνησει και αρχιζουν να τσακονονται μεσα στη μεση της γραμματειας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Κατα την αποψη μου οι φοιτητες πρεπει να πηγαινουν για τισ εγγραφες μονοι τους.εγω πηγα 17 χρονων εκανα εγγραφη μονος μου σε αλλη πολη ,δεν ειναι τιποτα το δυσκολο παιρνεις τρενο-κτελ-αεροπλανο-πλοιο και πας.Καθε εξαμηνο στις εγγραφες βλεπω ατομα 18+ με ολη την οικογενεια απο πισω να κοιτανε και να στελνουν γονεις να ρωτησουν που ειναι το ενα και το αλλο,συμπεριφερονται σαν ακοινωνιτα ,πως 8α γνωρισουν ατομα της ηληκιας τους αμα εχουν ενα λαο απο γονεις και γιαγιαδες απο πισω και στο τελος γινεται και χαμος γιατι παντα καποια οικογενεια θα διαφωνησει και αρχιζουν να τσακονονται μεσα στη μεση της γραμματειας...
Nαι εχεις δικαιο. Εγώ βέβαια θα τους "χρησιμοποιήσω" ώς μεταφορικό μέσο. Θα με πάνε στη σχολή, θα περιμένουν σταμάξι μέχρι να γραφτώ και μετά θα φύγουμε. Αλλωστε και να ήθελα δεν υπήρχε περίπτωση να μπούνε μέσα, λές και είναι η πρώτη μέρα στο νηπιαγωγείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenoOz

Νεοφερμένος

Η Lena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Eγω παντως με τον πατερα μου θα παω.Σιγα μην χαθω εγω απο την 1η μερα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
εφόσον δικαιωματικά μπορεις να πας μόνος ποιος ο λόγος να φέρεισ γονείς μαζι?:P

Αν το λες για μενα, να σου πω. Απλα ειναι 40+ λεπτα δρομος μεχρι εκει πανω και βαριεμαι να τρεχω μονος μου, οποτε για παρεα. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenoOz

Νεοφερμένος

Η Lena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
σωστο και αυτο ^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Αυτο που σκετομαι οσο περνανε οι μερες και πλησιαζει η μερα της εγγραφης , ειναι αν λεει η δε λεει να παω με τον μπαμπα μου στην εγγραφη..Ο οποιος μπαμπας,ζει κ αναπνεει για τη στιγμη που 8α γραψει την κορη του (δηλ. εμενα) στη νομικη..Απο την αλλη ομως,η εγγραφη 8α ειναι σημειο δικτυωσης και πρωτης επαφης με τους σοιμφητητες μου,κατι που δε 8α μπορω να κανω με τον πατερα μου μαζι!!! εσεις ομως τι 8α κανετε? 8α πατε μονοι σας η με καποιον γονιο???:s

ε;!;!;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
πήγα με τους γονείς μου εγώ

έμενα κομοτηνή τόσα χρόνια και δεν έχω συνηθίσει μεγαλουπόλεις όπως η θεσσαλονίκη για αυτό τους πήρα μαζί μου μη χαθώ.

δε μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να ντρέπεται κάποιος που πάει με τους γονείς στην εγγραφή, εκεί που ήμουν σχεδόν όλοι με τους γονείς τους ήρθαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Εγώ δεν είπα ότι πρέπει να ντρέπεται και εννοείται για θέμα απόστασης κτλ...

Εγώ δεν μπορώ να βλέπω να κρατάνε πανό στον απέναντι δρόμο ''ΠΕΡΑΣΕ Ο ΓΙΟΣ/ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΦΧΨΩ ΣΧΟΛΗ''.
:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να βλέπω να κρατάνε πανό στον απέναντι δρόμο ''ΠΕΡΑΣΕ Ο ΓΙΟΣ/ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΦΧΨΩ ΣΧΟΛΗ''.
:P:P:P

Πολυ σπαστικο ... :down::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
πήγα με τους γονείς μου εγώ

έμενα κομοτηνή τόσα χρόνια και δεν έχω συνηθίσει μεγαλουπόλεις όπως η θεσσαλονίκη για αυτό τους πήρα μαζί μου μη χαθώ.

δε μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να ντρέπεται κάποιος που πάει με τους γονείς στην εγγραφή, εκεί που ήμουν σχεδόν όλοι με τους γονείς τους ήρθαν.


Γιατί περπατάς και γελάνε από πίσω σου και να σου πω μεταξύ μας, ειδικά αν εισαι αγόρι, γελάνε και με το δίκιο τους. Με όλο το σεβασμό...;)
Δεν υπάρχει κανένας τυπικός λόγος "να σε γράψουν" στη σχολή σου, ακόμη κι αν δεν έχεις κλείσει τα 18. Μπορώ να θεωρήσω φυσιολογικο να σε πάνε στην πόλη που πέρασες, να σου βρούνε σπίτι (μιας και λογικά ειναι πιο "του κυκλώματος" από σένα λόγω ηλικίας) και να κάνουν τα σχετικά κοννέ, ΑΝΤΕ ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ, να σε πάνε με το αμάξι στη σχολή, αλλά όχι και να σε γράψουνε...Ούτως ή άλλως, για Πανεπιστημιούπολη απ'τον Ευαγγελισμό περνάνε 150 λεωφορεία, δεν καταλαβαίνω γιατι κάποιος να βαριέται να πάει κι ακόμη περισσότερο, γιατί να πάει με τον πατέρα του ή τη μάνα του και όχι με δυο κολλητούς του ή έστω το μεγάλο του αδερφό/ξάδερφο. Σε δυο χρόνια που θα πάτε σε κάνα Λονδίνο με το Erasmus, θα πάρετε μαζί και τη μαμά σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Γιατί περπατάς και γελάνε από πίσω σου και να σου πω μεταξύ μας, ειδικά αν εισαι αγόρι, γελάνε και με το δίκιο τους. Με όλο το σεβασμό...;)
Δεν υπάρχει κανένας τυπικός λόγος "να σε γράψουν" στη σχολή σου, ακόμη κι αν δεν έχεις κλείσει τα 18. Μπορώ να θεωρήσω φυσιολογικο να σε πάνε στην πόλη που πέρασες, να σου βρούνε σπίτι (μιας και λογικά ειναι πιο "του κυκλώματος" από σένα λόγω ηλικίας) και να κάνουν τα σχετικά κοννέ, ΑΝΤΕ ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ, να σε πάνε με το αμάξι στη σχολή, αλλά όχι και να σε γράψουνε...Ούτως ή άλλως, για Πανεπιστημιούπολη απ'τον Ευαγγελισμό περνάνε 150 λεωφορεία, δεν καταλαβαίνω γιατι κάποιος να βαριέται να πάει κι ακόμη περισσότερο, γιατί να πάει με τον πατέρα του ή τη μάνα του και όχι με δυο κολλητούς του ή έστω το μεγάλο του αδερφό/ξάδερφο. Σε δυο χρόνια που θα πάτε σε κάνα Λονδίνο με το Erasmus, θα πάρετε μαζί και τη μαμά σας;
Θα συμφωνησω εν μερη...αλλα,αλλο να μενεις Αθηνα και αλλο να μενεις επαρχια ρε Μιχαλη.Το παιδι δεν εχει μαθει στους ρυθμους της μεγαλουπολης,στη Κομοτηνη μενει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε καλά σ'αυτο εντάξει, πάο πάσο. Αλλά αν υπάρχει περιπτωση να το αποφύγεις, καλύτερα να το κάνεις μονος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Ε καλά σ'αυτο εντάξει, πάο πάσο. Αλλά αν υπάρχει περιπτωση να το αποφύγεις, καλύτερα να το κάνεις μονος σου.
Eδω συμφωνω,καποτε θα πρεπει ολοι μας να απογαλακτιστουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top