Dxmitra

Νεοφερμένος

Η Dxmitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γνωρίζει κανεις αν εγω (πρωτοετης) που ειμαι αποφοιτος επαλ και ημουν στον τομεα υγειας και προνοιας, μπορώ να μετεγγραφω απο την κοινοτητα που σπουδαζω στην πολη που σπουδαζει η αδερφη μου παρ'ολο που ηταν γενικο και πεδιο ανθρωπιστικων; Πολλες σχολες στον τομεα μου ειναι και στο ανθρωπιστικο πεδιο αλλα και στο πεδιο υγειας και ζωης. Ξερω πως χρειαζεται το αντιστοιχο τμημα που σπουδαζω στην πολη εκεινη. Δεν ξερω ομως αν γινεται απο τομεα σε πεδιο. Ευχαριστω.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
Γνωρίζει κανεις αν εγω (πρωτοετης) που ειμαι αποφοιτος επαλ και ημουν στον τομεα υγειας και προνοιας, μπορώ να μετεγγραφω απο την κοινοτητα που σπουδαζω στην πολη που σπουδαζει η αδερφη μου παρ'ολο που ηταν γενικο και πεδιο ανθρωπιστικων; Πολλες σχολες στον τομεα μου ειναι και στο ανθρωπιστικο πεδιο αλλα και στο πεδιο υγειας και ζωης. Ξερω πως χρειαζεται το αντιστοιχο τμημα που σπουδαζω στην πολη εκεινη. Δεν ξερω ομως αν γινεται απο τομεα σε πεδιο. Ευχαριστω.
Πολυ μπερδεμενα πραματα λες και δεν βγαζω ακρη.
Ενα καταλαβαινω οτι θα εισαι δευτεροετης τον ερχομενο οκτωβρη και δεν μπορεις να κανεις χρηση του δικαιωματος μετεγγραφης λογω σπουδαζοντος αδελφου ..μονο οι πρωτοετεις το εχουν.
Αν βεβαια καιγεσαι ισως ενα κολπο με το 6% να βοηθουσε να σε κανει πρωτοετη παλι...αν και το 6% στα επαλ δεν ειναι ελπιδοφορο.
 

Dxmitra

Νεοφερμένος

Η Dxmitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
αυτο ειναι γνωστο. αλλο ρωτησα εγω. τωρα γραφω πανελληνιες και απο τις επιδωσεις μου προκειται να περασω. θελω να ξερω πριν συπληρωθει το μηχανογραφικο. ευχαριστω.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
αυτο ειναι γνωστο. αλλο ρωτησα εγω. τωρα γραφω πανελληνιες και απο τις επιδωσεις μου προκειται να περασω. θελω να ξερω πριν συπληρωθει το μηχανογραφικο. ευχαριστω.
Α μαλιστα... λαθος καταλαβα ..πρωτοετης για μενα σημαινει οτι εισαι τωρα 2 εξαμηνο.
Οκ πες που θα περασεις ..που σπουδαζει η αδελφη σου και που μενουν οι γονεις σου να σκεφτουμε και να πουμε.
 

Dxmitra

Νεοφερμένος

Η Dxmitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
αυτο ειναι γνωστο. αλλο ρωτησα εγω. τωρα γραφω πανελληνιες και απο τις επιδωσεις μου προκειται να περασω. θελω να ξερω πριν συπληρωθει το μηχανογραφικο. ευχαριστω.
Α μαλιστα... λαθος καταλαβα ..πρωτοετης για μενα σημαινει οτι εισαι τωρα 2 εξαμηνο.
Οκ πες που θα περασεις ..που σπουδαζει η αδελφη σου και που μενουν οι γονεις σου να σκεφτουμε και να πουμε.
Παραδειγμα ηταν. Πες οτι περναω νοσηλευτικη απο επαλ στο ηρακλειο ή καπου αλλου, η αδερφή μου σπουδαζει θεσσαλονικη. Οι γονεις μου μενουν στα χανια.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
αυτο ειναι γνωστο. αλλο ρωτησα εγω. τωρα γραφω πανελληνιες και απο τις επιδωσεις μου προκειται να περασω. θελω να ξερω πριν συπληρωθει το μηχανογραφικο. ευχαριστω.

Παραδειγμα ηταν. Πες οτι περναω νοσηλευτικη απο επαλ στο ηρακλειο ή καπου αλλου, η αδερφή μου σπουδαζει θεσσαλονικη. Οι γονεις μου μενουν στα χανια.
Εξαιρετικα ...ας αφησουμε τα αοριστα και ας πιαστουμε απο το συγκεκριμενο σεναριο που θετεις.
Εφοσον τα μορια σου με συντελεστες νοσηλευτικης ηρακλειου απεχουν μεχρι 2750 μορια απο την βαση της νοσηλευτικης Διπαε θεσσαλονικης ....και αφοσον τα κατα κεφαλη σας εισοδημα ειναι μεχρι 12500 €.... και εφοσον δεν εχετε σπιτι στο ηρακλειο και στην θεσσαλονικη τοτε πας σιγουρα στην αδεφλη σου.
 

Dxmitra

Νεοφερμένος

Η Dxmitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
γιατι πως ξερω ποσα πρεπει να απεχει οχι μονο απο την νοσηλευτικη
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
γιατι πως ξερω ποσα πρεπει να απεχει οχι μονο απο την νοσηλευτικη
Ε δεν μπορεις να τα ξερεις απο τωρα ...αφου δεν εχουν βγει οι βασεις..ουτε καν γραψατε.
Μια ιδες θα παρεις απο τα περσινα αποτελεσματα
πχ
Το διπαε περυσι ειχε βαση 12.250
το ελμεπα ειχε 10350
Συνεπως εσυ με 10.350 μορια ( αν ειχες) καλυπτεις την διαφορα του κοφτη 2750....
10350+2750= 13100 που ειναι πολυ περισσοτερο απο το 12250.
Εσυ βεβαια καλυτερα να γραψεις κατι παραπνω για να μπεις ελμεπα διοτι φετο μαλλον θα ειναι κατι ευκολοτερα τα θεματα..πχ να γραψεις 10.500
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dxmitra

Νεοφερμένος

Η Dxmitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
οκ πες οτι ειμαι Κοινωβικης εργασιας στο ηρακλειο και θελω να παω μετεγγραφω θεσσ, πως θα ξερω αν υπαρχει τμημα ή οχι
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
οκ πες οτι ειμαι Κοινωβικης εργασιας στο ηρακλειο και θελω να παω μετεγγραφω θεσσ,
Δεν έχει Θεσσαλονίκη έχει Κομοτηνή, Αθήνα και Ηράκλειο
πως θα ξερω αν υπαρχει τμημα ή οχι
Μπορείς να δεις το τμήματα στο aeitei.gr
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
Ναι ετσι απο το aειτει.gr που λεει η Drglitterstar , απο εκει τα βλεπουμε και εμεις..Αλλα εσυ που δεν εχεις ακομα εμπειρια μπορεις να τα δεις απο το επισημο χαρτι (ΦΕΚ) του υπουργειου πιο ευκολα..αυτο ειναι το περσινο ..τελος ιουνιου θα εχουμε καινουργιο.

https://www.esos.gr/sites/default/files/articles-2023/antistoihisi_tmimaton_aei.pdf
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
Και χαιρομαι πολυ που ψαχνεσαι προ μηχανογραφικου..μακαρι ολα τα παιδια να το εκαναν.
Μια καλη μετεγγραφη ξεκινα απο ενα εξυπνο μηχανογραφικο.
 

Dxmitra

Νεοφερμένος

Η Dxmitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Και χαιρομαι πολυ που ψαχνεσαι προ μηχανογραφικου..μακαρι ολα τα παιδια να το εκαναν.
Μια καλη μετεγγραφη ξεκινα απο ενα εξυπνο μηχανογραφικο.
ευχαριστω για την βοηθεια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ευχαριστω για την βοηθεια
απλα ηθελα να δω αν ενα τμημα που το εχει μονο στον τομεα υγειας και προνοιας και οχι αλλο αντιστοιχο σε αυτον, αν μπορω να παω στο αντιστοιχο του γελ (πεδιο 3ο) δηλαδη αντιστοιχηση επαλ-γελ δεν ξερω αν γινεται
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
ευχαριστω για την βοηθεια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


απλα ηθελα να δω αν ενα τμημα που το εχει μονο στον τομεα υγειας και προνοιας και οχι αλλο αντιστοιχο σε αυτον, αν μπορω να παω στο αντιστοιχο του γελ (πεδιο 3ο) δηλαδη αντιστοιχηση επαλ-γελ δεν ξερω αν γινεται
Ναι σαν να καταλαβαινω τι θες.
Οχι οι τομεις επαλ δεν εμπλεκονται με τα πεδια των γελ.
Στα επαλ συνγκρινουν τι ειδους κατάρτιση προσφερει ο τομεας και μετα κοιτανε να δουν το ειδους καταρτιση προσφερει το ταδε τμημα ΑΕΙ για να τα παντρεψουν.
Μπορει να δουν οτι παραπανω απο ενας τομεας ταιριαζει
1)Κανε κλικ εδω
2)Μετα κλικ ''βασεις επαλ 2023 για τον τομεα''
3)Και μετα κλικ στην σχολη και θα σου δειξει απο ποιους τομεις ειναι προσβασιμη
πχ
Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας, Λάρισα
1717326217045.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dxmitra

Νεοφερμένος

Η Dxmitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ναι σαν να καταλαβαινω τι θες.
Οχι οι τομεις επαλ δεν εμπλεκονται με τα πεδια των γελ.
Στα επαλ συνγκρινουν τι ειδους κατάρτιση προσφερει ο τομεας και μετα κοιτανε να δουν το ειδους καταρτιση προσφερει το ταδε τμημα ΑΕΙ για να τα παντρεψουν.
Μπορει να δουν οτι παραπανω απο ενας τομεας ταιριαζει
1)Κανε κλικ εδω
2)Μετα κλικ ''βασεις επαλ 2023 για τον τομεα''
3)Και μετα κλικ στην σχολη και θα σου δειξει απο ποιους τομεις ειναι προσβασιμη
πχ
Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας, Λάρισα
View attachment 133297
οκευ ευχαριστωω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι σαν να καταλαβαινω τι θες.
Οχι οι τομεις επαλ δεν εμπλεκονται με τα πεδια των γελ.
Στα επαλ συνγκρινουν τι ειδους κατάρτιση προσφερει ο τομεας και μετα κοιτανε να δουν το ειδους καταρτιση προσφερει το ταδε τμημα ΑΕΙ για να τα παντρεψουν.
Μπορει να δουν οτι παραπανω απο ενας τομεας ταιριαζει
1)Κανε κλικ εδω
2)Μετα κλικ ''βασεις επαλ 2023 για τον τομεα''
3)Και μετα κλικ στην σχολη και θα σου δειξει απο ποιους τομεις ειναι προσβασιμη
πχ
Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας, Λάρισα
View attachment 133297
ομως αφου δεν εχουν σχεση οι τομεις με τα πεδια, οταν κανω κλικ κοινωνικης εργασιας (στον τομεα εχει μονο 2 σχολες) παταω να δω αντιστοιχιση μου δειχνει και μια τριτη σχολη, στην κομοτηνη, η οποια βριδκεται στο πεδιο, 1ο του γελ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

οκευ ευχαριστωω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ομως αφου δεν εχουν σχεση οι τομεις με τα πεδια, οταν κανω κλικ κοινωνικης εργασιας (στον τομεα εχει μονο 2 σχολες) παταω να δω αντιστοιχιση μου δειχνει και μια τριτη σχολη, στην κομοτηνη, η οποια βριδκεται στο πεδιο, 1ο του γελ.
αυτο σημαινει οτι γινεται η αντιστοιχιση μεταξυ γελ επαλ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
οκευ ευχαριστωω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ομως αφου δεν εχουν σχεση οι τομεις με τα πεδια, οταν κανω κλικ κοινωνικης εργασιας (στον τομεα εχει μονο 2 σχολες) παταω να δω αντιστοιχιση μου δειχνει και μια τριτη σχολη, στην κομοτηνη, η οποια βριδκεται στο πεδιο, 1ο του γελ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


αυτο σημαινει οτι γινεται η αντιστοιχιση μεταξυ γελ επαλ;
Ναι μαλιστα ...ε και εσυ απο τα τοσα, βρηκες την ειδικη περιπτωση.
Κοιτα
Το παδα και το ελμεπα δεχονται απο τον τομεα υγειας μονο
Το δημοκριτειο δεχεται μονο απο τον τομεα διοικησης και οικονομιας.
Στις μετεγγραφες ομως ειναι κοινα μεταξυ τους.
Η πατρα παλι δεν δεχεται επαλ μονο γελ διοτι ειναι κοινη σχολη με δασκαλους.
 

Dxmitra

Νεοφερμένος

Η Dxmitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ευχαριστω καταλαβα
Ναι μαλιστα ...ε και εσυ απο τα τοσα βρηκες την ειδικη περιπτωση.
Κοιτα
Το παδα και το ελμεπα δεχονται απο τον τομεα υγειας μονο
Το δημοκριτειο δεχεται μονο απο τον τομεα διοικησης και οικονομιας.
Στις μετεγγραφες ομως ειναι κοινα μεταξυ τους.
Η πατρα παλι δεν δεχεται επαλ μονο γελ διοτι ειναι κοινη σχολη με
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top