Dxmitra

Νεοφερμένος

Η Dxmitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εχω περασει στο τμημα αγωγης εκπαιδευσης στην πρωιμη παιδικη ηλικια στα ιωαννινα (απο επαλ) και η αδερφη μου σπουδαζει στην θεσσαλονικη και τωρα θα μπει στο 3ο ετος(απο γελ). Απο'τι ειδα υπαρχει αντιστοίχιση του τμηματος μου στη θεσσαλονικη. Μπορω να παω κατευθειαν θεσσαλονικη να σπουδασω ή στα ιωαννινα; Ποτε εγγραφομαι και σε ποιο πανεπιστημιο απο τα δυο;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,888 μηνύματα.
Εχω περασει στο τμημα αγωγης και φροντιδας στην πρωιμη παιδικη ηλικια στα ιωαννινα (απο επαλ) και η αδερφη μου σπουδαζει στην θεσσαλονικη και τωρα θα μπει στο 3ο ετος(απο γελ). Απο'τι ειδα υπαρχει αντιστοίχιση του τμηματος μου στη θεσσαλονικη. Μπορω να παω κατευθειαν θεσσαλονικη να σπουδασω ή στα ιωαννινα; Ποτε εγγραφομαι και σε ποιο πανεπιστημιο απο τα δυο;
που μενουν οι γονεις?
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,888 μηνύματα.
Εχω περασει στο τμημα αγωγης και φροντιδας στην πρωιμη παιδικη ηλικια στα ιωαννινα (απο επαλ) και η αδερφη μου σπουδαζει στην θεσσαλονικη και τωρα θα μπει στο 3ο ετος(απο γελ). Απο'τι ειδα υπαρχει αντιστοίχιση του τμηματος μου στη θεσσαλονικη. Μπορω να παω κατευθειαν θεσσαλονικη να σπουδασω ή στα ιωαννινα; Ποτε εγγραφομαι και σε ποιο πανεπιστημιο απο τα δυο;
Καλημερα
Ωραια λοιπον
Εχουμε περασει στα Βρεφη ιωαννινα και θελουμε να παμε στα Βρεφη Διπαε Θεσσαλονικη και οι σχολες ειναι αντιστοιχες.
Εχουμε αδελφη ενεργη φοιτητρια στη θεσσαλονικη
Καβαλαμε τον κοφτη 2750
Η οικογενεια μενει στα χανια..
Οκ
Θα εχουμε λοιπον μια σιγουρη και απλη μετεγγραφη με την κατηγορια της σπουδαζουσας αδελφης υπο την προυποθεση οτι το κατα κεφαλην εισοδημα της οικογενεια εινα κατω των 12.500€.
Ρωτησε τους γονεις σου για αυτο και επειδη μαλλον δεν θα ξερουν τι ειναι... πες να σου εξηγησω πως θα το βρουν εφοσον μου πεις ποσα αδελφια ειστε.
Η σχολη του Διπαε δεν σε γνωριζει ακομα θα σε μαθει τον Δεκεμβρη..οποτε εγραφεσαι κανονικα κανονικοτατα στα ιωαννινα ( Σεπτεμβρη και Οκτωβρη..δυο φορες .... εξ αποστασεως ειναι).... αλλα εσυ απο 1η οκτωβριου πας και παρακολουθεις στα εδρανα του Διπαε.
 

Dxmitra

Νεοφερμένος

Η Dxmitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλημερα
Ωραια λοιπον
Εχουμε περασει στα Βρεφη ιωαννινα και θελουμε να παμε στα Βρεφη Διπαε Θεσσαλονικη και οι σχολες ειναι αντιστοιχες.
Εχουμε αδελφη ενεργη φοιτητρια στη θεσσαλονικη
Καβαλαμε τον κοφτη 2750
Η οικογενεια μενει στα χανια..
Οκ
Θα εχουμε λοιπον μια σιγουρη και απλη μετεγγραφη με την κατηγορια της σπουδαζουσας αδελφης υπο την προυποθεση οτι το κατα κεφαλην εισοδημα της οικογενεια εινα κατω των 12.500€.
Ρωτησε τους γονεις σου για αυτο και επειδη μαλλον δεν θα ξερουν τι ειναι... πες να σου εξηγησω πως θα το βρουν εφοσον μου πεις ποσα αδελφια ειστε.
Η σχολη του Διπαε δεν σε γνωριζει ακομα θα σε μαθει τον Δεκεμβρη..οποτε εγραφεσαι κανονικα κανονικοτατα στα ιωαννινα ( Σεπτεμβρη και Οκτωβρη..δυο φορες .... εξ αποστασεως ειναι).... αλλα εσυ απο 1η οκτωβριου πας και παρακολουθεις στα εδρανα του Διπαε.

Καλημερα
Ωραια λοιπον
Εχουμε περασει στα Βρεφη ιωαννινα και θελουμε να παμε στα Βρεφη Διπαε Θεσσαλονικη και οι σχολες ειναι αντιστοιχες.
Εχουμε αδελφη ενεργη φοιτητρια στη θεσσαλονικη
Καβαλαμε τον κοφτη 2750
Η οικογενεια μενει στα χανια..
Οκ
Θα εχουμε λοιπον μια σιγουρη και απλη μετεγγραφη με την κατηγορια της σπουδαζουσας αδελφης υπο την προυποθεση οτι το κατα κεφαλην εισοδημα της οικογενεια εινα κατω των 12.500€.
Ρωτησε τους γονεις σου για αυτο και επειδη μαλλον δεν θα ξερουν τι ειναι... πες να σου εξηγησω πως θα το βρουν εφοσον μου πεις ποσα αδελφια ειστε.
Η σχολη του Διπαε δεν σε γνωριζει ακομα θα σε μαθει τον Δεκεμβρη..οποτε εγραφεσαι κανονικα κανονικοτατα στα ιωαννινα ( Σεπτεμβρη και Οκτωβρη..δυο φορες .... εξ αποστασεως ειναι).... αλλα εσυ απο 1η οκτωβριου πας και παρακολουθεις στα εδρανα του Διπαε.

Καλημερα
Ωραια λοιπον
Εχουμε περασει στα Βρεφη ιωαννινα και θελουμε να παμε στα Βρεφη Διπαε Θεσσαλονικη και οι σχολες ειναι αντιστοιχες.
Εχουμε αδελφη ενεργη φοιτητρια στη θεσσαλονικη
Καβαλαμε τον κοφτη 2750
Η οικογενεια μενει στα χανια..
Οκ
Θα εχουμε λοιπον μια σιγουρη και απλη μετεγγραφη με την κατηγορια της σπουδαζουσας αδελφης υπο την προυποθεση οτι το κατα κεφαλην εισοδημα της οικογενεια εινα κατω των 12.500€.
Ρωτησε τους γονεις σου για αυτο και επειδη μαλλον δεν θα ξερουν τι ειναι... πες να σου εξηγησω πως θα το βρουν εφοσον μου πεις ποσα αδελφια ειστε.
Η σχολη του Διπαε δεν σε γνωριζει ακομα θα σε μαθει τον Δεκεμβρη..οποτε εγραφεσαι κανονικα κανονικοτατα στα ιωαννινα ( Σεπτεμβρη και Οκτωβρη..δυο φορες .... εξ αποστασεως ειναι).... αλλα εσυ απο 1η οκτωβριου πας και παρακολουθεις στα εδρανα του Διπαε.
Αααα σε ευχαριστω πολυ αλλα εχω ερωτησεις κιαλλες
 

Γιωργος15773

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος15773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Συγγνώμη ο κόφτης των 2750 δεν ισχύει στων αδελφών ?
 

epos

Νεοφερμένος

Η epos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Καλημερα
Ωραια λοιπον
Εχουμε περασει στα Βρεφη ιωαννινα και θελουμε να παμε στα Βρεφη Διπαε Θεσσαλονικη και οι σχολες ειναι αντιστοιχες.
Εχουμε αδελφη ενεργη φοιτητρια στη θεσσαλονικη
Καβαλαμε τον κοφτη 2750
Η οικογενεια μενει στα χανια..
Οκ
Θα εχουμε λοιπον μια σιγουρη και απλη μετεγγραφη με την κατηγορια της σπουδαζουσας αδελφης υπο την προυποθεση οτι το κατα κεφαλην εισοδημα της οικογενεια εινα κατω των 12.500€.
Ρωτησε τους γονεις σου για αυτο και επειδη μαλλον δεν θα ξερουν τι ειναι... πες να σου εξηγησω πως θα το βρουν εφοσον μου πεις ποσα αδελφια ειστε.
Η σχολη του Διπαε δεν σε γνωριζει ακομα θα σε μαθει τον Δεκεμβρη..οποτε εγραφεσαι κανονικα κανονικοτατα στα ιωαννινα ( Σεπτεμβρη και Οκτωβρη..δυο φορες .... εξ αποστασεως ειναι).... αλλα εσυ απο 1η οκτωβριου πας και παρακολουθεις στα εδρανα του Διπαε.
K. Γιάννη, τι σημαίνει κατά κεφαλήν εισόδημα 12.500?
Σημαίνει 12500x4=50.000 αν μιλάμε για τετραμελή οικογένεια?
Και αν η τετραμελης οικογένεια έχει εισόδημα κάτω από 28.000 ετήσιο, μπορεί τον παιδι να πάρει μεταγραφή?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,888 μηνύματα.
Συγγνώμη ο κόφτης των 2750 δεν ισχύει στων αδελφών ?
Ναι βεβαια ο κοφτης 2750 ισχυει παντου ..
Εκτος απο τις ειδικες μετεγγραφες ( αρωστιες αναπηριες) και στις κατ εξαιρεση μετεγγραφες
Η αντιστοιχια σχολης ισχυει παντου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

K. Γιάννη, τι σημαίνει κατά κεφαλήν εισόδημα 12.500?
Σημαίνει 12500x4=50.000 αν μιλάμε για τετραμελή οικογένεια?
Και αν η τετραμελης οικογένεια έχει εισόδημα κάτω από 28.000 ετήσιο, μπορεί τον παιδι να πάρει μεταγραφή?
Ναι πολυ σωστα το λες ετσι ειναι ( βαλε ομως το 50.000 ως μεσω ορο προσφατης τριετιας)
Α ναι με 28.000 ετησιο παει στα 7.000 κατα κεφαλη.
Υπαρχει και η τρελη παγιδα αν και για αλλους πλεονεκτημα.
Αν αδελφι κατω των 25 και ανυπαντρο ( γεννηθεν 1-1-1998 και εδω) ειναι εντος ή εκτος προστασιας και κανει δηλωση τοτε μετρανε και τα δικα κου εισοδηματα, και μπαινει στην προστασια.
Παιδια προσοχη στις αγορες με καρτες με τα λευτα που δινει ο μπαμπας και αν κανετε δηλωση ..τις παιρνουν για εισοδημα...δεν τις φορολογουν προς το παρον ομως.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αααα σε ευχαριστω πολυ αλλα εχω ερωτησεις κιαλλες
ναι ναι ..εχεις δικαιωμα να ρωτας μεχρι να γραφεις Διπαε....
 
Τελευταία επεξεργασία:

mysticfallsgirl12

Νεοφερμένος

Η mysticfallsgirl12 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Πώς γίνεται να αύξανονται τα μόρια μιας σχολής όπως της Νοσηλευτικής Τρίπολης κατα 1680 μόρια και να εισάγονται μόνο 8 άτομα;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,888 μηνύματα.
Πώς γίνεται να αύξανονται τα μόρια μιας σχολής όπως της Νοσηλευτικής Τρίπολης κατα 1680 μόρια και να εισάγονται μόνο 8 άτομα;
Ναι αυτο ειναι και η φυσιολογικη συνεπεια της μαλακιας τους.
Την σταματησε ο κοφτης εβε 11,98 και βαση 11.950... και υπερ αδεια σχολη 8/158
Το 2023 ειχε εβε 10,48 και βαση 10.270 .... και πολυ αδεια σχολη 58/160
Εφου ειναι ντουβαρια και αυξησαν συντελεστη απο 0.9 περυσι σε 1.0 φετο και σε μια αδεια σχολη.
Τι του ταξαν του πρυτανη και θελει να την κλεισει δεν ξερω?
Ισως να ειναι και πολυ ''ελληνας'' και να σκέφτεται ...
Τι θα βγαζω εγω κοριτσαρες νοσηλευτριες να μου τις παιρνουν οι γερμανοι και οι αραβες ..?ουστ ...το κλεινω το μαγαζι.
 

mysticfallsgirl12

Νεοφερμένος

Η mysticfallsgirl12 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ναι αυτο ειναι και η φυσιολογικη συνεπεια της μαλακιας τους.
Την σταματησε ο κοφτης εβε 11,98 και βαση 11.950... και υπερ αδεια σχολη 8/158
Το 2023 ειχε εβε 10,48 και βαση 10.270 .... και πολυ αδεια σχολη 58/160
Εφου ειναι ντουβαρια και αυξησαν συντελεστη απο 0.9 περυσι σε 1.0 φετο και σε μια αδεια σχολη.
Τι του ταξαν του πρυτανη και θελει να την κλεισει δεν ξερω?
Ισως να ειναι και πολυ ''ελληνας'' και να σκέφτεται ...
Τι θα βγαζω εγω κοριτσαρες νοσηλευτριες να μου τις παιρνουν οι γερμανοι και οι αραβες ..?ουστ ...το κλεινω το μαγαζι.
ΑΑΑ ναι το φαντάστηκα... Απλά επειδή την έβαλα ως 1η επιλογή είναι πολύ χαζό αυτό που θα ρωτήσω αλλά μήπως δεν επιτρέψουν τις μετεγγραφές ; γιατί εγώ θέλω να μετεγγραφώ στο ΕΚΠΑ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΑΑΑ ναι το φαντάστηκα... Απλά επειδή την έβαλα ως 1η επιλογή είναι πολύ χαζό αυτό που θα ρωτήσω αλλά μήπως δεν επιτρέψουν τις μετεγγραφές ; γιατί εγώ θέλω να μετεγγραφώ στο ΕΚΠΑ
το λέω λόγω των ελάχιστων εισακτέων
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,888 μηνύματα.
ΑΑΑ ναι το φαντάστηκα... Απλά επειδή την έβαλα ως 1η επιλογή είναι πολύ χαζό αυτό που θα ρωτήσω αλλά μήπως δεν επιτρέψουν τις μετεγγραφές ; γιατί εγώ θέλω να μετεγγραφώ στο ΕΚΠΑ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


το λέω λόγω των ελάχιστων εισακτέων
οχι απαγορευση μετεγγραφης δεν προκειτε να υπαρξει ... κατι σε ζορισμα ισως ..φετο το εκπα ειναι σε κοντρα με 6 αλλες σχολες περυσι ηταν με 1 ηταν.
εχεις μορια μετεγγραφης ..?θες ματια μελετης?
 

mysticfallsgirl12

Νεοφερμένος

Η mysticfallsgirl12 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
οχι απαγορευση μετεγγραφης δεν προκειτε να υπαρξει ... κατι σε ζορισμα ισως ..φετο το εκπα ειναι σε κοντρα με 6 αλλες σχολες περυσι ηταν με 1 ηταν.
εχεις μορια μετεγγραφης ..?θες ματια μελετης?
Κοίτα φέτος η νοσηλευτική εκπα είναι 14375 εγώ συγκεντρώνω με τα 2750 15410 απλά όταν λές ζόρισμα τι εννοείς ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κοίτα φέτος η νοσηλευτική εκπα είναι 14375 εγώ συγκεντρώνω με τα 2750 15410 απλά όταν λές ζόρισμα τι εννοείς ;
επίσης οταν λες κόντρα; ( σορρυ απλα εχω αγχωθει μήπως πάει κάτι στραβά)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,888 μηνύματα.
Κοίτα φέτος η νοσηλευτική εκπα είναι 14375 εγώ συγκεντρώνω με τα 2750 15410 απλά όταν λές ζόρισμα τι εννοείς ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


επίσης οταν λες κόντρα; ( σορρυ απλα εχω αγχωθει μήπως πάει κάτι στραβά)
οχι τα μορια πανελελε αυτα τα ξερω... των μετεγγραφων λεω?
ε κοντρα
ε πες εσυ τρεχεις με μια και θες νικη
και τρεχεις και με 6 και θες νικη
ποτε εχεις πιο πολλες πιθανοτητες?
 

mysticfallsgirl12

Νεοφερμένος

Η mysticfallsgirl12 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
οχι τα μορια πανελελε αυτα τα ξερω... των μετεγγραφων λεω?
ε κοντρα
ε πες εσυ τρεχεις με μια και θες νικη
και τρεχεις και με 6 και θες νικη
ποτε εχεις πιο πολλες πιθανοτητες?
τα μόρια μετεγγραφής δεν ειναι τα 2750; μαλλον οχι οποτε αν μπορεις βοηθα
αρα απ ότι καταλαβα ειναι πιο δυσκολο φετος λογω των πολλων σχολων;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top