Μεταπτυχιακό μετά από οικονομικό

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
πιστευω οτι γενικα σε επιστημες διοικησης και οικονομικα, αν εισαι καλος στην μια ευκολα μεταπηδας σε αλλη (εκτος απο ακραια σεναρια οπως πχ, μαρκετινγκ με χρηματοοικονομικα, ή logistics με λογιστικη ή κατι τετοιο)

θελει φυσικα προσπαθεια, αλλα ειναι νορμαλ

δεν ειναι τυχαιο οτι οι μισοι παλιοι καθηγητης χρηματοοικονομικης ειχαν σπουδες σε οικονομικο οπως εχω δει και το αναποδο (λιγο πιο σπανια)

βλεπεις ανθρωπους να μεταπηδουν, λογιστικη<->χρηματοοικονομικα
χρηματοοικονομικα<-> οικονομικα
οικονομικα<-> μανατζμεντ
ακομα και λογιστικη<-> οικονομικα

θελει για διαβασμα και προσπαθεια να υπαρχει φιλε shadow και μην φοβου τιποτα
μπορει να ειμαι προπτυχιακος, να εισαι σιγουρος ομως, οτι αυτο που λεω δεν εχει να κανει με σπουδες, αλλα για οτιδηποτε στη ζωη

οποιος προσπαθει εντιμα συνετα και με συνεπεια, δεν μενει αβοηθητος απο το Θεο

αντε λοιπον πανε να παρεις το gmat να πας lse να γινεις μεγας οικονομολογος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadow25

Νεοφερμένος

Ο Shadow25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Κρήτης (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχχααχ GMAT σίγουρα... Παλούκι έχω ακούσει είναι, πρέπει λέει να κάνω φροντιστήρια κλπ. Ορισμένα πανεπιστήμια δεν απαιτούν gmat για χρηματοοικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
στην ελλαδα σε αρκετα δεν απαιτειται, ομως ειναι μια καλη ενδειξη

νομιζω εξω το ζητανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top