Μεταπτυχιακές σπουδές στο εξωτερικό. (GMAT)

traveler97

Νεοφερμένος

Ο traveler97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους!!

Λοιπον ειμαι προσφατα αποφοιτος Οικονομικων σπουδων και ψαχνω να ξεκινησω ενα μεταπτυχιακο στο εξωτερικο πανω στο τομεα μου τον ερχομενο Σεπτεμβριο.Βεβαια μεχρι στιμης εχω γινει δεκτος για μεταπτυχιακο σε μερικα πανεπιστημια στο εξωτερικο αλλα δεν ειναι υψηλα στην παγκοσμια καταταξη (800+).Οπως εχω προσεξει το προβλημα ειναι πως για να μπω σε καποιο καλο πανεπιστημιο πρεπει να εχω πολυ δυνατο βιογραφικο γιατι υπαρχει τεραστιος ανταγωνισμος.
Αξιζει λετε να ξεκινησω την προετοιμασια για GMAT; Μιας και τα μαθηματικα ηταν παντα το ισχυρο μου οπλο και πιστευω οτι θα τα παω πολυ καλα.
Απλως θα πρεπει να ψαχνω για μεταπτυχιακα που ξεκινουν το επομενο εαρινο εξαμηνο και δεν ξερω αν αξιζει η τοσο αναμονη.
Κάθε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη :)
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Tο GMAT συνηθως το ζητανε για ΜΒΑ. ΜΒΑ θες να κανεις?
 

traveler97

Νεοφερμένος

Ο traveler97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Tο GMAT συνηθως το ζητανε για ΜΒΑ. ΜΒΑ θες να κανεις?
Όχι απαραίτητα.Και πολλά MSc στο εξωτερικό ζητάνε GMAT έστω και προαιρετικά γιατί είναι ένα πλεονέκτημα για το βιογραφικό.Εμένα προς το παρόν με ενδιαφέρουν MSc , M.A μεταπτυχιακά.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι απαραίτητα.Και πολλά MSc στο εξωτερικό ζητάνε GMAT έστω και προαιρετικά γιατί είναι ένα πλεονέκτημα για το βιογραφικό.Εμένα προς το παρόν με ενδιαφέρουν MSc , M.A μεταπτυχιακά.
κοιτα εγω τελειωσα μαστερ στο μανατζμεντ και το ειχα κανει. ειναι ενα συν για το βιογραφικο. καντο. αλλα γενικα να δεις να τα κανεις οσο πιο συντομα γινεται για να προλαβεις τις αιτησεις
 

traveler97

Νεοφερμένος

Ο traveler97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
κοιτα εγω τελειωσα μαστερ στο μανατζμεντ και το ειχα κανει. ειναι ενα συν για το βιογραφικο. καντο. αλλα γενικα να δεις να τα κανεις οσο πιο συντομα γινεται για να προλαβεις τις αιτησεις
Ναι ναι αυτό κοιτάω.Θα μπορούσες να μου πεις ποια βιβλία χρησιμοποίησες και πόσο χρόνο σου πήρε για να κάνεις προετοιμασία;
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι ναι αυτό κοιτάω.Θα μπορούσες να μου πεις ποια βιβλία χρησιμοποίησες και πόσο χρόνο σου πήρε για να κάνεις προετοιμασία;
Eγω επειδη ειχα αφησει τα αγγλικα μου πηρε κανα 3μηνο. Αλλοι το βγαζουν και πιο νωρις. δες τι σκορ χρειαζεται το πανεπιστημιο που θα πας. αλλα ζητανε 760 πχ. Απο βιβλια , ο καθηγητης μου ειχε δωσει εκτυπωμενα τεστ και καναμε. Νομιζω απο μανχαταν ηταν
 

traveler97

Νεοφερμένος

Ο traveler97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Eγω επειδη ειχα αφησει τα αγγλικα μου πηρε κανα 3μηνο. Αλλοι το βγαζουν και πιο νωρις. δες τι σκορ χρειαζεται το πανεπιστημιο που θα πας. αλλα ζητανε 760 πχ. Απο βιβλια , ο καθηγητης μου ειχε δωσει εκτυπωμενα τεστ και καναμε. Νομιζω απο μανχαταν ηταν
Οκ σε ευχαριστώ πολύ!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top