Μα γιατί να μαθαίνουμε πράματα που δεν θα μας χρησιμεύσουν ποτέ στη ζωή μας;

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γιατί δηλαδή πρέπει εγώ να λιώσω στο διάβασμα, να διαβάζω περι μιγαδικούς αριθμούς και ταλαντώσεις ώστε να περάσω Πληροφορική???

Δεν μπορώ να το καταλάβω...



για την χαρά της γνώσης..:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
για την χαρά της γνώσης..:thanks:
Όχι μόνο. Δεν νοείται άνθρωπος χωρίς να κατέχει κάποιες στοιχειώδεις γνώσεις! Έστω κάτι μαθηματικά,κάτι λύω,κάτι να ξέρει στη βιολογία. Γενικές γνώσεις που όλοι πρέπει να έχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Βασικά όχι, εδώ είναι καθαρά θέμα άγνοιας. Πληροφορική λέει και δεν θα πρέπει να ξέρει προχωρημένα Μαθηματικά και Φυσική. lol, έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ποιος το λέει αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Βασικά όχι, εδώ είναι καθαρά θέμα άγνοιας. Πληροφορική λέει και δεν θα πρέπει να ξέρει προχωρημένα Μαθηματικά και Φυσική. lol, έλεος.

Ο ξάδερφος μου έγινε ειθοποιός και μου κάνει
"ξέρεις τι είναι να πας σε μία παρέα και για πλάκα να προσπαθούν να τετραγωνίσουν τον κύκλο και εσύ να ξέρεις να κάνεις μόνο μια πρόσθεση?"η χαρά της γνώσεις που λέγαμε(!)αν σου πουν να λύσεις μια εξίσωση 3ου βαθμού και δεν μπορούν οι άλλοι αλλά εσύ μπορείς??άσχετα με το αν είσαι δικηγόρος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
στο λύκειο που υπάρχουν οι κατευθύνσεις δεν νομίζω ότι παίρνεις γενικές γνώσεις..ειδικά Β και Γ λυκείου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δηλαδή τα μαθήματα Γενικής Παιδείας δεν μετράνε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
γιατί ειδικά στη Γ' λυκείου ασχολείσαι με μαθηματα γενικής?;)
και να θες δηλαδή ,δεν προλαβαίνεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Αν θες όλα γίνονται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
καλα του χρόνου θα μου πεις..;)

Ας σου μιλήσω για εμένα..για κάποιον λόγο πρέπει να διαβάζω όλα τα μαθηματα καθώς θα μετρήσουν όλα εξίσου..
Ωστόσο οι καθηγητές στην κατεύθυνση έχουν απαιτήσεις..επρεπε να ημουν οκ στα κατευθυνσης,αλλα και οκ στα κειμενα θρησκευτικα και ολα τα αλλα.....εγω προσωπικα με δυσκολια τα καταφερα γιατι παντα καποια παραμελουσα..τωρα εσυ αν τα καταφερεις μπραβο σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
παρακαλώ..αλλα κυριως μίλησα για Γ' λυκειου..οταν δεν εχουμε βιωσει καταστασεις είναι ευκολο να μιλαμε...θα ισχυουν ομως σε εμας οταν βρεθουμε σε αυτην την περιπτωση?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εγώ λέω 'ναι' για μένα γιατί με ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
οκ πάω πάσο!:)
Ελπίζω τα ίδια να μου πεις και του χρόνου,αλλά οχι μόνο να μου το πεις για να σου πω μπραβο,αλλά να μου το πεις και όντως να το εννοείς..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosL

Νεοφερμένος

Ο Πανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ΤΙΠΟΤΑ δεν παει χαμενο εχω να πω εγω..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΗ ΟΛΕ!!!

Νεοφερμένος

Η εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
:(ελα μου ντε?????????????????????
μαθαινουμε μαθαινουμε και απομαθαιμο δν εχουμε(κρητικα, μν παραξενευτητε)
να πω ενταξει αν μας χρησιμευαν σε κατι! αλλα ελα μου που δφν τα χρησιμοποιουμε πουθενα,. απλως τα μαθαινουμε παπαγαλια και την επομενη μερα δν τα θυμομαστε! κΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΙς ΕΞΕΤΑΣΕΙς δν τα θυμομαστε, και αντε παλι να τα ξαναδιαβαζουμεε.......................:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ravenclaw

Νεοφερμένος

Ο Ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Γιατί δηλαδή πρέπει εγώ να λιώσω στο διάβασμα, να διαβάζω περι μιγαδικούς αριθμούς και ταλαντώσεις ώστε να περάσω Πληροφορική???

Δεν μπορώ να το καταλάβω...

Όντως, υπάρχουν προβλήματα με το ωρολογιο προγραμμα του σχολειου. Για παραδειγμα, ειναι υπερβολικη η εμμονη με τα αρχαια ελληνικα, τη στιγμη που το πολυ πιο σημαντικο μαθημα της εκθεσης περιοριζεται στις δυο ωρες. Παρολα αυτα, καθε πραγμα που μαθαινουμε μας βοηθαει να αναπτυξουμε νευρωνικες συναψεις στον εγκεφαλο μας και διευρυνει τις γνωστικες μας ικανοτητες και την κοσμοαντιληψη μας. Δεν ειναι αναγκη να εφαρμοσουμε κατι για να θεωρησουμε οτι ηταν χρησιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Αν θες όλα γίνονται..

Χωρίς τις πανελλήνιες, όμως, γίνονται σε μεγαλύτερο βαθμό. Το διάβασμα της Γ δε συγκρίνεται με της Β και τα πάντα στρέφονται γύρω από τις εξετάσεις. Υπάρχει μαθητής της Γ, με στόχο, που από το Σεπτέμβριο μέχρι το Μάιο να μην σκέφτεται καθημερινά τις πανελλήνιες; Όχι, και αυτό δεν είναι κάτι "υγιές".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Υπάρχουν αρκετά μαθήματα που προσωπικά δεν ωφελούν όπως η Τεχνολογία. Τι? Μου μαθαίνει να συνεργάζομαι? Αυτό το μαθαίνω και στην γυμναστική ή σε μια ομαδική εργασία στην Ιστορία. Τι άλλο? Μου μαθαίνει την χαρά ενός επιτεύγματος? Το αισθάνομαι και όταν παίρνω 20 στα Αρχαία.
Απλά πρέπει να συμπληρωθεί το 7ωρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Η τεχνολογία είναι πολύ καλό μάθημα και πολύ ενδιαφέρον. Αλλά όχι σε αυτή τη μορφή σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top