Μας λένε σας κλέβουμε κι εμείς τους λέμε μπράβo

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κοίτα επιδεί είμαι κατά του καπιταλισμού και της ολιγαρχίας,δεν γίνετε να συνεχιστεί η συζήτιση.Το μόνο που έχω να πώ είναι να πάς και σε κανα δημόσιο νοσοκομείο,σχολείο γενικά σε κάποια δημόσια υπιρεσία και έλα να μου πείς.

6 χρόνια σε δημόσιο σχολείο πάω. Απόλυτα ευχαριστημένος απ'την οργάνωση, την ποιότητα υπηρεσιών και τους ανθρώπους.
Δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία αν είσαι κατά του καπιταλισμού. Καλώς ή κακώς, αυτό έχεις. Και σ'ενα τέτοιο σύστημα πολλοί δημόσιοι υπάλληλοι σημαίνει πολλά κρατικά χρέη, σημαίνει πολλά ξένα δάνεια, σημαίνει δημοσιονομικά μέτρα και φτώχεια για τον κόσμο. Δε μπορεί να ευλογείς μια τρισάθλια γιγάντωση του ήδη τεράστιου, γραφειοκρατικού κι αργόμισθου κράτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Εγώ συμμετέχω στα κοινά στο μέτρο του δυνατού, αυτό ειν'ολο προς το παρόν.
Το έχω καταλάβει.

6 χρόνια σε δημόσιο σχολείο πάω. Απόλυτα ευχαριστημένος απ'την οργάνωση, την ποιότητα υπηρεσιών και τους ανθρώπους.
Σε πιά χώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dreamer;329609 Σε πιά χώρα?[/quote:
Μπα, εγώ λυπάμαι τους απολιτίκ.
Αθήνα, Ελλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ευλογώ και αναζητώ ανθρωπιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Βασικά σε καμία χώρα του κόσμου το κράτος δεν έχει υποχρέωση να εξασφαλίζει ότι θα δουλεύεις σε αυτό που σπούδασες, δηλαδή έλεος, που τα ακούσατε αυτά και τα λέτε; Δηλαδή αν εγώ πάω και σπουδάσω διαχείριση αρκτικών οικοσυστημάτων, το ελληνικό κράτος πρέπει να ικανοποιεί την καύλα μου, ακόμη κι αν βρίσκεται, αν δεν απατώμαι, στη Μεσόγειο; Από που κι ως που; Επιχείρηση είναι το κράτος για να προσφέρει θέσεις εργασίας σε όλες τις ειδικότητες του πλανήτη; Έλεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Moυ τη σπάνε απίστευτα πάντως κάτι μουσκάρια που πάνε και σπουδάζουνε (?) του κόσμου τις μπούρδες και μετά κλαίγονται στα κανάλια που τους παίρνουν για ντελιβεράδες.

Παράδειγμα:

"Ο τάδε σπούδαζε χρόνια , έχοντας περάσει τη ζωή του στα θρανιά με πολλούς κόπους και θυσίες και παρ' όλα αυτά δουλεύει σε πιτσαρία ως ντελιβεράς, λεει πως η κατασταση εχει φτασει στο απροχώρητο και πως η πολιτεία είναι ανύπαρκτη"

Τι σπούδασες Κώστα;

ΒΟΗΘΟΣ ΑΝΕΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΥ :crazy: :crazy: :crazy:



Αφού ρε βλάκα έγινες επιστήμονας των οπισθίων, τουλάχιστον να είσαι ικανοποιημένος που έχεις δουλειά, όχι να μου κλαίγεσαι, παπάρα, ε παπάρα...
Είπες μόνος σου κόπους-θυσίες επιδεί εσύ δεν έχεις κάνει τίποτα απο αυτά να μήν τους κρίνεις....Και αν έχεις παραπάνω γνώσεις να πας να γίνεις εσύ επιστήμονας και τότε να πάς να του την πείς.Τώρα με τα λευτά του μπαμπά τα λέω κι εγώ ,που έχω περάσει μπουγατσοκοπτική με λέιζερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Αυτό λέω και γω μωρε.
-----------------------------------------
Είπες μόνος σου κόπους-θυσίες επιδεί εσύ δεν έχεις κάνει τίποτα απο αυτά να μήν τους κρίνεις....Και αν έχεις παραπάνω γνώσεις να πας να γίνεις εσύ επιστήμονας και τότε να πάς να του την πείς.Τώρα με τα λευτά του μπαμπά τα λέω κι εγώ ,που έχω περάσει μπουγατσοκοπτική με λέιζερ.

Ναι θέλει ΤΙΣ θυσίες για να περάσεις στο τάδε ΤΕΙ στου διαόλου τη μάνα, ε; Μη γελιόμαστε.


Και στο κάτω κάτω, δεν είπα να μη "σπουδάσει" τη μακακιούλα του, αλλά να μην απαιτεί από το κράτος να του βρει και δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Βασικά σε καμία χώρα του κόσμου το κράτος δεν έχει υποχρέωση να εξασφαλίζει ότι θα δουλεύεις σε αυτό που σπούδασες, δηλαδή έλεος, που τα ακούσατε αυτά και τα λέτε; Δηλαδή αν εγώ πάω και σπουδάσω διαχείριση αρκτικών οικοσυστημάτων, το ελληνικό κράτος πρέπει να ικανοποιεί την καύλα μου, ακόμη κι αν βρίσκεται, αν δεν απατώμαι, στη Μεσόγειο; Από που κι ως που; Επιχείρηση είναι το κράτος για να προσφέρει θέσεις εργασίας σε όλες τις ειδικότητες του πλανήτη; Έλεος...
Ξέρεις πολλούς να απετούν απο το ελληνικό έλεος να σπουδάσουν διαχείριση αρκτικών οικοσυστημάτων????Εγώ όχι.
-----------------------------------------
Αυτό λέω και γω μωρε.
-----------------------------------------


Ναι θέλει ΤΙΣ θυσίες για να περάσεις στο τάδε ΤΕΙ στου διαόλου τη μάνα, ε; Μη γελιόμαστε.


Και στο κάτω κάτω, δεν είπα να μη "σπουδάσει" τη μακακιούλα του, αλλά να μην απαιτεί από το κράτος να του βρει και δουλειά.
Φάσκεις και αντιφάσκεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Είπες μόνος σου κόπους-θυσίες επιδεί εσύ δεν έχεις κάνει τίποτα απο αυτά να μήν τους κρίνεις....Και αν έχεις παραπάνω γνώσεις να πας να γίνεις εσύ επιστήμονας και τότε να πάς να του την πείς.Τώρα με τα λευτά του μπαμπά τα λέω κι εγώ ,που έχω περάσει μπουγατσοκοπτική με λέιζερ.
To κράτος δεν θα ενδιαφερθεί για τους ΄΄κόπους και τις θυσίες'' του, αλλά για το αποτέλεσμα,που είναι το ''βοηθός αναισθησιολόγου''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
To κράτος δεν θα ενδιαφερθεί για τους ΄΄κόπους και τις θυσίες'' του, αλλά για το αποτέλεσμα,που είναι το ''βοηθός αναισθησιολόγου''.
Θα βγούμε τελείως οφφ.Καλύτερα να συνεχιστεί το θέμα...Και το θέμα είναι ανθρωπιά.Και η κατάντια του ανθρώπου να εξαγοράζετε έτσι .Να μας κλέβουν, να το λένε και εμείς να νομίζουμε οτι είναι τενία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κλέβεις κι εσύ στο αλισβερίσι, κι εγώ, κι ο άλλος κι όλοι. Γι'αυτό δε μιλάει κανένας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Κλέβεις κι εσύ στο αλισβερίσι, κι εγώ, κι ο άλλος κι όλοι. Γι'αυτό δε μιλάει κανένας...
Δεν προσέχεις τι γράφω.Πιο πρίν ανέφερα οτι δεν θα κλέψω και όσο μπορώ θα είμαι τίμιος,Εσύ αν θές να κλέβεις οκ.Απλά να μην πάψουμε να είμαστε άνθρωποι,γιατί καθημερινά και στην γειτονιά μας βλέπουμε τέτοια περιστατικά και μας φένονται μπανάλ.Ά ξυλοκόπισαν ένα παιδί?Καί?εγώ τρώω.Χέστικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
για να ξερεις δεν υπηρχε πορεια που να μην πηγα οταν εγιναν τα περιστατικα με το παιδι το δεκεμβρη και με αυτα που ειδα και τι παιζεται γενικοτερα με ολα αυτα τα κινηματα με εκανε να μην θελω να ξανακατεβω κατω στην αθηνα για να φωναξω για οτιδηποτε

Mα δεν αναφέρθηκα σε σένα προσωπικά.

Και τέλος πάντων, καλές οι πορείες, αλλά δεν είναι κάτι με το οποίο μπορείς να λύσεις ένα συγκεκριμένο πρόβλημα με ακρίβεια στις ανταλλαγές προτάσεων. Και σίγουρα, δεν έχουν όλοι τη δυνατότητα να πάνε σε πορείες.

Γιατι και εκι εξο να τα πουμε θα μας ακουσει κανει ολοι γραμενους μας εχουν καταλαβετετο μονο να τρονε τους νιαζει το πως ζει ο αλλος τους ενιαξε!!!

Κάνε τους να σε ακούσουν.

Κλέβεις κι εσύ στο αλισβερίσι, κι εγώ, κι ο άλλος κι όλοι. Γι'αυτό δε μιλάει κανένας...

Δε μιλάει κανένας; Κλέβουν όλοι; Προς τί αυτές οι γενικεύσεις; Οι περισσότεροι μπορεί να κλέβουν, αλλά όχι όλοι. Μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά, δυστυχώς, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να το δεχόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Οι περισσότεροι δεν έχουν συνειδητοποιήσει ακόμη το μεγάλο πρόβλημα και κυρίως το που μπορεί να οδηγήσει αυτή η κατάσταση. Αλλά όλοι "βολεύονται". Κλέβουν οι ιθύνοντες, αλλά παράλληλα διορίζουν παράνομα και μερικούς υπαλλήλους. Οπότε δεν μιλάει ο λαός, αφού κοιτά μόνο να κερδίζει από αυτή την κατάσταση. Και συνεχίζει κάπως έτσι μέχρι να γίνουν απόλυτα κατανοητές οι δραματικές συνέπειες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top