Μαθηματικο vs ΣΕΜΦΕ

vas2017

Νεοφερμένος

Η vas2017 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είμαι μαθήτρια Γ λυκειου και είμαι ανάμεσα σε 2 σχολες. Στο μαθηματικο και στην σεμφε. Από το γυμνάσιο μου άρεσαν τα μαθηματικα και στο λύκειο αποφάσισα να το σπουδάσω. Όμως βρήκα και την Σεμφε που μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα αν και τα σχόλια που διαβάζω για αυτην με έχουν διχάσει. Τι επαγγελματική αποκατάσταση έχουν; (Εκτός από καθηγητης). Αξίζει η σεμφε παρότι την δυσκολία της;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,179 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είμαι μαθήτρια Γ λυκειου και είμαι ανάμεσα σε 2 σχολες. Στο μαθηματικο και στην σεμφε. Από το γυμνάσιο μου άρεσαν τα μαθηματικα και στο λύκειο αποφάσισα να το σπουδάσω. Όμως βρήκα και την Σεμφε που μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα αν και τα σχόλια που διαβάζω για αυτην με έχουν διχάσει. Τι επαγγελματική αποκατάσταση έχουν; (Εκτός από καθηγητης). Αξίζει η σεμφε παρότι την δυσκολία της;
Τα μαθηματικα των μαθηματικων σχολων και αυτα της σεμφε εχουν την ιδια ακριβως δυσκολια επαγγελματικης αποκαταστασης ...καμια διαφορα και μεγαλη δυσκολια.
Η φυσικη και μηχανικη σεμφε εχουν καλυτερη αντιμετωπιση καθοτι το εμπ προσπαθει (και θα το πετυχει) να τους δωσει αρμοδιοτητες στην περιοχη των ημμυ και δικαιωματα επιμελητηριου .
 

vas2017

Νεοφερμένος

Η vas2017 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Έχοντας τελειώσει το μαθηματικο ή την σεμφε, με ένα μεταπτυχιακό σε θέματα που απασχολούν πιο πολυ την φυσικη, όπως πχ η μετεωρολόγια που διαβασα κάπου, μπορείς να βρεις πιο εύκολα δουλειά ή είναι παλι τα ίδια χάλια?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,179 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Έχοντας τελειώσει το μαθηματικο ή την σεμφε, με ένα μεταπτυχιακό σε θέματα που απασχολούν πιο πολυ την φυσικη, όπως πχ η μετεωρολόγια που διαβασα κάπου, μπορείς να βρεις πιο εύκολα δουλειά ή είναι παλι τα ίδια χάλια?
Δεν ξερω αν απο μαθηματικα σε δεχονται για μετεωρολογια..μαλλον ναι καθοτι το χαρτι θα λεει σεμφε αλλα η δημοσια υπηρεσια αυτη ειναι μια ομαδα 50 ατομων και οικογενειοκρατικη ...
Εκτος απο την κεντρικη τους υπηρεσια ...νομιζω οτι τα αεροπλανα την μετεωρολογικη καθοδηγηση την παιρνουν μονο απο τα μεγαλα αεροδρομια και οχι απο ολα.
Το προβλημα με το δημοσιο ειναι .....σταθερο μεν αλλα λιτο ρε παιδι... πολυ λιτο και χωρις προφανη ελπιδα.
 

vas2017

Νεοφερμένος

Η vas2017 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Οκ ευχαριστώ!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top