Μαθηματικά - Φυσική - Χημεία - Βιολογία

Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία ή Βιολογία;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 144)

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Bolzano λέγεται. Αλλά υπάρχουν κι ομορφότερα πράγματα στα Μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Όλοι κάνουμε... Ποτέ όμως δεν έχω χάσει μεγάλο βαθμό εξαιτίας αυτών...
Τί να πω που εγώ πήρα 17,4 στη φυσική και όλα από το 1ο Θέμα :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ναι ρε γμτ! Αν μου αρεσαν εστω και λιγο τα Μαθηματικα, θα περνουσα ανετα εκει που ηθελα! Αλλα δεν ειναι τοσο θεμα γουστου, οσο φοβιας! Να φανταστεις μολις βλεπω εκφωνηση ασκησης μαθηματικων με λουζει κρυος ιδρωτας πριν καν τη διαβασω προσεκτικα! Σταματαει το μυαλο μου!
Το πιο χαζο λαθος που κανω συνεχεια ειναι να αλλαζω μελος στον αριθμο και να μην αλλαζω προσημο!! Ειναι τοσο ηλιθιο, απορω γιατι το κανω!

Αλλά υπάρχουν κι ομορφότερα πράγματα στα Μαθηματικά.
Που ειναι και δεν τα βλεπω;; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αυτό το έκανα μέχρι τη Γ' Γυμνασίου :P
Αυτός ο ιδρώτας με πιάνει στη Φυσική να σου πω την αλήθεια, αλλά στις φετινές εξετάσεις κατάφερα, εν μέρει, να το ξεπεράσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Bolzano λέγεται. Αλλά υπάρχουν κι ομορφότερα πράγματα στα Μαθηματικά.
Εγώ μιλάω για αυτά που μπορώ να κατανοήσω, και αναφέρομαι κυρίως σε αποδείξεις. Και γενικότερα τα μαθηματικά έχουν αυτό το κάτι που σε τραβάει. Αλλά ημεγαλύτερη ομορφιά είναι η άβυσσος που υπάρχει. Μπορείς να διαΒάζεις χρόνια και να ψάχνεσαι σε βιβλία, αλλά ακόμη και τότε μπορεί να έχεις ανακαλύψει μόνο το 10%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Τη Φυσικη την παιρνω παντα χαλαρα! Μονο οταν με δυσκολευουν οι πραξεις μπορει να πανικοβληθω λιγο (οπως φετος στις πανελληνιες), αλλα οχι τοσο οσο στα μαθηματικα. Ειναι στιγμες που και να με ρωτησεις: "ποσο κανει 1+1;", λαθος θα το πω!
Τελικα η ψυχολογια παιζει φοβερο ρολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Πάντα παίζει ρόλο η ψυχολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Καλα ναι η ψυχολογια παιζει τεραστιο ρολο... ρε ειδα συμμαθητες μου που ηθελαν ιατρικη, φαρμακευτικη, αρχιτεκτονικη να γραφουν πιο χαμηλα απο μενα στα μαθηματικα!!!!!!!! και εννοειται οτι ολη τη χρονια ετρωγα τη σκονη τους :P εγω ημουν παρα πολυ χαλαρη στις εξετασεις και εγραψα ό,τι ήξερα και τελικως εγραψα περισσοτερο απο αυτα τα παιδια... αν ειναι δυνατον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Φαντασου, εγω ηθελα Φαρμακευτικη η Βιολογια και εγραψα 10.5 στα μαθηματικα!
Ντροπηηη.... :P
Κι εγω του χρονου που θα ξαναδωσω θα προσπαθησω να ειμαι πιο χαλαρος. Δεν ειναι ευκολο βεβαια, ειδικα στα μαθηματικα. Ειχα διαβασει αρκετα αλλα με εφαγαν ο φοβος και το αγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έχω κολλήσει για λόγους κακής ψυχολογίας και έλλειψης ύπνου σε σημείο που να μου λέει (πέρσι αυτό) ο καθηγητής να βάλω σημείο (2,3) στο καρτεσιανό και να τρώω κόλλημα. :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Φαντασου, εγω ηθελα Φαρμακευτικη και εγραψα 10.5 στα μαθηματικα!
Ντροπηηη.... :P

ναι κατι τετοια ειχαν γραψει κ τα παιδια που ανεφερα, 9-10 κι εγω 12,6...


αυτο που λες μιβ κι εγω το παθαινα πολλες φορες... κυριως στο ιδιαιτερο που εκανα, τα εχανα σε καποιες φασεις απο την κουραση, δε μπορουσα να κανω μια απλη πραξη και τετοια πραγματα. Ασε και τσαντιζοταν ο καθηγητης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Τι μου θύμισες τώρα. Έλυνα μία δευτεροβάθμια με παράμετρο, και επειδή είχα ήμουν άυπνος9 μάλλον αυτό θα φταίει) μου λέει ο καθηγητής να βάλω τη λύση σε τετράγωνο για να φαίνεται και εγώ πήγα και έβαλα δύναμη δηλ. την ύψωσα στο τετράγωνο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Υπάρχει ωραίο συστημα εξετάσεων εδώ στην Ελλάδα, γι' αυτό...:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Αφού εγώ είχα 20 σε όλα τα τρίμηνα στα μαθηματικά και έκανα μια βλακία στις εξετάσεις και πήρα 17 και βγήκε Μ.Ο. 19...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Στις Πανελλήνιες θα έβγαινε 17.6 ο ΜΟ, οπότε καλά είστε εσείς στο Γυμνάσιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Και που να φανταστείς πως εγώ μετά έκλαιγα ώρες ολόκληρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Καλύτερα θεωρητική κατεύθυνση γιατί αν διαβάσεις γράφεις, ενώ θετική είτε διαβάσεις αν δεν σου κάτσει καλά η άσκηση, πάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω στα Μαθηματικα Κατεύθυνσης είχα 18 στα τετράμηνα, 10.5 στα γραπτά και Μ.Ο. 11.1 :P! Και είχα ρίξει το διάβασμα της ζωής μου! Κι εσυ κλαίς επειδή έγραψες 17 στις εξετάσεις της Α Γυμνασίου (εγώ είχα γράψει 19 :D), που δέν θα σου χρησιμεύσουν και σε τίποτα στο κάτω-κάτω! Εγώ σε όλο το Γυμνάσιο έβγαινα με 19+. Δέν μου χρησίμευσε πουθενά όμως. Δέν περνάω εκεί που θέλω. Οπότε μή σκας... Χαλάρωσε και απόλαυσε τα μαθητικά χρόνια γιατί στη Γ Λυκείου σκουραίνουν ΠΟΛΥ τα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Χα, χα εκεί είναι που για μένα δε θα σκουραίνουν τα πράγματα. Γιατί να με πιστέψεις όλο το καλοκαίρι μαθηματικά 2ας, 3ης Γυμνασίου και 1ης Λυκείου κάνω. Και έκανα λάθος σε αυτές τις χαζομάρες της 1ης Γυμνασίου... Κατάλαβες το πρόβλημα κάθε φορά τα ίδια παθαίνω, λύνω σωστά τα δύσκολα και κάνω λάθη στα εύκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω ειμαι της θεωριας,δε σκαμπαζω απο θετικες επιστημες :D μπορω παντως να πω μαθηματικα,τα καταλαβαινω πιο ευκολα.στο κατω κατω,παιρνεις το σαββαλα αγκαλια,τα λυνεις και δε χρειαζεται αν δωσεις εξηγησεις γιατι εκανες το ταδε ετσι :P :D :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top