Μαθηματικά Γενικής Γ' Λυκείου

johnnie2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Γεια σας!Είμαι θετική κατεύθυνση και για να δηλώσω πεμπτο θα πάρω Α.Ο.Θ και Μαθηματικά Γενικής Παιδειας.Στην Αρχή των μαθημάτων του Φροντιστηρίου πηρα Βιολογία Γενικης αλλα μετά το άλλαξα.Μαθηματικά Γενικης θέλω να διαβάσω μόνος μου.Τι λέτε θα τα καταφέρω?Είναι δύσκολα?γτ οταν πηγα μια φορα σε ενα τμημα Μαθηματικά γενικης επειδη είχαν προχωρήσει δεν καταλαβα Χριστο!Και τώρα λέω να κάτσω να τα κάνω απτην αρχή μονος μου!Ειναι πολλά?Θέλω να με ενημερώσετε γτ νιώθω κάπως ξεκρέμαστος σε αυτό το μάθημα μόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Είναι πανεύκολα! Ένα τμήμα είναι ίδιο με την κατεύθυνση.
Μπροστά στη κατεύθυνση είναι γελοία θα έλεγα. Μη σε αγχώνουν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Γεια σου,
Εγω ειμαι 5ο πεδιο σαν κι εσενα.
Να σου πω την αληθεια στο φροντηστηριο που πηγαινω δεν εχω αρχισει ακομα Μαθηματικα γενικης,τωρα απο βδομαδα θα αρχισουμε.
Ακομα εμεις στα μαθηματικα κατευθυνσης ξεκινησαμε και μιγαδικους και Συναρτησεις στα πρωτα μαθηματα δηλαδη 2 κεφαλαια μαζι.
Γενικα τωρα θα μπουμε στα μετρα μιγαδικων(ειμαστε λιγο πισω)
αλλα το καλο ειναι οτι εχουμε μπει ΚΑΙ στα ορια(3 μαθηματα εχουμε κανει).
Στις συναρτησεις στα πρωτα μαθηματα βρισκαμε τα Πεδια ορισμου...Τα πεδια ορισμου ειναι ΙΔΙΑ και στα μαθηματικα γενικης,μην σου πω και πιο ευκολα.
Η προταση μου ειναι να πας μαθηματικα γενικης στο φροντηστιριο(γιατι ειναι και μαθημα βαρυτητας 5ου πεδιου)
Οταν θα τελιοσετε τους μιγαδικους,θα μπειτε στις συναρτησεις και μετα στα (gof,fof και μετα στα lim).
Αν δωσεις λιγο προσοχη στα Π.Ο θα εισαι και μια χαρα και στα μαθηματικα γενικης.
Δεν μπορω να πω κατι παραπανω γιατι δεν εχω κανει ακομα Μαθηματικα γενικης αλλα ετσι μας εχουν πει οι καθηγιτες,οτι ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ακριβως
(τα Gof,fof kai lim που ανεφερα πιο πριν δεν ειναι στα Γενικης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
είναι σχετικά εύκολο μάθημα χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν έχει και τις πουστιές του. Αφού είσαι όμως θετική θα έλεγα να το επιλέξεις(κατά τη γνώμη μου είναι πιο εύκολο και πιο σίγουρο από τη βιολογία).Φέτος τα θέματα στα μαθηματικά γενικής ήταν αρκετά απαιτητικά και ο μαθητής έπρεπε να είχε καλές βάσεις από τις προηγούμενες τάξεις.Εγώ με ένα καλό διάβασμα χωρίς πολλά πολλά έγραψα 99/100
Τώρα άμα θέλεις να μάθεις κάτι συγκεκριμένο ρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
παρολο που πηρα βιολογια ειχα πολλεσ φιλες που πηραν σαν μαθημα γενικης τα μαθηματικα και ξερω. το πρωτο κεφαλαιο ειναι πολυ ευκολο επειδη γινεται και στην κατευθυνση .το κεφαλαιο ομως της στατιστικης κατα την γνωμη πρπει να το παρακολουθησεις στο φροντιστηριο γιατι σε μερικα σημεια οσο καλος και να εισαι χρειαζετε καποιος να στα αποσαφηνιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnie2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Βασικά τα μαθηματικά μαρέσουν.Και κατευθυνσης προς το παρών όλα πάνε μια χαρά.Απλώς δεν ξέρω αλλά κάτι δεν μ άρεσε στο μάθημα μαθηματικών γενικής που πήγα και γενικά μου φάνηκαν κάπως.Η ύλη ποιά είναι?

παρολο που πηρα βιολογια ειχα πολλεσ φιλες που πηραν σαν μαθημα γενικης τα μαθηματικα και ξερω. το πρωτο κεφαλαιο ειναι πολυ ευκολο επειδη γινεται και στην κατευθυνση .το κεφαλαιο ομως της στατιστικης κατα την γνωμη πρπει να το παρακολουθησεις στο φροντιστηριο γιατι σε μερικα σημεια οσο καλος και να εισαι χρειαζετε καποιος να στα αποσαφηνιζει

Κάνω με ένα πολύ καλό καθηγητή μαθημ.κατ. και τον ρώτησα αν μπορώ να βγαλώ μόνος μου τα γενικής και μου είπε με 2 βοηθήματα αν τα μάθεις τέλεια γίνετε.Δεν κάνω και μαθηματικά γενικής σε αυτόν γιατι είναι ακριβός(30 ευρω την ώρα,4 ωρες την βδομάδα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
εγώ μια ώρα την εβδομάδα έκανα με τον θείο μου που μου έκανε και κατεύθυνση.Του Μπάρλα είναι το καλύτερο βοήθημα.Αν θές για ποιο φθηνά να σου τον συστήσω είναι πάρα πολύ καλός καθηγητής και απο ότι ξέρω με 20? την ώρα.Θεσσαλονίκη μένεις έτσι? αυτός στην περιοχή της τούμπας μένει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
ναι εχεις δικιο ειναι πολλα τα χρηματα...................παντως και η βιολογια ειναι πανευκολη αν διαβαζεις και μπορεις να τα αποστηθισεις το 20αρι ειναι σιγουρο εγω εγραψα 19,8 (μου εκοψαν απο την διατυπωση στο 4ο θεμα που ηταν κρισεως)παντως εμενα οι φιλες μου που πηραν μαθηματικα και ηταν θεωρητικη πατωσαν εγραψαν κατω απο τη βαση. απλα τα μαθηματικα ειναι περισσοτερο απροβλεπτα ..............οπως λεω και η βιολογια ειναι γηινο μαθημα,κατανοητο και αν διαβαζεις και εισαι επιμελης ανοιβεσαι αναλογα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ύλη.
Αν κάνεις ιδιαίτερα στην κατεύθυνση μπορείς να του ρωτά τις όποιες απορίες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnie2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
εγώ μια ώρα την εβδομάδα έκανα με τον θείο μου που μου έκανε και κατεύθυνση.Του Μπάρλα είναι το καλύτερο βοήθημα.Αν θές για ποιο φθηνά να σου τον συστήσω είναι πάρα πολύ καλός καθηγητής και απο ότι ξέρω με 20? την ώρα.Θεσσαλονίκη μένεις έτσι? αυτός στην περιοχή της τούμπας μένει.

:) Δεν είναι μονο το οικονομικό αλλά και οι μετακινήσεις και το χάσιμο χρόνου...οπότε σκέφτομαι,να κάνω μόνος μου ότι μπορώ.εξικονόμηση χρημάτων και προ παντός χρόνου!

ναι εχεις δικιο ειναι πολλα τα χρηματα...................παντως και η βιολογια ειναι πανευκολη αν διαβαζεις και μπορεις να τα αποστηθισεις το 20αρι ειναι σιγουρο εγω εγραψα 19,8 (μου εκοψαν απο την διατυπωση στο 4ο θεμα που ηταν κρισεως)παντως εμενα οι φιλες μου που πηραν μαθηματικα και ηταν θεωρητικη πατωσαν εγραψαν κατω απο τη βαση. απλα τα μαθηματικα ειναι περισσοτερο απροβλεπτα ..............οπως λεω και η βιολογια ειναι γηινο μαθημα,κατανοητο και αν διαβαζεις και εισαι επιμελης ανοιβεσαι αναλογα
Η βιολογία είναι το αγαπημένο μου μάθημα και ναι μπορείς να γράψεις ευκολότερα από οτι στα μαθ. Γεν. γτ όπως προ ανέφερες στν βιολογία έχει στανταρ πράγματα ενώ στα μαθ. κατ. είναι αμέτρητες οι περιπτώσεις που μπορούν ν πέσουν.Αλλα εγώ για 5ο είμαι αναγκασμένος να πάρω Α.Ο.Θ. και Μαθ. Γεν. ....

Ύλη.
Αν κάνεις ιδιαίτερα στην κατεύθυνση μπορείς να του ρωτά τις όποιες απορίες σου.

Ναι μου το έχει πει αυτό.Thanx για το λινκ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ναι μου το έχει πει αυτό.Thanx για το λινκ. :D
Ε τότε είσαι οκ βρε. Ζήτα του και καμιά σημείωση και θα τα πας μια χαρά. :D

ΘΕΛΩ ΣΧΟΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Οι 4 ωρες για μαθηματικα κατ δεν ειναι πολλες?Γιατι δεν σκεφτεσαι να κανεις 3 ωρες μαθηματικα κατ και 1 ωρα γενικης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnie2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Ε τότε είσαι οκ βρε. Ζήτα του και καμιά σημείωση και θα τα πας μια χαρά. :D

ΘΕΛΩ ΣΧΟΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!


:D:D:D Σχολείο ε???Εγώ να δεις να αρχισουμε και επιτέλους να τελειώσουμε κάποια στιγμη!Οσο ποιο γρηγορα γίνει τόσο το καλύτερο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

margiannis

Νεοφερμένος

Ο margiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κίσσαμος (Χανιά). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Οι 4 ωρες για μαθηματικα κατ δεν ειναι πολλες?Γιατι δεν σκεφτεσαι να κανεις 3 ωρες μαθηματικα κατ και 1 ωρα γενικης?
Εγω δηλαδη που κανω 7 μαθ.κατευθ. 6 φυσ. και 2.στατιστικη τί να πω?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Εγώ έχω αρχίσει Μαθηματικά Γενικής από το καλοκαίρι και στην αρχή μου φαινόντουσαν δύσκολα!!! Τώρα που τελειώσαμε στατιστική νιώθω ότι τα έχω καταλάβει όλα :P Είναι αρκετά εύκολα αλλά χωρίς φροντιστήριο δεν νομίζω να τα έβγαζα πέρα!!! Σου προτείνω να κάνεις κάτι, ένα φροντιστήριο, ένα ιδιαίτερο,κάτι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εγω δηλαδη που κανω 7 μαθ.κατευθ. 6 φυσ. και 2.στατιστικη τί να πω?:P
huh;
Πότε θα διαβάζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwnstantina K.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα - Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Σε σχεση με της κατευθυνσης ειναι πανευκολα...Αλλα οχι και ακριβως τα ιδια. Σε καποια πραγματα σε βοηθαει και η κατευθυνση.Απλα νομιζω οτι χρειαζεται και λιγο φροντιστηριο γιατι υπαρχουνε κολπακια και οχι μονο αυτο, σε ''τριβουνε'' με τις ασκησεις που σου βαζουνε , κανεις εξασκηση και προχωρας σε βαθος κατι που εντελως μονος σου ισως να μην καταφερεις. Φυσικα αυτο δε σημαινει πως και μονος σου δε θα καταφερεις τιποτα,εφοσον βεβαια το 'χεις παρει αποφαση!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
...και ναι μπορείς να γράψεις ευκολότερα από οτι στα μαθ. Γεν. γτ όπως προ ανέφερες στν βιολογία έχει στανταρ πράγματα ενώ στα μαθ. κατ. είναι αμέτρητες οι περιπτώσεις που μπορούν ν πέσουν...
Αυτό εξαρτάται απ'το αν είσαι καλός στη αποστήθιση ή αν είσαι μαθηματικό μυαλό..Θεωρώ ότι αν είσαι πολύ καλός και στα δύο αξίζει να παρεις Μαθηματικά Γενικής γιατί γράφεις πιο εύκολα καθαρό 20αρι σε αυτό απ'ότι στη Βιολογία..Και αυτό γιατί στην Βιολογία είναι πολύ εύκολο να ξεχάσεις κάποια λεπτομέρια..οπως εδώ..
εγω εγραψα 19,8 (μου εκοψαν απο την διατυπωση στο 4ο θεμα που ηταν κρισεως)
...και μπορείς πιο εύκολα να κολλήσεις λόγω άγχους..Άσε που πολλές φορές στη Βιολογία δεν είναι ξεκάθαρο ποια κομματια χρειαζονται για να θεωρείται πλήρης η απάντηση..Ακόμα και από άποψη χρόνου η Βιολογία απαιτεί πολύ περισσότερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Εγω δηλαδη που κανω 7 μαθ.κατευθ. 6 φυσ. και 2.στατιστικη τί να πω?:P
Μαλλον κανεις τοσες ωρες σε φροντιστηριο οπως εκανα και εγω τοσες τωρα το καλοκαιρι.
Απο βδομαδα με το χειμερινο προγραμμα θα αλλαξει.
Πιστευω πως 4 ωρες (60λεπτα) ιδιετερα που κανει ο φιλος ειναι αρκετες....
Πιστευω πως μπορει να δοκιμασει εστω για 1-2 μηνες 3 ωρες κατ και 1 ωρα γενικης στα μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuXu-MuXu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SuXu-MuXu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Και εγώ που θα επιλέξω Μαθηματικά Γενικής δεν θα κάνω φροντιστήριο. Γενικά τα πάω πολύ καλά με τα μαθηματικά και πιστεύω ότι δεν θα έχω πρόβλημα. Θα αρχίσω με το βοήθημα του Μπάρλα και αν βρω τίποτα απορίες κάποιον θα βρω να ρωτήσω. Θα δείξει μέσα στην χρονιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top