Μαθήματα Κιθάρας

zer.ioanna.92

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα Ζερικιώτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλησπέρα! είμαι καινούργια στο σαιτ, ελπίζω να ανοίγω το θέμα στην σωστή κατηγορία...
Είμαι 18,5 χρονών και σκέφτομαι να ξεκινήσω κιθάρα, δεν έχω ιδέα ούτε από κιθάρα ούτε από μουσικη για αυτό φοβάμαι μήπως είναι λίγο αργά.. εσεις τι λέτε?
Αν δεν είναι αργα με τι είδος κιθαρα είναι πιο κατλαλληλο να ξεκινήσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Καλησπέρα! είμαι καινούργια στο σαιτ, ελπίζω να ανοίγω το θέμα στην σωστή κατηγορία...
Είμαι 18,5 χρονών και σκέφτομαι να ξεκινήσω κιθάρα, δεν έχω ιδέα ούτε από κιθάρα ούτε από μουσικη για αυτό φοβάμαι μήπως είναι λίγο αργά.. εσεις τι λέτε?
Αν δεν είναι αργα με τι είδος κιθαρα είναι πιο κατλαλληλο να ξεκινήσω?

Ποτε δεν ειναι αργα να ασχολιθεις με τη μουσικη :) στην αρχη ειναι πολυ ευκολο το να μαθεις τη βασικη θεωρια, τις νοτες και τις συγχορδιες! Βεβαια ειναι αληθεια οτι πρεπει να κανεις ενα εικοσαλεπτο τουλαχιστον εξασκιση την ημερα .Αν μαθεις καλα τα βασικα μετα θα δεις οτι θα σου ειναι ακομα πιο ευκολο να μαθεις καπιες τεχνικες και να παιζεις πιο υψιλου βαθμου δυσκολιας κομματια.Εγω προσωπικα σου λεω οτι εκανα την καλητερη επιλογη να μαθω κιθαρα....Ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις....σου ευχομαι τα καλητερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zer.ioanna.92

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα Ζερικιώτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ Έλενα! Να σε ρωτησω και κατι ακομα... επειδή έχω ψιλομπερδευτεί με κλασσικη, ηλεκτρική και τέτοια εσύ τι προτείνεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ιωαννα δεν κανει τιποτα!Εγω παιζω κλασικη κιθαρα...πιστευω οτι ειναι καλητερο στην αρχη να αρχισεις με κλασικη κιθαρα και μολις μαθεις εστω τα βασικα να ξεκινισεις ηλεκτρικη κιθαρα η οποια βασιζεται στην κλασικη :) Επισης αν μαθεις κλασικη μπορεις να μαθεις ανετα και μπασο (το μπασο ειναι οι 4 πανο χορδεσ της κλασικης!) Εμενα προσωπικα σαν ακουσμα μου αρεσει περισσοτερο η κλασικη-κλασικοακουστικη. Σου ευχομαι και παλι καλη αρχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top