Μαγεία

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Επειδή αρχίσαμε τα χρώματα συμπληρώνω και λέω ότι υπάρχει και η κόκκινη... Όχι ότι έχει σημασία.....΄Και τώρα διαφήμιση...Περιμένω να σχολιάσετε την εμφάνιση μου στο τόπικ με τις φωτογραφίες..Άλλη στιγμή θα ανεβάσω και άλλη σε στιγμή "χαλάρωσης" πάντα να μου πείτε που είμαι καλύτερος....

MΜήπως υπάρχει και πράσινη; Γιατί πολύ θα ήθελα να κουνάω ένα ραβδάκι και να φυτρώνουν δέντρα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
MΜήπως υπάρχει και πράσινη; Γιατί πολύ θα ήθελα να κουνάω ένα ραβδάκι και να φυτρώνουν δέντρα...:P

Υπάρχει και σε Gradient με opacity :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ήθελα να κλείσει το τόπικ, γιατί μπορεί να λέγονταν πράγματα που δεν έπρεπε(και δεν εννοώ "αστεία")......... Ναι υπάρχει και η κόκκινη....... Και καλύτερα ας το αφήσουμε εκεί............... Το τόπικ ήταν ένα λάθος, αγνοήστε το.................. Ας τελειώσει εδώ.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
οχι γιατι να σταματησει εδω?το θεμα ειναι ενδιαφερον και αν ξερεις κατι για ενα "νεο" ειδος μαγειας πες το και σε εμας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Βασικά είδα ότι υπάρχουν 8 ήδη μαγείας και σχηματίζουν 8γωνο αστέρι, αν βγάλεις τα τρία που είναι καλά έχεις πεντάλφα :


Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δεν πιστευω στη μαγεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Βασικά είδα ότι υπάρχουν 8 ήδη μαγείας και σχηματίζουν 8γωνο αστέρι, αν βγάλεις τα τρία που είναι καλά έχεις πεντάλφα :


Πηγή

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
δεν πιστευω στη μαγεια

Ούτε εγώ, αλλά μερικές φορές κάνω σαν το μικρό παιδάκι ότι το μολύβι ή ο στυλός μου είναι μαγικό ραβδάκι και μεταμορφώνω κάποιους συμμαθητές μου σε γαϊδούρια (όχι ότι θέλει και μεγάλη προσπάθεια δηλαδή, το μεγαλύτερο μέρος έχει ήδη γίνει)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
ε ξερω...λιγο ναι και λιγο οχι....αν και η εκκλησια πιστευει οτι υπαρχει μαγια!Παραξενω δεν ειναι?οταν το εμαθα μου εκανε μεγαλη εντιποση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Ασφαλώς και όχι. Είναι αναχρονιστικές μεσαιωνικές αντιλήψεις επειδή δε μπορούσαν να ερμηνεύσουν φαινόμενα και άλλες χαζομάρες. "Όπως γιατί αρρώστησε το παιδί;" " Του έκανε μάγεια η γειτόνισσα η Κούλα επειδή ζηλεύει που το μπάσταρδό της είναι άσχημο".

Οι άνθρωποι κατέληξαν στη μαγεία ως αδυναμία ερμήνευσης καταστάσεων και ως ενός τρόπου διαφυγής, εξαιτίας της αμάθειας και του χαμηλού μορφωτικού επιπεδου. Μετά την αναγέννηση τέτοιες χαζομάρες έμειναν στο παρελθόν και η επιστήμη ανέλαβε τη σκυτάλη με τεκμιρίωση και απόδειξη. Δεν υπάρχει μαγεία.Είναι κομπγιανίτικα κόλπα για μερικούς που θέλουν να βγάλουν χρήμα, και αφέλεια από αυτούς που πάνε και αγοράζουεν ματζούνια και άλλες βλακείες και πιστεύουν ππως μαι ζωή έχουνε μάγεια πάνω τους. Ό,τι και αν γίνει έχουν μάγεια.

Ζούμε στο 2008. Η επιστήμη είναι αυτή που μας ωθεί και φυσικά η λογική. Άκου μάγεια... Παρεπιπτόντως η γιαγιά μου πιστεύει στα μάγεια και κάθε φορά μου λεέι να προσέχω τη γειτόνισσα γιατί έχει ακούσει από τη φίλη της τη Σούλα ότι κάνει μάγεια επειδή μισεί τους άλλους. Δεν την αδικώ. Δημοτικό έβγαλε. Αλλά όχι και μεις να λέμε υπάρχει μαγεία....

:lol:

Και αυτές οι βλακείες χτύπα ξύλο, πιάσε κόκκινο, γύρνα τρεις φορές, ειδικα αυτό το μάτιαγμα και το φτύσιμο... Έλεος... Δηλαδή αν δεις μαι νεκροφόρα και αρχίσεις και κάνεις φτου και φτου το σάλιο θα αλλάξει τα πράγματα;;; Ή μήπως το ξύλο θα θα εκτοξεύσει δυνάμεις και θα αλλάξουν τα πράμγατα;;; Συγκεντρωθείτε και αφείστε προκαταλήξεις και χαζομάρες που είναι για γιαγιάδες και αμόρφωτους. Πάτε σχολείο και έχετε μάθει ότι μόνο η Επιστήμη είανα ιυτή που δίνει λύσεις και ξυπνά τον άνθρωπο....από χαζομάρες τύπου

" Μου έκανε μάγια και έχασα τονα γαπημένο μου...ή έκανε μάγεια και πέρασε το παιδί στις εξετάσεις"

Συμβουλή προς αυτούς που πιστεύουν στα μάγεια: "Πάρε πόδια βατράχου, μύξες αρκούδας, τσουκνίδες, γιαούρτι 2% (προσέξτε έχει σημασία. άμα είναι κανονικό το λίπος χαλά το φεγκ σούι), πάρτε σκατά αγελάδας και λίγο μουστάρδα. Ανακάτεψέ τα. Πιες τα ή πασάλειψέ τα στο δέρμα σου και μόλις γίνεις σαν τον κώλ* της μαϊμούς τότε θα καταλάβεις ότι το μόνο που κατάφερες είναι να γίνεις μαλ***ας, από το να πιστεύεις σε μάγεια."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Ασφαλώς και όχι. Είναι αναχρονιστικές μεσαιωνικές αντιλήψεις επειδή δε μπορούσαν να ερμηνεύσουν φαινόμενα και άλλες χαζομάρες. "Όπως γιατί αρρώστησε το παιδί;" " Του έκανε μάγεια η γειτόνισσα η Κούλα επειδή ζηλεύει που το μπάσταρδό της είναι άσχημο".

Οι άνθρωποι κατέληξαν στη μαγεία ως αδυναμία ερμήνευσης καταστάσεων και ως ενός τρόπου διαφυγής, εξαιτίας της αμάθειας και του χαμηλού μορφωτικού επιπεδου. Μετά την αναγέννηση τέτοιες χαζομάρες έμειναν στο παρελθόν και η επιστήμη ανέλαβε τη σκυτάλη με τεκμιρίωση και απόδειξη. Δεν υπάρχει μαγεία.Είναι κομπγιανίτικα κόλπα για μερικούς που θέλουν να βγάλουν χρήμα, και αφέλεια από αυτούς που πάνε και αγοράζουεν ματζούνια και άλλες βλακείες και πιστεύουν ππως μαι ζωή έχουνε μάγεια πάνω τους. Ό,τι και αν γίνει έχουν μάγεια.

Ζούμε στο 2008. Η επιστήμη είναι αυτή που μας ωθεί και φυσικά η λογική. Άκου μάγεια... Παρεπιπτόντως η γιαγιά μου πιστεύει στα μάγεια και κάθε φορά μου λεέι να προσέχω τη γειτόνισσα γιατί έχει ακούσει από τη φίλη της τη Σούλα ότι κάνει μάγεια επειδή μισεί τους άλλους. Δεν την αδικώ. Δημοτικό έβγαλε. Αλλά όχι και μεις να λέμε υπάρχει μαγεία....

:lol:

Και αυτές οι βλακείες χτύπα ξύλο, πιάσε κόκκινο, γύρνα τρεις φορές, ειδικα αυτό το μάτιαγμα και το φτύσιμο... Έλεος... Δηλαδή αν δεις μαι νεκροφόρα και αρχίσεις και κάνεις φτου και φτου το σάλιο θα αλλάξει τα πράγματα;;; Ή μήπως το ξύλο θα θα εκτοξεύσει δυνάμεις και θα αλλάξουν τα πράμγατα;;; Συγκεντρωθείτε και αφείστε προκαταλήξεις και χαζομάρες που είναι για γιαγιάδες και αμόρφωτους. Πάτε σχολείο και έχετε μάθει ότι μόνο η Επιστήμη είανα ιυτή που δίνει λύσεις και ξυπνά τον άνθρωπο....από χαζομάρες τύπου

" Μου έκανε μάγια και έχασα τονα γαπημένο μου...ή έκανε μάγεια και πέρασε το παιδί στις εξετάσεις"

Συμβουλή προς αυτούς που πιστεύουν στα μάγεια: "Πάρε πόδια βατράχου, μύξες αρκούδας, τσουκνίδες, γιαούρτι 2% (προσέξτε έχει σημασία. άμα είναι κανονικό το λίπος χαλά το φεγκ σούι), πάρτε σκατά αγελάδας και λίγο μουστάρδα. Ανακάτεψέ τα. Πιες τα ή πασάλειψέ τα στο δέρμα σου και μόλις γίνεις σαν τον κώλ* της μαϊμούς τότε θα καταλάβεις ότι το μόνο που κατάφερες είναι να γίνεις μαλ***ας, από το να πιστεύεις σε μάγεια."

Όταν λέμε μαγεία, σύμφωνα με τον Χριστιανισμό πάντα, δεν λέμε τα μαγικά τρικ και τις αντιλήψεις του μεσαίωνα. Δεν μπορείς στα αλήθεια να εξηγήσεις πότε κάποιος είναι μάγος και όπως σε ένα link που έδωσε κάποιος μαγεία είναι η σύμπραξη με δαιμόνια αισθητά ή ασυναίσθητα όπου βρίζεις το θεό και τους αγίους ή κάνεις μια άσεμνη πράξη προς τη θρησκεία για να σου κάνουν το χατήρι, έχει βάση τώρα άμα δεν είσαι μάρτυρας δεν μπορείς να είσαι σίγουρος, υποθέσεις κάνουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Άλλο μάγος , άλλο ταχυδακτυλουργός...

Οι ταχυδακτυλουργοί είναι οι καλύτεροι Φυσικοί!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Βασικά είδα ότι υπάρχουν 8 ήδη μαγείας και σχηματίζουν 8γωνο αστέρι, αν βγάλεις τα τρία που είναι καλά έχεις πεντάλφα :


Πηγή

Θα δείτε και θα διαβάσετε διάφορα......Σε άλλο σάιτ τα είδη θα είναι λιγότερα ή περισσότερα...... Σε κάποιο άλλο θα έχει άλλου είδους λεπτομέρειες, ώσπου..........Προσοχή στις πληροφορίες των διάφορων ιστοσελίδων...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Παιδιά, είδα κι έπαθα χτες στην τάξη... Μιλούσαμε για τη μαγεία στο διάλειμμα και είπε μια συμμαθήτριά μου ότι υπάρχει μαγεία...

Τη ρώτησα γιατί.

Μου απάντησε ότι υπάρχει γιατί λέει πήγε μια φίλη της στην Αγγλία και είδε έξω από τα σπίτια μαγισσών νυχτερίδες κρεμασμένες που είχαν χρώμα ανάλογα με το είδος της μάγισσας: λευκή, μαύρη και κόκκινη!!!

Έλεος δηλαδή μέχρι πού φτάνει η ευπιστία κάποιων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Τί άλλο θα πουν πια....Άσπρη νυχτερίδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Την άσπρη κοιτάς εσύ; Μπορεί μια ανοιχτή γκρίζα να περαστεί για άσπρη! Την κόκκινη πως την είδαν είναι το ζήτημα. Μήπως την βάψανε με σπρέι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Την άσπρη κοιτάς εσύ; Μπορεί μια ανοιχτή γκρίζα να περαστεί για άσπρη! Την κόκκινη πως την είδαν είναι το ζήτημα. Μήπως την βάψανε με σπρέι;:P

Την βάψαν με το αίμα χιλίων αθώων περαστικών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Κόκκινες νυχτερίδες.Μπορεί να ήταν κουρασμένα τα μάτια, περίεργος φωτισμός, ένα ψέμα κλπ κλπ. Εγώ κορόιδεψα το γεγονός δε μου φάνηκε παράξενο......

Λοπόν μαγεία υπάρχει...........Είναι δεδομένο...ΠΈστε τη σατανική, πέστε τη ότι θέλετε.....Είναι δεδομένη......Το μέλλον μπορεί ως ένα σημείο να προβλεφθεί, άνθρωποι να θεραπευτούν,να υλοποιούνται εικόνες,άτομα να καταστραφούν και άλλα πολλά........... Μη θέλετε αποδείξεις και αφήστε το πράγμα να κυλάει έτσι, είναι πιο ευχάριστα... Κάποια στιγμή.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Την βάψαν με το αίμα χιλίων αθώων περαστικών...


To οποίο άντλησαν μια νύχτα με πανσέληνο, χώνοντάς στην καρδιά τους κοκαλάκια νυχτερίδων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Δεν υπαρχει μαγεια και μαγοι, ισως υπαρχει Θεος αλλα και παλι τη ζωη μας εμεις την καθοριζουμε!:ok:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top