Μάρκετινκ ΟΠΑ vs Χρηματοοικονομικό ΠΑΠΕΙ

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
ποιο ειναι καλυτερο κατα την γνωμη σας και γιατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Νομίζω πως το χρηματοοικονομικό θα σου δώσει περισσότερα εφόδια.

Μάρκετινγκ μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε στιγμή σαν μεταπτυχιακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Νομίζω πως το χρηματοοικονομικό θα σου δώσει περισσότερα εφόδια.

Μάρκετινγκ μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε στιγμή σαν μεταπτυχιακό.

ναι το μεταπτυχιακο δεν ειναι το ιδιο με το προπτυχιακο.το 1ο ειναι 1 χρονο και το δευτερο 4 χρονια...

Εγω πριν κατι μηνες ηθελα μαρκετινκ με χιλια,αλλα τωρα καλοβλεπω το χρηματ. σαν καλυτερο

Θα ηθελα να δω και αλλες αποψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
αν ημουν στη θεση σου θα διαλεγα ΜΚΤ+επικοινωνια με 1000 ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Από θέμα επαγγελματικής αποκατάστασης το χρηματοοικονομικό σου δίνει περισσότερες ευκαιρίες. Το Μάρκετινγκ είναι πολυ εξειδικευμένο, και μετά οι περισσότεροι πωλητές γίνονται ή βρίσκουν με ζόρι μια καλή δουλειά. Όχι ότι στο χρηματοοικονομικό είναι στρωμένος ο δρόμος με ροδοπέταλα, αλλά χτυπάς 10πλάσιες θέσεις, πως να το κάνουμε.

Επίσης μην περιμένεις να σε δεχτούν σε κανά καλό μάστερ στο εξωτερικό, εκτός από ΜΒΑ ή πάλι μάρκετινγκ, τελειώνοντας μάρκετινγκ. Ο λόγος; Απλός. Έχεις πολλά κενά. Στο χρηματοοικονομικό δεν έχεις τόσα κενά. Δες απλά το πρόγραμμα σπουδών.
-----------------------------------------
ναι το μεταπτυχιακο δεν ειναι το ιδιο με το προπτυχιακο.το 1ο ειναι 1 χρονο και το δευτερο 4 χρονια...

Εγω πριν κατι μηνες ηθελα μαρκετινκ με χιλια,αλλα τωρα καλοβλεπω το χρηματ. σαν καλυτερο

Θα ηθελα να δω και αλλες αποψεις

Σε κάθε προπτυχιακό τα πρώτα 1-1,5 έτη είναι εισαγωγή στις βασικές έννοιες. Αυτό θα το κάνεις διότι είναι η μετάβαση από το λύκειο.

Τέλος στα μεταπτυχιακά, είναι συμπλυκνωμένη η ύλη πολλές φορές, οπότε κάνουν αυτά που πραγματικά χρειάζονται. Μην συγκρίνεις έτη είναι άκυρο.

Όπως και να έχει όμως, η βιτρίνα σου θα είναι πάντα το πρώτο πτυχίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Από θέμα επαγγελματικής αποκατάστασης το χρηματοοικονομικό σου δίνει περισσότερες ευκαιρίες. Το Μάρκετινγκ είναι πολυ εξειδικευμένο, και μετά οι περισσότεροι πωλητές γίνονται ή βρίσκουν με ζόρι μια καλή δουλειά. Όχι ότι στο χρηματοοικονομικό είναι στρωμένος ο δρόμος με ροδοπέταλα, αλλά χτυπάς 10πλάσιες θέσεις, πως να το κάνουμε.

Επίσης μην περιμένεις να σε δεχτούν σε κανά καλό μάστερ στο εξωτερικό, εκτός από ΜΒΑ ή πάλι μάρκετινγκ, τελειώνοντας μάρκετινγκ. Ο λόγος; Απλός. Έχεις πολλά κενά. Στο χρηματοοικονομικό δεν έχεις τόσα κενά. Δες απλά το πρόγραμμα σπουδών.
-----------------------------------------


Σε κάθε προπτυχιακό τα πρώτα 1-1,5 έτη είναι εισαγωγή στις βασικές έννοιες. Αυτό θα το κάνεις διότι είναι η μετάβαση από το λύκειο.

Τέλος στα μεταπτυχιακά, είναι συμπλυκνωμένη η ύλη πολλές φορές, οπότε κάνουν αυτά που πραγματικά χρειάζονται. Μην συγκρίνεις έτη είναι άκυρο.

Όπως και να έχει όμως, η βιτρίνα σου θα είναι πάντα το πρώτο πτυχίο.

Αυτες οι 2 σχολες ομως εχουν σχεδον τα ιδια μορια εισαγωγης.Να φανταστω αυτο συμβαινει λογω διαφορας ΟΠΑ και ΠΑΠΕΙ και οχι ως προς το αντικειμενο,η ποια σχολη προσφερει περισσοτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Αν κοιτάς μόρια εισαγωγής για να ξεχωρίσεις μια καλή σχολή από μια καλύτερη, είσαι σε λάθος δρόμο. Αν έπρεπε να βάλω με βάση τις γνώσεις και τις εργασιακές ευκαιρίες που σου δίνονται από αυτές τις σχολές, ένα βαθμό εισαγωγής, το Μάρκετινγκ θα είχε 13 και το χρηματοοικονομικό 17,5. Και το βιολογικό έχει μεγάλη βάση, αλλά γνωρίζεις εκ των προτέρων ότι σπουδάζεις από χόμπι. Δεν έχει καμία σχέση ο βαθμός, με το πόσο καλή είναι μια σχολή.

Το Μάρκετινγκ στην Έδεσσα είναι κλάσεως ανώτερο από αυτό του ΟΠΑ σε θέμα προγράμματος σπουδών. Τώρα από οργάνωση καλύτερα να ρωτήσεις κάποιον που σπουδάζει εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Εγω θα διαλεγα το τμημα Μαρκετινγκ-Επικοινωνιας...Αλλο κυρος τωρα εχει η διαφημιση καμια σχεση με τα υπολοιπα τις ασοεε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Titakos

Νεοφερμένος

Ο Titakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Όπως και να έχει όμως, η βιτρίνα σου θα είναι πάντα το πρώτο πτυχίο.

Συμβαίνει το αντίθετο, το μεταπτυχιακό σου είναι η εξειδίκευση. Μπορείς να έχεις τελειώσει Ηλεκτρ.Μηχανικός, αν κάνεις μεταπτυχιακό στην αεροναυπηγική παίρνεις και τίτλο Αεροναυπηγού και μπορείς πχ. να δουλέψεις σαν μηχανικός ή σχεδιαστής Αεροσκαφών. Ε, και γενικά αν δεις στα βιογραφικά κάτι MBA τα έχουν σε μεγαλύτερη υπόληψη από κάτι Ιστορίες και Κοινωνιολογίες που σπουδάζουν μερικοί, στο εξώτερικό συνήθως.

Εγώ θα πήγαινα Χρηματοοικονομικής και Λογιστικής, ευκολότερα πιάνεις δουλειά σε τράπεζες, χρηματοοικονομικές εταιρίες, ασφαλιστικές κτλ και είναι κάτι πιο γενικό, από το Marketing. Καλή η προώθηση προϊόντων αλλά μην ξεχνάς πως ζεις σε μια χώρα που δεν παράγει σοβαρά. Οι βιομηχανίες της μετρούνται με τα δάκτυλα όλου του σώματος. Τι θα προωθήσεις? μόνο υπηρεσίες κι αυτό είναι σχετικό! Τώρα αν σε εξιτάρει το ό,τι το ένα είναι ΟΠΑ και το άλλο ΠΑΠΕΙ, σηκώνω τα χέρια ψηλά. It's your choice.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τιπως; Τα επαγγελματικά δικαιώματα δεν τα καθορίζει το πτυχίο; Στην Ελλάδα τουλάχιστον, δεν ξέρω πως είναι στο εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγω θα διαλεγα το τμημα Μαρκετινγκ-Επικοινωνιας...Αλλο κυρος τωρα εχει η διαφημιση καμια σχεση με τα υπολοιπα τις ασοεε...

Αυτό από που το έβγαλες; Φαντάζομαι δεν είσαι φοιτητής στην ΑΣΟΕΕ γιατί δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Αυτό από που το έβγαλες; Φαντάζομαι δεν είσαι φοιτητής στην ΑΣΟΕΕ γιατί δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα...
Οχι δεν ειμαι αλλα εχω γνωστους και ξερω στο περιπου τι κανουν.Δεν μιλαω για επαγγελματικη αποκατασταση εκει δεν ξερω ποιο υπερτερει αυτο που λεω ειναι οτι το μαρκετινγκ ειναι πιο ενδιαφερον σαν τμημα.Τεσπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Οχι δεν ειμαι αλλα εχω γνωστους και ξερω στο περιπου τι κανουν.Δεν μιλαω για επαγγελματικη αποκατασταση εκει δεν ξερω ποιο υπερτερει αυτο που λεω ειναι οτι το μαρκετινγκ ειναι πιο ενδιαφερον σαν τμημα.Τεσπα

Αστάθμιτε, επειδή είμαστε από ΟΠΑ κι εμείς, σου λέω το εξής. Τα βασικά μαθήματα του Μάρκετινγκ, μπορείς να τα κάνεις επιλογής από οποιοδήποτε τμήμα του ΟΠΑ (δεν ξέρω για το πληροφορικής μόνο). Ένας που σπουδάζει όμως στο Μάρκετινγκ, έχει τόσο μα τόσο, ελλειπείς γνώσεις, στατιστικής, οικονομικών,χρηματοοικονομικών και λογιστικής που είναι αδύνατο να επιλέξει advanced μαθήματα.

Επίσης για να κάνει κάποιος μεταπτυχιακό στο Μάρκετιγκ δεν χρειάζεται ιδιαίτερες γνώσεις (τις αποκτά στο μάστερ) ενώ για άλλα μεταπτυχιακά οικονομικού-διοικητικού περιεχομένου χρειάζονται προαπαιτούμενες γνώσεις μαθηματικών-στατιστικής-οικονομικών.

Προσωπική μου άποψη, είναι ότι το τμήμα Μάρκετινγκ είναι με τεράστια διαφορά το τελευταίο στο ΟΠΑ. Επίσης οι φοιτητές του είναι αυτοί που βγαίνουν με τεράστια κενά στην αγορά εργασίας.

Πραγματικά στο μόνο κομμάτι που έχουν γνώσεις για να εργαστούν είναι στο Μάρκετινγκ, και ούτε καν στην Έρευνα Μάρκετινγκ.
-----------------------------------------
Τιπως; Τα επαγγελματικά δικαιώματα δεν τα καθορίζει το πτυχίο; Στην Ελλάδα τουλάχιστον, δεν ξέρω πως είναι στο εξωτερικό.

Έτσι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ένας που σπουδάζει όμως στο Μάρκετινγκ, έχει τόσο μα τόσο, ελλειπείς γνώσεις, στατιστικής, οικονομικών,χρηματοοικονομικών και λογιστικής που είναι αδύνατο να επιλέξει advanced μαθήματα.
Προσωπική μου άποψη, είναι ότι το τμήμα Μάρκετινγκ είναι με τεράστια διαφορά το τελευταίο στο ΟΠΑ. Επίσης οι φοιτητές του είναι αυτοί που βγαίνουν με τεράστια κενά στην αγορά εργασίας.
Πραγματικά στο μόνο κομμάτι που έχουν γνώσεις για να εργαστούν είναι στο Μάρκετινγκ, και ούτε καν στην Έρευνα Μάρκετινγκ.

1)εχει οσες γνωσεις χρειαζονται για να καλυψει στατιστικη και οικονομικα που αφορουν αποκλειστικα και μονο τον τομεα του ΜΚΤ
2)Γιατι βγαινουν με τεραστια κενα?που το στηριζεις αυτο?
3)μπορουν να εργαστουν και στην ερευνα ΜΚΤ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Αστάθμιτε, επειδή είμαστε από ΟΠΑ κι εμείς, σου λέω το εξής. Τα βασικά μαθήματα του Μάρκετινγκ, μπορείς να τα κάνεις επιλογής από οποιοδήποτε τμήμα του ΟΠΑ (δεν ξέρω για το πληροφορικής μόνο). Ένας που σπουδάζει όμως στο Μάρκετινγκ, έχει τόσο μα τόσο, ελλειπείς γνώσεις, στατιστικής, οικονομικών,χρηματοοικονομικών και λογιστικής που είναι αδύνατο να επιλέξει advanced μαθήματα.

Επίσης για να κάνει κάποιος μεταπτυχιακό στο Μάρκετιγκ δεν χρειάζεται ιδιαίτερες γνώσεις (τις αποκτά στο μάστερ) ενώ για άλλα μεταπτυχιακά οικονομικού-διοικητικού περιεχομένου χρειάζονται προαπαιτούμενες γνώσεις μαθηματικών-στατιστικής-οικονομικών.

Προσωπική μου άποψη, είναι ότι το τμήμα Μάρκετινγκ είναι με τεράστια διαφορά το τελευταίο στο ΟΠΑ. Επίσης οι φοιτητές του είναι αυτοί που βγαίνουν με τεράστια κενά στην αγορά εργασίας.

Πραγματικά στο μόνο κομμάτι που έχουν γνώσεις για να εργαστούν είναι στο Μάρκετινγκ, και ούτε καν στην Έρευνα Μάρκετινγκ.
-----------------------------------------


Έτσι είναι.

ε δεν ειναι και τοσο αθλιο .Μεγαλη αντιπαθεια εχεις για το συγκεκριμενο τμημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
ε δεν ειναι και τοσο αθλιο .Μεγαλη αντιπαθεια εχεις για το συγκεκριμενο τμημα

Δεν έχω αντιπάθεια. Απλά είμαι ρεαλιστής. Δεν μπορώ να λέω ψέμματα. Αν το κάνανε πιο ποσοτικό όπως π.χ. Marketing Analytics στο Southampton τότε σίγουρα θα μέτραγε περισσότερο.

Η πρώην μου ήταν εκεί και ξέρω πάρα πολύ καλά τι γνώσεις πέρνουν και πόσο δύσκολα περνάνε. Μαζί διαβάζαμε τα μαθήματα.

Στην έρευνα Μάρκετινγκ μόνο για γλάστρες κάνουν. Πλήρης έλλειψη εξειδίκευσης. Θα έπρεπε να τους κάνουν τουλάχιστον +4 μαθήματα πάνω στην έρευνα. Τώρα βγαίνουν πάρα πολλοί για ελάχιστες θέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Αστάθμιτε, επειδή είμαστε από ΟΠΑ κι εμείς, σου λέω το εξής. Τα βασικά μαθήματα του Μάρκετινγκ, μπορείς να τα κάνεις επιλογής από οποιοδήποτε τμήμα του ΟΠΑ (δεν ξέρω για το πληροφορικής μόνο). Ένας που σπουδάζει όμως στο Μάρκετινγκ, έχει τόσο μα τόσο, ελλειπείς γνώσεις, στατιστικής, οικονομικών,χρηματοοικονομικών και λογιστικής που είναι αδύνατο να επιλέξει advanced μαθήματα.

Επίσης για να κάνει κάποιος μεταπτυχιακό στο Μάρκετιγκ δεν χρειάζεται ιδιαίτερες γνώσεις (τις αποκτά στο μάστερ) ενώ για άλλα μεταπτυχιακά οικονομικού-διοικητικού περιεχομένου χρειάζονται προαπαιτούμενες γνώσεις μαθηματικών-στατιστικής-οικονομικών.

Προσωπική μου άποψη, είναι ότι το τμήμα Μάρκετινγκ είναι με τεράστια διαφορά το τελευταίο στο ΟΠΑ. Επίσης οι φοιτητές του είναι αυτοί που βγαίνουν με τεράστια κενά στην αγορά εργασίας.

Πραγματικά στο μόνο κομμάτι που έχουν γνώσεις για να εργαστούν είναι στο Μάρκετινγκ, και ούτε καν στην Έρευνα Μάρκετινγκ.
-----------------------------------------


Έτσι είναι.


Ολα τα τμήματα του ΟΠΑ μπορούν να συμπληρωσουν τα μαθηματα του πτυχιου με μαθηματα απ'ολα τα τμήματα του ΟΠΑ, χωρις κανενα περιορισμό. Ισχυει και για τα 8 τμηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Ολα τα τμήματα του ΟΠΑ μπορούν να συμπληρωσουν τα μαθηματα του πτυχιου με μαθηματα απ'ολα τα τμήματα του ΟΠΑ, χωρις κανενα περιορισμό. Ισχυει και για τα 8 τμηματα.

Κοίτα αυτό που λες είναι άτοπο, γιατί π.χ. δεν νομίζω να μπορούν όλοι οι φοιτητές του ΟΠΑ να μπορούν να παρακολουθήσουν όλα τα μαθήματα των τμημάτων Στατιστικής και Πληροφορικής.

Πάντως σίγουρα, πολλά μαθήματα είναι επιλογής από άλλα τμήματα και ισχύει σε μεγάλο βαθμό αυτό που λες.

Εγώ εδώ λέω, ότι παρόλο που ισχύει αυτό, οι φοιτητές του Μάρκετινγκ έχουν τόσο χαμηλό υπόβαθρο, που αποφεύγουν τα "δύσκολα" μαθήματα από τα άλλα τμήματα. Δεν φταίνε τα παιδιά, αλλά το πρόγραμμα σπουδών, που δεν τους δίνει το πρώτο έτος επαρκή εφόδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top