Λογιστική & Χρηματοοικονομικά Deree

Petroskt

Νεοφερμένος

Ο Petroskt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα. Αποφάσισα να πάω Λογιστική και Χρηματοοικονομικά…παρόλα αυτά δεν επιδιώκω να περάσω σε ΑΕΙ με αποτέλεσμα να ψάχνω για κολλέγια. Αποφάσισα να ψαχτώ με το Deere και θέλω να πάρω ένα 17-18 Γ.Μ.Ο. τώρα στην 3η Λυκείου για να πάρω μείωση διδάκτρων όπως λέει στο site. Αυτό που θέλω να μάθω από κάποιον-α που σπουδάζει και να γνωρίζει εάν 1) μπορώ να πάρω παράλληλα με τον βαθμό, μείωση διδάκτρων λόγω χαμηλού εισοδήματος οικογένειας/κοινωνικά κριτήρια γιατί κάτι είδα και 2) εάν η εργασία στα γραφεία της διοίκησης μέσω του προγράμματος που προσφέρουν είναι επι πληρωμή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Argyrisar

Νεοφερμένος

Ο Argyrisar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καλησπέρα. Αποφάσισα να πάω Λογιστική και Χρηματοοικονομικά…παρόλα αυτά δεν επιδιώκω να περάσω σε ΑΕΙ με αποτέλεσμα να ψάχνω για κολλέγια. Αποφάσισα να ψαχτώ με το Deere και θέλω να πάρω ένα 17-18 Γ.Μ.Ο. τώρα στην 3η Λυκείου για να πάρω μείωση διδάκτρων όπως λέει στο site. Αυτό που θέλω να μάθω από κάποιον-α που σπουδάζει και να γνωρίζει εάν 1) μπορώ να πάρω παράλληλα με τον βαθμό, μείωση διδάκτρων λόγω χαμηλού εισοδήματος οικογένειας/κοινωνικά κριτήρια γιατί κάτι είδα και 2) εάν η εργασία στα γραφεία της διοίκησης μέσω του προγράμματος που προσφέρουν είναι επι πληρωμή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Προσπάθησε για ΑΕΙ όσο δύσκολο και αν φαίνεται και αν δεν τα καταφέρεις πας στο deree ποιο πολλές πιθανότητες έχει να σε πάρουν με χαρτί πανεπιστημίου πάρα με κολλεγίου όχι ότι δεν θα βρεις και από κολλέγιο απλά του πανεπιστημίου έχει μεγαλύτερη αξία και τους περνούν σαν ζεστά ψωμάκια + ότι γλυτώνεις δίδακτρα
 

Petroskt

Νεοφερμένος

Ο Petroskt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Προσπάθησε για ΑΕΙ όσο δύσκολο και αν φαίνεται και αν δεν τα καταφέρεις πας στο deree ποιο πολλές πιθανότητες έχει να σε πάρουν με χαρτί πανεπιστημίου πάρα με κολλεγίου όχι ότι δεν θα βρεις και από κολλέγιο απλά του πανεπιστημίου έχει μεγαλύτερη αξία και τους περνούν σαν ζεστά ψωμάκια + ότι γλυτώνεις δίδακτρα
Δεν ξέρω για ΑΕΙ το έχω αποκλείσει…δεν αμφισβητώ την αναγνώριση αλλά όσο αφορά τις καταλήψεις και τα μπάχαλα που κάνουν κουμάντο εκεί μέσα δεν πολύ γουστάρω. Η μητέρα μου τελείωσε φιλολογία στο ΕΚΠΑ και δεν διορίστηκε ακόμα διότι έχασε την επετηρίδα γιατί κάνανε καταλήψεις και απεργίες. Επίσης δεν το θεωρώ δύσκολο για ΑΕΙ γιατί είχα επιλέξει Στατιστική με 12.700 περίπου επειδή η λογιστική ξεφεύγει σε μόρια, απλά θεωρώ τζάμπα χρόνο να κάτσω να διαβάσω να δώσω πανελλήνιες να φάω όλο το άγχος και ΕΑΝ περάσω να είναι σε σχολή που δεν θα ήθελα ως πρώτη επιλογή!
 

Argyrisar

Νεοφερμένος

Ο Argyrisar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Δεν ξέρω για ΑΕΙ το έχω αποκλείσει…δεν αμφισβητώ την αναγνώριση αλλά όσο αφορά τις καταλήψεις και τα μπάχαλα που κάνουν κουμάντο εκεί μέσα δεν πολύ γουστάρω. Η μητέρα μου τελείωσε φιλολογία στο ΕΚΠΑ και δεν διορίστηκε ακόμα διότι έχασε την επετηρίδα γιατί κάνανε καταλήψεις και απεργίες. Επίσης δεν το θεωρώ δύσκολο για ΑΕΙ γιατί είχα επιλέξει Στατιστική με 12.700 περίπου επειδή η λογιστική ξεφεύγει σε μόρια, απλά θεωρώ τζάμπα χρόνο να κάτσω να διαβάσω να δώσω πανελλήνιες να φάω όλο το άγχος και ΕΑΝ περάσω να είναι σε σχολή που δεν θα ήθελα ως πρώτη επιλογή!
Κοίτα αν σου αρέσει πολύ αυτό που θες να κάνεις και έχεις βάλει στόχο να το πετύχεις δεν θα σου φανούν βουνό οι πανελλήνιες.Τωρα αν θες την εύκολη λύση αλλά ακριβή που είναι το κολλέγιο δεν ξέρω κατά πόσο εύκολα θα βρεις δουλειά σε αντίθεση με έναν που έχει βγάλει αει βαλτα κάτω και σκέψου τι σε συμφέρει περισσότερο η εύκολη λύση δεν είναι πάντα η καλύτερη ουσιαστικά τα κολλέγια και ιδιωτικές σχολές είναι για αυτούς που πιάνουν πατο στις πανελλήνιες μια η άλλη είναι δες τι σε συμφέρει περισσότερο και τι αποκατάσταση θα έχεις στο μέλλον
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6,573 μηνύματα.
όσο αφορά τις καταλήψεις και τα μπάχαλα που κάνουν κουμάντο εκεί μέσα δεν πολύ γουστάρω.
μαλακίες φοιτητοπαρατάξεων που το παίζουν πολυτεχνίτες το 1974. Τι να κανουμε.
Η μητέρα μου τελείωσε φιλολογία στο ΕΚΠΑ και δεν διορίστηκε ακόμα διότι έχασε την επετηρίδα γιατί κάνανε καταλήψεις και απεργίες.
υπάρχουν 21 σχολές που δέχονται απο 100 εως 300 φοιτητές ετησίως και τους βγάζουν φιλολογους. Υπάρχουν εν ετει 2024 πανω απο 50 χιλιάδες φιλόλογοι που περιμένουν διορισμό, και αυξάνεται κατα ΠΑΡΑ πολυ ο αριθμός τους ενω γίνονται 2 χιλιάδες διορισμοί καθε χρόνο.
Γενικά στην ελλάδα οι δουλείες που οδηγούν στο καθηγητηλίκι 90% οδηγούν σε αδιέξοδο τρομερό (στο λεω εγω που θελω χημικος)
Επίσης δεν το θεωρώ δύσκολο για ΑΕΙ γιατί είχα επιλέξει Στατιστική με 12.700 περίπου επειδή η λογιστική ξεφεύγει σε μόρια, απλά θεωρώ τζάμπα χρόνο να κάτσω να διαβάσω να δώσω πανελλήνιες να φάω όλο το άγχος και ΕΑΝ περάσω να είναι σε σχολή που δεν θα ήθελα ως πρώτη επιλογή!
Συγνώμη αλλα 15340 μορια στην καλυτερη οικονομικη σχολή της Ελλάδος ΔΕΝ ειναι πολλά για εναν μέτριο μαθητή. Εκτος του γεγονοτος οτι μπορείς να ξαναδώσεις, ποιο το νοημα να πας σε ενα σχολειο που θα σου δωσει πτυχιο ισαξιο με ΙΕΚ σε δεκαπλάσια τιμή απο αυτό; Τα χρηματα που θα πληρωνες για τα διδακτρα κολλεγίου δώστα σε φροντιστήριο και πάλευε το μεχρι να μπεις . Και εργασιακα, και εκπαιδευτικα μονο καλο θα σου κανει
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,431 μηνύματα.
Αποφάσισα να πάω Λογιστική και Χρηματοοικονομικά…παρόλα αυτά δεν επιδιώκω να περάσω σε ΑΕΙ με αποτέλεσμα να ψάχνω για κολλέγια
θεωρώ τζάμπα χρόνο να κάτσω να διαβάσω να δώσω πανελλήνιες να φάω όλο το άγχος και ΕΑΝ περάσω να είναι σε σχολή που δεν θα ήθελα ως πρώτη επιλογή!
Με τέτοιο σκεπτικό δεν θα το βγάλεις ΠΟΤΕ το Deree! Όσοι γνωστοί μου πήγαν στο Deree γιατί "δεν γούσταραν" τη φάση με τις πανελλήνιες δυστυχώς δεν κατάφεραν να ανταπεξέλθουν
 

Petroskt

Νεοφερμένος

Ο Petroskt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Με τέτοιο σκεπτικό δεν θα το βγάλεις ΠΟΤΕ το Deree! Όσοι γνωστοί μου πήγαν στο Deree γιατί "δεν γούσταραν" τη φάση με τις πανελλήνιες δυστυχώς δεν κατάφεραν να ανταπεξέλθουν
Για μένα είναι θέμα οι πανελλήνιες όχι γιατί «δεν γουστάρω» απλά να φανταστείς μέχρι πριν 2 μήνες δεν ήξερα τι ήθελα να σπουδάσω και πέρυσι ήμουν θεωρητική. Επομένως δεν έχω βάσεις και θεωρώ ακατόρθωτο να γράψω 15.000+ μόρια από την κατεύθυνση οικονομικών ενώ μέχρι πριν 5 μήνες έκανα κείμενα στα Λατινικά…
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top