Λιπαρά μαλλιά

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Όπως καταλάβατε πρόκειται για λιπαρά μαλλιά...Επειδή έχω λεπτά μαλλιά γίνονται λιπαρά πολύ εύκολα, με αποτέλεσμα να πρέπει να λούζω τα μαλλιά μου κάθε μέρα...Μήπως έχετε καμιά ιδέα τί μπορώ να κάνω για να μην αναγκάζομαι να τα λούζω κάθε μέρα;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Αγόρασε ειδικό σαμπουαν και μείωσε τη χρήση μαλακτικής κρέμας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αν τα λουζεις καθε μερα λαδωνουν πιο ευκολα. Πρεπει επισης να προσεχεις να τα ξεβγαζεις πολυ καλα ειδικα μετα το μαλακτικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Όπως καταλάβατε πρόκειται για λιπαρά μαλλιά...Επειδή έχω λεπτά μαλλιά γίνονται λιπαρά πολύ εύκολα, με αποτέλεσμα να πρέπει να λούζω τα μαλλιά μου κάθε μέρα...Μήπως έχετε καμιά ιδέα τί μπορώ να κάνω για να μην αναγκάζομαι να τα λούζω κάθε μέρα;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Aσε, εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και τον ιδιο τυπο μαλλιων και ζω ενα δραμα!! Εχω δοκιμασει τα παντα, αλλα δυστυχως δε δουλευουν... Πρεπει να συμβιβαστουμε με την κατασταση μας!! Εγω για να φανταστεις τα λουζω το πρωι και το απογευμα λαδωνουν:jumpy::jumpy:... Δεν αντεχεται αλλο αυτο το πραγμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Μαλακτικό δε βάζω...Μόνο χρησιμοποι, όχι πάντα, ένα σαμπουάν που είναι δύο σε ένα (δηλ. σαμπουάν και conditioner)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Το ίδιο κι εγώ. Τα λούζω κάθε μέρα με Herbal Essences και έχω βολευτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Aσε, εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και τον ιδιο τυπο μαλλιων και ζω ενα δραμα!! Εχω δοκιμασει τα παντα, αλλα δυστυχως δε δουλευουν... Πρεπει να συμβιβαστουμε με την κατασταση μας!! Εγω για να φανταστεις τα λουζω το πρωι και το απογευμα λαδωνουν:jumpy::jumpy:... Δεν αντεχεται αλλο αυτο το πραγμα!!



Πράγματι είναι πάρα πολύ σπαστικό...Πολλές φορές φαγουρίζουν κιόλας...Πέρυσι μέχρι και μικρές πληγές είχα στο κεφάλι. Τότε είχα πάρει ένα ειδικό σαμπουάν από το φαρμακείο. Κι εγώ πρωί άρχισα τελευταία να τα λούζω...
-----------------------------------------


Είναι αποτελεσματικό ή τζάμπα τα λεφτά;
-----------------------------------------
Είδα κι αυτό:
https://www.pharmazon.gr/product_info.php?products_id=1350&osCsid=8af8b138eaa7b5170fc681eb52fbcaae
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Κοίτα, κι εγώ έχω λιπαρά μαλλιά (τηγανίζεις πατάτες μέσα:P), και αυτό μου το δώσανε κάποιοι από την Αθήνα, (με μια πρόχειρη προσπάθεια δε μπόρεσα να το βρω εδώ που μένω, δυστυχώς) επειδή θέλανε να πάρουνε ένα άλλο και κατά λάθος πήρανε αυτό. Είναι πιο ακριβό και το μπουκαλάκι δε φαίνεται πολύ μεγάλο, αλλά δε χρειάζεται πολύ σαμπουάν και κάνεις αρκετό καιρό με το ένα μπουκαλάκι. Τώρα, όσον αφορά την αποτελεσματικότητά του, σε μένα έκανε δουλειά. Τώρα που δεν το βρίσκω, αναγκάζομαι πολλές φορές να τα βρέχω ελαφριά και να τα στεγνώνω πρόχειρα για να μη φαίνονται πολύ λαδωμένα:(.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Και εγω εχω λιπαρα μαλλια. Εχω δοκιμασει πολλα σαμπουαν για λιπαρα μαλλια και δεν βλεπω καμια διαφορα. Απλα προσπαθω αν μην παιζω πολυ μαζι τους με τα δαχτυλα και να μην βαζω συχνα μασκες. Ετσι λουζομαι καθε 2 μερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
πφφ γιαυτο οταν μεγαλωσω θα γινω καραφλας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoiSy MaN

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Και εγω εχω λιπαρα μαλλια. Εχω δοκιμασει πολλα σαμπουαν για λιπαρα μαλλια και δεν βλεπω καμια διαφορα. Απλα προσπαθω αν μην παιζω πολυ μαζι τους με τα δαχτυλα και να μην βαζω συχνα μασκες. Ετσι λουζομαι καθε 2 μερες.

Aυτό. Αν και σαμπουάν έφερνε πάντα η μάνα μου απ'το φαρμακείο, οπότε ίσως είναι καλύτερα από αυτά του σούπερ μάρκετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
πφφ γιαυτο οταν μεγαλωσω θα γινω καραφλας

Mην το λες.Αμα πινεις πρασινο/μαυρο τσαι καθημερινα,λουζεσαι με Fungoral (κατα της πιτυριδας αλλα η κετοκοναζολη ουσια που περιεχει ειναι κατα της DHT και εννοειται χρηση με μετρο αλλιως εχει το αντιθετο αποτελεσμα) και κυρίως ο παππους σου απο την πλευρα της μανας σου εχει/ειχε μαλλια τοτε οι πιθανοτητες να τα χασεις ειναι μηδενικες.

Και εννοειται οτι δεν ειμαι Ιατρος , και εχω καταληξει σε αυτα τα συμπερασματα βαση πολλων ερευνων που εκανα στο internet και οτι παντα να συμβουλευεστε δερματολογο για σιγουρα πραγματα.Μη μας το κλειδωσουν το θεμα , οπως εχει γινει και σε αλλα forum λογω πολλων συμβουλων!
---
Kαι γω μια απ τα ιδια,μακρια μαλλια μεχρι τους ωμους,λεπτα και λιπαρα.Μαυρα χαλια.Απλα εμενα ειναι καπως καλυτερα,την ιδια μερα που τα λουζω (αν τα λουσω π.χ το μεσημερι) κρατανε ανετα μεχρι το βραδυ.Την παλευουν με το ζορι μεχρι την επομενη το μεσημερι και μετα θελουν κοτσιδα αλλιως ειμαι αισχος..Την δευτερη μερα μετα το λουσιμο ειναι σαν ξερα λεπτα φυκια.Εγω πηρα Propoline για λεπτα μαλλια απο το φαρμακειο και οταν τα στεγνωνω γυριζω αναποδα το κεφαλι και ριχνω αερα στις ριζες.Ενα διαστημα ειχα παρα πολυ λιπαρα και βοηθησε το Dove για λιπαρα.Επισης καλο ειναι και το Orzene μπυρας,ειδικα αμα θελετε ογκο και δεν εχετε τρελο προβλημα με την λιπαροτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Αν τα λουζεις καθε μερα λαδωνουν πιο ευκολα. Πρεπει επισης να προσεχεις να τα ξεβγαζεις πολυ καλα ειδικα μετα το μαλακτικο.

Μαλακτικό δε βάζω...Μόνο χρησιμοποι, όχι πάντα, ένα σαμπουάν που είναι δύο σε ένα (δηλ. σαμπουάν και conditioner)
Βασικα το μαλακτικο τα κανει χαλια. Καλυτερα καθολου, ουτε καν δυο σε ενα..

Εγω εχω σωθει με το herbal essences και με λουσιμο καθε δυο μερες.

Μετα υπαρχει και το ειδικο για λαδωμενα μαλλια του κορρε, που κοστιζει αρκετα αλλα τα καθαριζει οσο δεν παιρνει. Το κακο ειναι οτι δεν τους δινει και ογκο ταυτοχρονα, οποτε ειναι σαν να κανει μια τρυπα στο νερο.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Βασικα το μαλακτικο τα κανει χαλια. Καλυτερα καθολου, ουτε καν δυο σε ενα..

Εγω εχω σωθει με το herbal essences και με λουσιμο καθε δυο μερες.

Μετα υπαρχει και το ειδικο για λαδωμενα μαλλια του κορρε, που κοστιζει αρκετα αλλα τα καθαριζει οσο δεν παιρνει. Το κακο ειναι οτι δεν τους δινει και ογκο ταυτοχρονα, οποτε ειναι σαν να κανει μια τρυπα στο νερο.. :P

Αυτο ειναι οτι πρεπει για εμενα. δεν θελω να τους δινει ογκο:P
Μυριζει ωραια ομως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
και εγω εχω πολυ λεπτη τριχα κ μαδαω κ ευκολα :(

μια μερα αν δεν τα λουσω, την αλλη ειναι τελειως λαδωμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
και εγω εχω πολυ λεπτη τριχα κ μαδαω κ ευκολα :(

μια μερα αν δεν τα λουσω, την αλλη ειναι τελειως λαδωμενα!

Αυτό το πρόβλημα έχω κι εγώ...:mad:Αλλά ευτυχώς δε μαδάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κι εγω το ιδιο προβλημα εχω. Και μου λενε οτι δεν κανει να τα λουζεις καθε μερα, αλλα και παλι δεν αντεχω το λαδωμενο μαλλι (αν και τωρα τελευταια μπορω και το κραταω κανα 2-3 μερες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Κι εγώ έχω λίγο λιπαρά μαλλιά και μαδάνε κιόλας.... Προσπαθώ να μην τα παίζω πολύ με τα δάχτυλα...Από σαμπουάν δεν έχω βρει τίποτα αποτελεσματικό...:'(:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
πωωωωω κ γω το ιδιο προβλημαα
μακρια λεπτααα βαμενα με ανταβγιες κα9ημερινο ισιωμα με πσαλιδι κ δν συμαζεθετεεεε, κ χωρις μαλακτικη δν παλευετε, μετα φριζαρουν πολυ ευκολα, αν κ γω μαδας πολυυ :(
εγω τα λουζω μερα παρα μερα.
αν κ διαβασα οτι εχει να κανει κ το στρεσ :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top