Λιπαρά μαλλιά

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,386 μηνύματα.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Και εγώ το είχα αυτό το πρόβλημα! Νομίζω οφειλόταν ειδικά στο σίδερο ισιώματος! Τώρα το έχω κόψει, ισιώνω μόνο με πιστολάκι και μου αρέσουν και πιο πολύ καθώς έχουν όγκο και είναι πιο απαλά από ότι με το σίδερο. Λουζόμουν 1 με 2 φορές τη μέρα! (Μία κάθε βράδυ απαραίτητα και καμιά φορά το μεσημέρι ένα γρήγορο λούσιμο πριν πάω φροντιστήριο) Ήταν τραγικό! Τώρα πια λούζομαι κάθε δύο μέρες ή καμιά φορά κάθε μέρα, σε ιδιαίτερες περιστάσεις :P . Ultrex γυναικείο για λιπαρά μαλλιά χρησιμοποιώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.






Τα μαλλια μου λαδωνουν παρα πολυ με αποτελεσμα να τα λουζω καθε μερα, γιατι διαφορετικα δε μπορω να κυκλοφορησω! Εχω ακουσει οτι καλο ειναι να λουζομαστε με κρυο νερο αλλα το χειμωνα ποιος το αντεχει? Το συγκεκριμενο σαμπουαν δε το ξερω δε το εχω δοκιμασει αλλα επειδη εχω ακουσει οτι γενικα τα σαμπουαν με τσουκνιδα δρουν κατα της λιπαροτητας λουζομαι μονο με τετοια και πραγματι εχω αποτελεσμα. Μη φανταστειτε βεβαια θεαματικα αποτελεσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όντως και εγώ έχω διαβάζει για τα σαμπουάν με τσουκνίδα καθώς και κάτι άλλες λύσεις με κάτι όξινο (ξύδι, λεμόνι googlarete να δείτε, δε θυμάμαι).
Επίσης έλεγε ότι για τα λιπαρά δεν είναι καλό το λούσιμο κάθε μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
οντως ειναι μεγαλο προβλημα ευτυχως εχω σγουρα μαλλια και δεν εχωτετιο προβλημα η αδερφη μου ομως εχει πολυ λιπαρα μαλλια.......κανονικα ειναι μεγαλη βλακεια το καθημερινο λουσιμο γιατι η κατασταση γινεται ακομα χειροτερη και ταλαιπωρειτε σε μεγαλο βαθμο η τριχα.........η αδερφη μου που το εχει ψαξει πολυ το θεμα λουζετε μερα παρα μερα με ειδικο σαμπουαν για λιπαρα μαλλια και φυσικα χωρις ιχνος μαλακτικης και επειδη εχει μεγαλο προβλημα για να μην τα λουζει καθε μερα η η κομμωτρια της της εχει πει να τριβει τις ριζες των μαλλιων της με ταλκ ξερετε αυτην την ασπρη πουδρα που απορροφα την λιπαροτητα και φυσικα μετα να βαζει πιστολακι ωστε να φυγει η περιττη πουδρα για να μην ασπριζει!!!!!!! [αντως το δοκιμασε και επιασε και απο τοτε εχει σωθει!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Τώρα, μη γελάσετε, αλλά αυτό με το ταλκ ισχύει. Όσοι έχουμε γάτες, κυρίως μακρύτριχες, βάζουμε ταλκ για να απορροφά τη λιπαρότητα και να μην πέφτει τόσο η τρίχα της γάτας. :redface: Ιδιαίτερα στις εκθέσεις το ταλκ είναι must. Δεν ξέρω πόσο έχει αποτέλεσμα σε άνθρωπο βέβαια, αλλά για να το λέει η karotenia, κάτι θα ξέρει. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
δεν εχει σημασια το δερμα της κεφαλης (δηλαδη αν θα ειναι ανθρωπου η αν θα ειναι δερμα γατας) σε αυτο που εστιαζουμε ειναι η δραση της πουδρας -ταλκ.......ολες οι κοπελες ξερουν καλα την σημασια της πουδρας (θυμηθειτε και αυτην πο βαζουμε στο προσωπο)την βαζουμε γιατι ΑΠΟΡΡΟΦΑ!!!!!στην περιπτωση μας την λιπαροτητα!!!!!!!!! αντιθετα το καθημερινο λουσιμο κανει το εξης πραγμα....... πχ.εχουμε ενα λιπαρο τριχωτο της κεφαλης που εχει ιδιοτητα?......μα φυσικα να εκρινει σμηγμα-λιπος , αν λουζομαστε καθημερινα αφαιρουμε οχι μονο το περιττο λιπος-σμηγμα αλλα και αυτο που εχουν φυσιολογικα ολα τα μαλλια,ολοι οι ανθρωποι, αρα τι κανουμε?ουσιαστικα ετσι βαζουμε τον οργανισμο σε μια διαδικασια να εκρινει περισσοτερο ωστε να αναπληρωσει την χαμενη φυσιολογικη λιπαροτητα που εμεις του αφιαρεσαμε ετσι επιδεινωνουμε την κατασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Επιβεβαιώνω για το ταλκ.
Γενικά αποφύγετε το λούσιμο κάθε μέρα, μέρα παρά μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ταλκ από αυτό που βάζουμε στα μωρά; :hmm:
Όντως δουλεύει αυτό; Μια φορά το επιχείρησα και απέτυχα παταγωδώς μπορώ να πω. Φαινόταν άσχημα μετά. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Και γιατί είναι κακό να τα λούζεις κάθε μέρα; Εγώ κάθε μέρα τα λούζω, ή το αργότερα μέρα πάρα μέρα.

10 μέρες άλουστα; Ο Χριστός και η Παναγία. :|
Το καθημερινό λούσιμο μια χαρά είναι. :|
Δε σου πέφτουν τα μαλλιά dont worry :|
Περα του οτι ταλαιπορουνται τα μαλλια με το συχνο λουσιμο το να κανεις μπανιο καθε μερα ειναι κουραστικο

Ειδικα φετος που ειμαι γ λυκειου δεν ειναι ευκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Επιβεβαιώνω για το ταλκ.
Γενικά αποφύγετε το λούσιμο κάθε μέρα, μέρα παρά μέρα.
Τι λε ρε φίλε, εγώ άμα δε το λούζω ΕΣΤΩ μέρα παρά μέρα νιώθω πενταβρώμικη και θα κάτσω 3ημερο; Nowayz. Μια χαρά είναι κι αυτό και δεν προλαβαίνω να βλέπω λιπαρότητα.
Περα του οτι ταλαιπορουνται τα μαλλια με το συχνο λουσιμο το να κανεις μπανιο καθε μερα ειναι κουραστικο

Ειδικα φετος που ειμαι γ λυκειου δεν ειναι ευκολο

Έλα τώρα, ένα λούσιμο το πρωί πριν πας σχολείο θα σε κουράσει πολύ; Και έχεις και κοντά μαλλιά ξέρω γω, μέσα σε 10 λεπτά έχεις τελειώσει, τι να πω και εγώ δηλαδή; Και εγώ Γ' λυκείου είμαι, αλλά πάντα διαθέτω χρόνο για τα μαλλιά. :|

Άκυρο: αν βάλεις τζελ και πηλό στα μαλλιά λογικό να σου λαδώνουν τόσο πολύ.:/:
Και βασικά, αν κρίνω από τον αδερφό μου και άλλους φίλους που χρησιμοποιούν προιόντα στάιλινγκ στα μαλλιά, το λούσιμο το βράδυ είναι σχεδόν αναγκαίο. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
κι εγώ το έχω αυτό το θέμα (κοντά μαλλιά) και λούζομαι κάθε μέρα πλέον. Πραγματικά δεν υποφέρεται να κυκλοφορείς με λαδωμένα μαλλιά δεν ξέρω εμένα με ενοχλεί πολύ. Εξάλλου το μπάνιο σε κάνει να αισθάνεσαι και καλύτερα σε ξεκουράζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Περα του οτι ταλαιπορουνται τα μαλλια με το συχνο λουσιμο το να κανεις μπανιο καθε μερα ειναι κουραστικο

Ειδικα φετος που ειμαι γ λυκειου δεν ειναι ευκολο

XAAXXAXAXAXAXAXAXA
Προφανώς μας δουλεύεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
XAAXXAXAXAXAXAXAXA
Προφανώς μας δουλεύεις.

Καλε,εγω τον καταλαβαινω:redface:
Πολλες φορες ελεγα τωρα θα παω για μπανιο,τωρα θα παω να ξεβρωμιστω και ειχα τοσες πολλες ασκησεις και διαβασμα για να κανω που τελικα κατεληγα να κανω μπανιο 3 η ωρα το ξημερωμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Καλε,εγω τον καταλαβαινω:redface:
Πολλες φορες ελεγα τωρα θα παω για μπανιο,τωρα θα παω να ξεβρωμιστω και ειχα τοσες πολλες ασκησεις και διαβασμα για να κανω που τελικα κατεληγα να κανω μπανιο 3 η ωρα το ξημερωμα:P
Η θα εισαι πτωμα απο τις ασκησεις και απο το φροντιστηριο που γυρισες και δεν θα κανεις καθολου μπανιο.Και μετα θα πηγαινεις την αλλη μερα με λιγδομενο μαλλι σαν να εχεις βαλει 10 κιλα τζελ στο μαλλι σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Η θα εισαι πτωμα απο τις ασκησεις και απο το φροντιστηριο που γυρισες και δεν θα κανεις καθολου μπανιο.Και μετα θα πηγαινεις την αλλη μερα με λιγδομενο μαλλι σαν να εχεις βαλει 10 κιλα τζελ στο μαλλι σου

np και ετσι πηγαινα σχολειο:P
Σαν το γυφτακι,με τις φορμες και με τη τσιμπλα στο ματι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
για αυτό και κάνουμε μπάνιο πριν το φροντιστήριο ;)
(αν και εμένα αρκετές φορές με βόλεψε το " 3 τα ξημερώματα" )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εμενα λαδωνουν καθε 2 μερες:( φρικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Που χρονος για να κανεις πριν το φροντιστηριο?Γυρνας απο το σχολειο,τρως και αμεσως φευγεις μετα.Και το 3 τα ξημερωματα λιγουλακι δυσκολο.Προτιμω να παω αλουστος σχολειο παρα να χασω τον υπνο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
@ Πρινς
Και εγώ μέρα παρά μέρα είπα.

@ Kaleidoscope
έτσι έχω διαβάσει, ακούσει και δει στην τηλεόραση. Κάνε τα και πιάστα κοτσίδα ξέρω 'γω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top