Κόψιμο βαθμού

aekaras 21

Νεοφερμένος

Ο aekaras 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ρε παιδιά συγγνώμη για την 2η συνεχή πανομοιότυπη απορία αλλά απλά δεν βρίσκω κάπου αλλού να ρωτήσω . Το κόψιμο βαθμού τι ακριβώς είναι ? Από οτι έχω καταλάβει μέχρι στιγμής ο καθηγητής σου δίνει με αυτόν τον τρόπο την δυνατότητα να απορρίψει τον βαθμό σου ( δηλαδή να είναι σαν να μην πηγές καν στην εξέταση ) και εσυ να το δώσεις στην αμέσως επόμενη εξεταστική δηλαδή τον Ιούνιο ( και όχι στην επαναληπτική που είναι τον Σεπτέμβριο ) . Αυτό είναι ? . Και γιατί αυτή η δυνατότητα δίνεται και σε μένα που έχω πάρει ήδη μη προσβάσιμο βαθμό ?? Αφού ούτως η άλλως θα έδινα το μάθημα τον Σεπτέμβρη .....
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,906 μηνύματα.
Ρε παιδιά συγγνώμη για την 2η συνεχή πανομοιότυπη απορία αλλά απλά δεν βρίσκω κάπου αλλού να ρωτήσω . Το κόψιμο βαθμού τι ακριβώς είναι ? Από οτι έχω καταλάβει μέχρι στιγμής ο καθηγητής σου δίνει με αυτόν τον τρόπο την δυνατότητα να απορρίψει τον βαθμό σου ( δηλαδή να είναι σαν να μην πηγές καν στην εξέταση ) και εσυ να το δώσεις στην αμέσως επόμενη εξεταστική δηλαδή τον Ιούνιο ( και όχι στην επαναληπτική που είναι τον Σεπτέμβριο ) . Αυτό είναι ? . Και γιατί αυτή η δυνατότητα δίνεται και σε μένα που έχω πάρει ήδη μη προσβάσιμο βαθμό ?? Αφού ούτως η άλλως θα έδινα το μάθημα τον Σεπτέμβρη .....
Ναι αυτο... το καψιμο του βαθμου ή ρητρα ειναι οταν λες τον καθηγητη πχ αν δεν γραψω για 7 μη με περασεις... οποτε καθηγητης δεν δινει βαθμο στην γραμματεια να περαστει στο φοιτητολογιο.
Τωρα το τελευταιο που λες δεν το καταλαβαινω , δεν εχει νοημα αν γραψεις κατω απο 5.
Και η ρητρα βαθμου την ζητας πριν δωσεις εξετασεις και εφοοσν την επιτρεπει ο καθηγητης.
Βεβαια υπαρχουν και ελαχιστοι ελαχιστοτατοι που σε ρωτανε αφου βγαλουν βαθμους. ''Σου κανει ο βαθμος ή να σε κοψω?''
Τωρα αυτη ειναι μια δυσκολη διαδικασια οταν ο καθηγητης βγαζει ενα εξελ με 300+ βαθμους ,ειναι πιο ευκολη σε επαρχιακες μικρες σχολες.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μήπως είσαι επί πτυχίω; Μήπως είπαν ότι επιτρέπουν σε όλους να δώσουν το μάθημα είτε είναι επί πτυχίω είτε όχι;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top