Κυκλοθυμικές Τάσεις

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι είσαι πολύ ευαίσθητη (στον χαρακτήρα) και αυτό δεν είναι κακό.

Αν θέλεις μπορεί να το ψάξεις σε ειδικούς ψυχολόγους αλλά δε βρίκσω τον λόγο. Η εφηβεία σου αν και έχεις περάσει το όριο δε σημαίνει ότι έχει περάσει μπορεί να είσαι ακόμα σε εφηβεία η ανάπτυξη μας δεν έχει χρονικά όρια (αυτά βγήκαν στατιστικά).

Ξέχασα επίσης να αναφέρω ότι χώρισα πρόσφατα με κάποιον που αγαπιόμασταν πολύ, αλλά επικοινωνούμε συχνά, κάτι που με κάνει να μην μπορώ να προχωρήσω και να μην ξέρω πώς πρέπει να αντιδράσω και τι είναι σωστό να κάνω...
Το θέμα είναι, πώς αντιμετωπίζεται αυτή η κατάσταση; Όσες φορές κι αν έχω προσπαθήσει, δεν κατάφερα να βρω λύση.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αν νομίζεις πως αυτό που είχατε δεν έχει τελειώσει ακομη και για τους δυό σας,ζήτα του να ξαναπροσπαθήσετε(δεν είναι κακό).Αν όμως νιώθεις πως η σχέση αυτή σε πηγαινει πίσω τότε ξεπέρασέ το όσο είναι καιρός και προχώρα μπροστά.Τώρα τον χωρισμό ο καθένας τον ξεπερνάει διαφορετικά.Εγω θα σε συμβούλευα να ασχοληθείς με κάτι που σε ευχαριστεί, να έρχεσαι συχνα σε επαφή με φίλους,να δώσεις βαρύτητα στις σπουδές σου και don't worry ο καιρός περνάει και γιατρεύει τα πάντα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Αν νομίζεις πως αυτό που είχατε δεν έχει τελειώσει ακομη και για τους δυό σας,ζήτα του να ξαναπροσπαθήσετε(δεν είναι κακό).Αν όμως νιώθεις πως η σχέση αυτή σε πηγαινει πίσω τότε ξεπέρασέ το όσο είναι καιρός και προχώρα μπροστά.Τώρα τον χωρισμό ο καθένας τον ξεπερνάει διαφορετικά.Εγω θα σε συμβούλευα να ασχοληθείς με κάτι που σε ευχαριστεί, να έρχεσαι συχνα σε επαφή με φίλους,να δώσεις βαρύτητα στις σπουδές σου και don't worry ο καιρός περνάει και γιατρεύει τα πάντα.;)

Τον αγαπάω ακόμη αλλά ξέρω ότι δεν πάει άλλο...
Έχεις δίκιο σε όσα λες κι αυτά προσπαθώ να κάνω, απλά όταν μένω μόνη όλα μου φαίνονται άσχημα :(
Θα δώσω χρόνο στο χρόνο λοιπόν :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ε, όχι και να σου φαίνονται όλα άσχημα,17 χρονών κοπέλα είσαι έπρεπε να είσαι γεμάτη από αισιοδοξία και χαρά(το ξέρω είναι δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο).
Απόλαυσε τη φοιτητική σου ζωή όσο μπορείς και μην επιτρέπεις κανέναν και τίποτα να σου χαλάει τη διάθεση.Η ζωή είναι μικρή και τα χρονιά(μαζί και οι ευκαιρίες)δεν ξαναγυρίζουν.Γι΄αυτό please think positine Ariana;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Ε, όχι και να σου φαίνονται όλα άσχημα,17 χρονών κοπέλα είσαι έπρεπε να είσαι γεμάτη από αισιοδοξία και χαρά(το ξέρω είναι δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο).
Απόλαυσε τη φοιτητική σου ζωή όσο μπορείς και μην επιτρέπεις κανέναν και τίποτα να σου χαλάει τη διάθεση.Η ζωή είναι μικρή και τα χρονιά(μαζί και οι ευκαιρίες)δεν ξαναγυρίζουν.Γι΄αυτό please think positine Ariana;)

Μα αυτό ακριβώς είναι το θέμα! Υπάρχουν δηλαδή στιγμές που πετάω από τη χαρά μου και τα βλέπω όλα υπέροχα κι άλλες που νιώθω τόσο άσχημα... Ελπίζω και πιστεύω ότι είναι μια φάση που θα περάσει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ε, τουλάχιστον έχεις και στιγμές που είσαι χαρούμενη. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Αυτό εννοείται! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top