Κρητικός (Λογοτεχνία Θεωρητικής Γ' Λυκείου)

λιλα

Νεοφερμένος

Η λιλα-πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
λοιπον αφηνω το e-mail μου κι οποιος χρειαζεται κατι απο τον κρητικο ας μου στειλει εχω πολυ υλικο. rozoulilini@windowslive.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophi3gr

Νεοφερμένος

Η σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδιά ο κρητικός είναι πολύ sos και σημερα τον γραψαμε διαγωνισμα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophi3gr

Νεοφερμένος

Η σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
οχι ρε παιδια τα κειμενα ειναι πολυ ωραιο μαθημα δεν πρεπει να μας αγχωνει .....πονταρετε στα κειμενα και αφηστε το μυαλο σασ να σκεφτει και θα δειτε αποτελεσματα !μην τρελενεστε απ το πολυ το διαβασμα ,,,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelos25203

Νεοφερμένος

Ο aggelos25203 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγω παντως φοβαμαι πολυ τα κειμενα...στηριζονται πολυ στην λεπτομερεια κ αυτο με προβληματιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkeos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αιγαίου (Ρόδος) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ο κρητικός όπως και πέρισυ που έδωσα πανελλαδικές θεωρούταν σοσ.θα δείξει. pm me αν χρειαστείτε κάτι.
-----------------------------------------
α και το e-mail αν χρειαστείτε κάτι hackermon1@hotmail.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Για να ρωτήσω και γω κάτι μια και άρχισα τον Κρητικό.......

Πήρα το βοήθημα από το ΕΘΝΟΣ και για τον κρητικό έχει καμιά 50 σελίδες σχόλια.
Αναλύει σειρά σειρά το ποίημα, λέει κάποια γενικά σχόλια, απαντάει σε όλες τις ερωτήσεις του βιβλίου και απαντάει και σε κάποιες ερωτήσεις που πιθανόν να μπουν.
Αυτά.
Φτάνουν?
Έχω ακούσει εδώ μέσα μέχρι και 150 σελίδες υλικό για αυτό το ποίημα.
Γιατί τόσα πολλά?
Τι μπορεί πια να βάλουν από ένα ποίημα?
Για εξηγήστε μου εσείς που πάτε φροντιστήρια please:)

Αυτό που τελικά ρωτάω είναι, από ένα βοήθημα είμαι καλυμένη(πως γράφεται αυτό:P) ή πρέπει να διαβάζω σελίδες σελίδων?

Kαι κάτι άλλο.
Πρέπει να ξέρουμε και τίποτα θεωρία? Γιατί το βιβλίο δεν έχει τίποτα τέτοιο, έτσι δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλα

Νεοφερμένος

Η λιλα-πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
παιδια παρτε ολοι το βιβλιο του καθηγητη της λογοτεχνιας.πραγματικα ειναι οτι καλυτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Και περσυ τα ιδια λεγανε!το ξερω οτι το λενε ακομη.Δν ισχυει παντως!Βασικα,αν πηγαινουμε "αφαιρετικα",τι θα πεσει κ τι οχι,την κατσαμε πανελληνιες...Τι κανουμε λοιπον??Το διαβαζουμε για να εχουμε ησυχο το κεφαλι μας!Οσο για τη Δημουλα...Εχει η ιδια πει να μην πεσει κειμενο της στις πανελληνιες.Αυτο βεβαια δν σημαινει κτ....:):lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Πέρυσι η Δημουλά επέτρεψε να μπαίνουν τα ποιήματα της στις ΠανελλαδικέσΕξετάσεις... Ωστόσο,πρέπει να τα διαβάζετε όλα. Τώρα μπορεί να μην το καταλαβαίνετε αλλά όταν θα έρθει η ώρα των Πανελλαδικών θα θέλετε να πάτε σχολείο με μια συγουριά.και η συγουριά θα έρθει μονο αν τα ξερετε όλα και καλά...(πάντα φιλικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
που το ξερεις?σε ολα τα φροντ.λενε πως δν παιζει κτ τετοιο...αλλα και παλι θα το διαβασω...οπως ειπα δν σημαινει κτ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλένηΚρ

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Την παρασκευή που μας έρχεται η εφημερίδα ΕΘΝΟΣ βάζει ένα βοήθημα σε cd για την Νεοελληνική Λογοτεχνία (πεζογραφία και ποίηση), εκδόσεις ΒΟΛΟΝΑΚΗ.
Εγώ πήρα ήδη ένα των αρχαίων, και είναι πάρα πολύ καλό.
Να το πάρετε. Θα τα έχει όλα όσα ζητάτε.:)

Το cd των αρχαιων ήταν τελειο, αλλά της λογοτεχνίας χάλια:nono:!!Οσο για σημειώσεις παντός τύπου (αρχαία, λογοτεχνία) θα ήθελα κι εγώ! Κι αν θέλει κάποιος άλλος, έχω μερικες. :thanks:
-----------------------------------------
Αυτα που έχει το βοήθημα απ' το έθνος ειναι πολύ λίγα! δεν αρκούν με τπτ. αν θες κατι λίγο παραπάνω πες μου! κατι εχω στο pc μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νανία

Νεοφερμένος

Η Νανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γίνεται να έχω αυτό το cd? Σας παρακαλώ! Είμαι μαθήτρια τησ Γ λυκείου και θέλω λίγη βοήθεια αν γίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλένηΚρ

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Μπορω αν θες να σου στείλω τα αρχεία! Μονο πες μου το mail σου.
Φιλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenidrama1

Νεοφερμένος

Η elenidrama1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
κ εγω θα τα ηθελα αυτα τα αρχεια αν γίνετε.σασ παρακαλω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daphne1406

Νεοφερμένος

Η Δαφνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδιά κ εγώ τα θέλω τα αρχεία...πλιζζζ....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νανία

Νεοφερμένος

Η Νανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μπορω αν θες να σου στείλω τα αρχεία! Μονο πες μου το mail σου.
Φιλια!


Έχεις msn ;
-----------------------------------------
Εχεις msn?
-----------------------------------------
Ελένη είσαι μέσα; Στείλε μου τα αρχεία σε παρακαλώ αν σου είναι εύκολο..
-----------------------------------------
Ελένηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Βοήθειαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τον Κρητικό..... Πλιζ...
:( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso

Νεοφερμένος

Η froso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια ο κρητικος ειναι μεσα στν υλη__κ ειναι κ σοσαρα__ αλλα ειναι δυσκολο γιατι πρεπει να μα8εις την αυτοβιογραφια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλένηΚρ

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Τα αρχεια ειναι στη βιβλιοθηκη του iSchool!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrypap3

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εχω μια απορια...Στα σχολια του Κητικου,σελ.290, ποιο ειναι το νοημα της προτελευταιας παραγραφου (η Φεγγαροντυμενη παραμενει.....ηθικο μεγεθος)??? Ειναι καπως...δυσνοητη...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkeos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αιγαίου (Ρόδος) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
για το κρητικό και μόνο χρειάζεσαι ένα ολόκληρο βοήθημα για να μην εξαιρέσω τις απαραίτητες σημειώσεις..(αρκετές σελίδες).είχα πει ότι θα τις ανεβάσω σε παλιό μου ποστ αλλά θα το κάνω μετά την εξεταστική του πανεπιστημίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top