Κρατάνε οι φιλίες απ' το σχολείο;

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Μια συμβουλή, όταν χωριστείτε λόγω σχολής να κρατάτε επαφές με την παρέα σας που είχατε στο λύκειο ή έστω με τα περισσότερα άτομα απ'αυτά.
Είτε μέσω τηλεφώνου είτε στο φβ.
Επίσης όταν λόγω γιορτών κλπ έχετε γυρίσει όλοι στην πόλη σας μην ντρέπεστε να πάρετε τηλ και να κάνετε το πρώτο βήμα ώστε να βγείτε για καφέ και να τα πείτε.;)

Μα καλα, κανενας δεν περασε με την παρεα του μαζι στην ιδια πολη? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μα καλα, κανενας δεν περασε με την παρεα του μαζι στην ιδια πολη? :hmm:
Δύο συμμαθήτριές μου είχαν περάσει στην ίδια σχολή και στην ίδια πόλη και από μία εκδήλωση που είχε το σχολείο μου και ήταν όλοι οι συμμαθητές μου κατάλαβα πως ούτε επαφή δεν έχουν, αν και ήταν δήθεν κολλητές με τους γνωστούς επιδεικτικούς τρόπους.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Δύο συμμαθήτριές μου είχαν περάσει στην ίδια σχολή και στην ίδια πόλη και από μία εκδήλωση που είχε το σχολείο μου και ήταν όλοι οι συμμαθητές μου κατάλαβα πως ούτε επαφή δεν έχουν, αν και ήταν δήθεν κολλητές με τους γνωστούς επιδεικτικούς τρόπους .:P
Με τους γνωστους επιδεικτικούς τρόπους εννοείς κατι του τύπου; : -Τι κανεις μαραακι μουυυ ; -Μια χαρά ελενιτσα μου εσυ τι καααανεις ;:hug: (σ'αυτό το σημείο φιλιουνται σταυρωτά).- Πολυ όμορφη εισαι σημερα...(με ένα ψευτικο χαμόγελο)-Κι εσύ κουκλα είσαι, αχχχχ τι ωραιο φόρεμα είναι αυτό; (Κι απο μέσα τους να βριζουν μια την αλλη):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Με τους γνωστους επιδεικτικούς τρόπους εννοείς κατι του τύπου; : -Τι κανεις μαραακι μουυυ ; -Μια χαρά ελενιτσα μου εσυ τι καααανεις ;:hug: (σ'αυτό το σημείο φιλιουνται σταυρωτά).- Πολυ όμορφη εισαι σημερα...(με ένα ψευτικο χαμόγελο)-Κι εσύ κουκλα είσαι, αχχχχ τι ωραιο φόρεμα είναι αυτό; (Κι απο μέσα τους να βριζουν μια την αλλη):P
Και αυτό... Όπως και το άλλο, στο ένα διάλειμμα να βρίζονται με το χειρότερο τρόπο και να έχουν αποκαλύψει όλες τις κακίες της άλλης και στο άλλο να φιλιούνται και τα συναφή.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Και αυτό... Όπως και το άλλο, στο ένα διάλειμμα να βρίζονται με το χειρότερο τρόπο και να έχουν αποκαλύψει όλες τις κακίες της άλλης και στο άλλο να φιλιούνται και τα συναφή.:P

Εκλεισε και το σπαθι κ το κλαρι γμτ... Παντως εγω με την παρεα μ απ το λυκειο ακομα δεμενος ειμαι φετος το καλοκαιρι δε ηταν οτι καλυτερο, και ολοι μας σπουδαζουμε σε διαφορετικες πολεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elma

Νεοφερμένος

Η Elma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Η φιλια ειναι ενα απο τα σημαντικοτερα αγαθα που εχει ενας ανθρωπος. Εγω φετος θα φυγω και πιστευω πως θα κρατησω επαφη με τους τρεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ μου φιλους. Τωρα με τους υπολοιπους που ειχα μια ΔΗΘΕΝ φιλια δεν με ενδιαφερει στην τελικη.:P Αυτοι που αξιζουν μενουν γι αυτο και ανυπομονω να δω του χρονου τετοιο καιρο πως θα εχουν τα πραγματα!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Αν υπάρχει θέληση ΚΑΙ από τις 2 πλευρές, ναι κρατάει. Ωστόσο ο κόσμος του πανεπιστημίου δεν συγκρίνεται με το μικρόκοσμο του σχολείου.
Με κολλητούς(-τές) τα πράγματα είναι ευκολότερα αν και οι αποστάσεις κλπ απομακρύνουν τα άτομα. Βέβαια υπάρχουν και τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης αν και εγώ προσωπικά είμαι κατά αυτής της απρόσωπης επικοινωνίας. Η ωριμότητα που θα αποκτήσετε σταδιακά θα ξεκαθαρίσει την κατάσταση απομακρύνοντας τις ανυπόφορες λυκοφιλίες (ευτυχώς btw :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Είμαι πολύ δεμένη με κάποια παιδιά, συμμαθητές από το λύκειο, ελπίζω να μην χαθούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos1111

Νεοφερμένος

Ο Nikos1111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αναλογα...Πριν 20-30-40 χρονια(παρτε του πατεραδες σας) κρατουσαν οι φιλιες,επιδη όλοι ζουσαν πχ.σε ενα χωριο και ξεραν πανω κατω τη δουλεια θα κανουν και πως θα ζησουν.Παλια δεν υπηρχαν τοσες ευκαιριες και τεχνολογια για να πας σε αλλη πολη,χωρα κλπ....
Ενω τωρα μπορει και να κρατησουν,μπορει και οχι....επιδη ο ενας παει αθηνα,να σπουδασει/μηνει/δουλεψει,ο αλλος μενει σπιτι του,ο αλλος αμερικη,αγγλια,και ετσι χανονται και διαλυονται οι φιλιες και οχι μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Όντως σήμερα ειναι πιο δύσκολα αλλα και εγω και άλλοι που ξέρω έχουμε κρατήσει φιλιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnvas

Νεοφερμένος

Ο johnvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Σπανια.....Στη ζωη δημιουργουνται νεες καταστασεις που σε αναγκαζουν (τις περισσοτερες φορες) νακανεις καινουριες φιλιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
ο τσιπρας την γυναικα του στο σχολειο την γνωρισε!
καθως και ενα προσφιλες μου ζευγαρι

τωρα για φιλια δεν ξερω και ναι και οχι,αναλογα την περιπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top