Κολέγιο και Οικονομικό Επιμελητήριο

Bill2024

Νεοφερμένος

Η Bill2024 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Λογω πιεσης,πλυσης εγκεφαλου απο τους γονεις μου, πηγα σε το 2 επιστημονικό πεδιο,αλλα σιχαινομαι τα μαθηματα,και δεν μπορω να παω σε μια σχολη αντιστοιχη ουτε να κανω καποιο επαγγελμα με τετοι αντικείμενο. Απλα δεν μπορώ να ζω καταπιεσμενος τα υπόλοιπα 40+4 έτη. Πάντα μου άρεσαν τα οικονομικά.
Μου ειπαν για οικονομικα συνεργαζομενο αει μεσω κολλεγιου.
Τελειώνοντας οικονομικά μπορείς να πάρεις άδεια ασκησεως επαγγέλματος από το οικονομικό επιμελητηριο? Ή κι άλλα χρόνια χαμένα?
Έχει κάνει κάποιος την διαδικασία και ποιο το αποτέλεσμα?
Ελπίζω να μπορέσεις κάποιος να με βοηθήσει
Ευχαριστώ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,189 μηνύματα.
Λογω πιεσης,πλυσης εγκεφαλου απο τους γονεις μου, πηγα σε το 2 επιστημονικό πεδιο,αλλα σιχαινομαι τα μαθηματα,και δεν μπορω να παω σε μια σχολη αντιστοιχη ουτε να κανω καποιο επαγγελμα με τετοι αντικείμενο. Απλα δεν μπορώ να ζω καταπιεσμενος τα υπόλοιπα 40+4 έτη. Πάντα μου άρεσαν τα οικονομικά.
Μου ειπαν για οικονομικα συνεργαζομενο αει μεσω κολλεγιου.
Τελειώνοντας οικονομικά μπορείς να πάρεις άδεια ασκησεως επαγγέλματος από το οικονομικό επιμελητηριο? Ή κι άλλα χρόνια χαμένα?
Έχει κάνει κάποιος την διαδικασία και ποιο το αποτέλεσμα?
Ελπίζω να μπορέσεις κάποιος να με βοηθήσει
Ευχαριστώ
Το κολλεγιο ειναι κολλεγιο και διδασκει τα λεγομενα σοφτ σκιλς...
Το ονομα του στην αγορα ειναι εφαμιλο με ιεκ.
Το αν θα σε γραψει το επιμελητηριο στους οικονομολογους ή οχι ή σε γραψει μετα απο δικαστηριο λιγο νοημα εχει για τον ιδιωτικο τομεα.
Το επιμελητηριο τους δεχεται ολους ..και λυκειου..αλλα τους κατατασει αναλογα βεβαια.
Εδω προβληματιζονται με αποφοιτους του παπει ..τι θα κανουν με τους κολλεγιου?

Εχεις δυνατοτητα 10%.
 

Bill2024

Νεοφερμένος

Η Bill2024 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Το επιμελιτηριο γράφει και αποφοίτους λυκειου αλλά με 6,7 χρόνια προυπηρεσιας
Τώρα όσον αφορά το χαρτί από κολλεγιο,συνεργαζομενο πανεπ έχει κάνει κανείς από εδώ αντίστοιχη διαδικασία? Μόλις πηρα τηλ σε 2 επιμελητήρια , μου είπαν ότι αν τους πας αναγνωριση ατεεν σου δίνουν αδεια,αλλά δεν σε γράφουν ως μέλος.
Απλά λέω μήπως έχει κανει κανείς αντίστοιχη αίτηση και τι αντιμετώπισε
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Λογω πιεσης,πλυσης εγκεφαλου απο τους γονεις μου, πηγα σε το 2 επιστημονικό πεδιο,αλλα σιχαινομαι τα μαθηματα,και δεν μπορω να παω σε μια σχολη αντιστοιχη ουτε να κανω καποιο επαγγελμα με τετοι αντικείμενο. Απλα δεν μπορώ να ζω καταπιεσμενος τα υπόλοιπα 40+4 έτη. Πάντα μου άρεσαν τα οικονομικά.
Μου ειπαν για οικονομικα συνεργαζομενο αει μεσω κολλεγιου.
Τελειώνοντας οικονομικά μπορείς να πάρεις άδεια ασκησεως επαγγέλματος από το οικονομικό επιμελητηριο? Ή κι άλλα χρόνια χαμένα?
Έχει κάνει κάποιος την διαδικασία και ποιο το αποτέλεσμα?
Ελπίζω να μπορέσεις κάποιος να με βοηθήσει
Ευχαριστώ
Και οικονομικά να πας μαθηματικά θα έχεις. Βέβαια δε ξέρω ,ίσως στα κολλέγια να είναι πιο light .
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,190 μηνύματα.

Bill2024

Νεοφερμένος

Η Bill2024 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Απο το πεδιο μου μπορω να παω τμήμα Στατιστικής και Αναλογιστικών-Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών, Πανεπιστήμιο Αιγαίου και τμημα μηχανικων οικονομιας και δκσηςκαι να ασχοληθώ μετά με οικονομικα. Με πιεζουν οι δικοί να τα δω,νά το σκεφτω και να μην πάω κολλεγιο. Βέβαια λένε ότι αποφασισεις...
εγώ σκέφτομαι από υο κολλεγιο παιρνω αδεια λογιστη και ξεκινάω δουλειά ή κάνω μεταπτυχιακό για χρημαοικονομικα Και εξωτερικό
κάποια γνώμη, κάποιος. Ευχαριστώ
 

Nala

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 805 μηνύματα.
Επίσης στατιστικη στα Γρεβενά, εγγραφή στο οικονομικό επιμελητήριο, ωραία σχολή, έχει και Πειραιά
Γρεβενά σπουδάζει ο ξάδερφος μου, λίγοι φοιτητές, περνάει όλα τα μαθήματα,γνωρίζονται όλοι μεταξύ τους
Από Χίο Σάμο, προτιμώ Γρεβενά, τώρα με την Εγνατία οδό η πρόσβαση είναι 1.5 ώρα από Θεσσαλονίκη
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,189 μηνύματα.
Απο το πεδιο μου μπορω να παω τμήμα Στατιστικής και Αναλογιστικών-Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών, Πανεπιστήμιο Αιγαίου και τμημα μηχανικων οικονομιας και δκσηςκαι να ασχοληθώ μετά με οικονομικα. Με πιεζουν οι δικοί να τα δω,νά το σκεφτω και να μην πάω κολλεγιο. Βέβαια λένε ότι αποφασισεις...
εγώ σκέφτομαι από υο κολλεγιο παιρνω αδεια λογιστη και ξεκινάω δουλειά ή κάνω μεταπτυχιακό για χρημαοικονομικα Και εξωτερικό
κάποια γνώμη, κάποιος. Ευχαριστώ
Η γνωμη ειναι να ακουσεις τους γονεις σου και να πας στην χιο.
Η ανωτερη σχολη οικονομικων που υπαρχει. με βαρυ υπογαστριο.
Δυσκολη αλλα ανοιγει δρομους... Το εξωτερικο δεν περιμενει κατι απο σενα του κολλεγιου... εχει. Αν ομως εχεις της Χιου σε θελει.
Προσοχη η σχολη εχει ξεροψυσιμο ...κρισπυ θα βγεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top