Κοινωνιολογία Κρήτης (Ρέθυμνο)

Martina

Νεοφερμένος

Η Μαρτίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδια,καλησπέρα. Έχω περάσει κοινωνιολογία στην Κρήτη και να σας πω το πρόβλημα, μήπως και μπορείτε να με βοηθήσετε...​
Λοιπόν, δε γνωρίζω ποια μαθήματα έχει η σχολή ανά εξάμηνο(υποχρεωτικά, υποχρεωτικά επιλογής κι επιλογής και ποιος αριθμός αυτών των μαθημάτων πρέπει να επιλεχθεί). Στη γραμματεία της σχολής δε μου είπαν τίποτα, ούτε μου έδωσαν κάποιο έντυπο και το θέμα είναι ότι αφενός δεν ξέρω τα μαθήματα μου, κι αφετέρου τα μαθήματα αυτά πρέπει να δηλωθούν ηλεκτρονικά.Το site της σχολής,τα αναγράφει όλα μαζι,ενιαία, το ίδιο και σε άλλα site που έχω προσπαθήσει να βρω...Κατά καιρούς μέλη του site έχουν προτείνει την ιστοσελίδα: https://195.251.20.34/studies.asp, την οποία δε μου την ανοίγει και την ιστοσελίδα: https://studies.protovoulia.org/, που ναι μεν έχει τα υποχρεωτικά μαθήματα και τα υποχρεωτικά επιλογής, αλλά δεν έχει τα επιλογής "σκέτο" ανά εξάμηνο...
Υπάρχει κάποιος που να έχει περάσει σε αυτήν τη σχολή και να γνωρίζει, ή να γνωρίζει κάποιο site;
Παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Aυτο το ονομαζω τραγική ειρωνια. Ολοκληρo ischool δε φαντάστηκες ότι μπορεί να έχει αυτό που ψάχνεις;:D Αν πας στη βιβλιοθηκη>Πανελλαδικές Εξετάσεις>Πληροφορίες τμημάτων βάζεις τον κωδικό της σχολής που θέλεις (έχει λίστα με τις σχολές και τους κωδικούς..) και σου βγάζει ένα ολόκληρο pdf.Αnyway, στο βρήκα εγώ...Ορίστε ---> https://www.ischool.gr/sxoles/149.pdf

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Martina

Νεοφερμένος

Η Μαρτίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αγαπητέ djimmakos, καταρχάς, σε ευχαριστώ πολύ που προσφέρθηκες να βοηθήσεις. Το συγκεκριμένο αρχείο το έχω βρει στο internet, σε άλλη μορφή όμως, αλλά λέει ακριβώς τα ίδια. Αν πρόσεξες όμως, γράφει κι αυτό ενιαία τα μαθήματα, ανά είδος κι όχι ανά εξάμηνο... Γεγονός που με κάνει να συνεχίζω να μην ξέρω τα μαθήματα του εξαμήνου μου... Ελπίζω αν πάρω να ρωτήσω στη γραμματεία να μη με βρίσουν...
Πάντως ευχαριστώ πολύ ! ! !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.

Martina

Νεοφερμένος

Η Μαρτίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αχ αγαπητέ Κωνσταντίνε Αλέξανδρε, αυτό βοήθησε πάρα πολύ ! Να είσαι καλά! Θα πάρω τηλεφωνο και τη γραμματεία γιατι κάτι παιδιά από τη σχολή μου είπαν ότι υπάρχουν κι αλλα επιλογής, όχι υποχρεωτικά...κι αν με βρίσουν, με έβρισαν... γιατί έχω καταμπερδευτεί...
Ευχαριστώ πολύ πάντως ! ! !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Αχ αγαπητέ Κωνσταντίνε Αλέξανδρε, αυτό βοήθησε πάρα πολύ ! Να είσαι καλά! Θα πάρω τηλεφωνο και τη γραμματεία γιατι κάτι παιδιά από τη σχολή μου είπαν ότι υπάρχουν κι αλλα επιλογής, όχι υποχρεωτικά...κι αν με βρίσουν, με έβρισαν... γιατί έχω καταμπερδευτεί...
Ευχαριστώ πολύ πάντως ! ! !

Τίποτα :) Μην αγχώνεσαι πάντως, δεν έχουν λόγο να σε βρίσουν από την γραμματεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Βασικα εγω δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις.Δεν υπαρχουν υποχρεωτικα επιλογης και "σκετα" επιλογης.Το τμημα προσφερει καποια μαθηματα επιλογης εκ των οποιων ειναι υποχρεωτικο να επιλεξεις καποια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Martina

Νεοφερμένος

Η Μαρτίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Βασικα εγω δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις.Δεν υπαρχουν υποχρεωτικα επιλογης και "σκετα" επιλογης.Το τμημα προσφερει καποια μαθηματα επιλογης εκ των οποιων ειναι υποχρεωτικο να επιλεξεις καποια.

Ναι,αλλά μια κοπέλα απο τη σχολή, μου είχε πει ότι τα υποχρεωτικά μαθήματα του 1ου εξαμήνου είναι3,μαζί με την ξένη γλώσσα4, κι ότι υπάρχουν και κάποια άλλα που πρέπει να επιλέξω, και καλό είναι να επιλέγω αντίστοιχο αριθμό με τα υποχρεωτικά (δηλαδή και 4 επιλογής)...Τώρα δεν ξέρω...Σου λέω ότι τα έχω μπερδέψει, αλλά ντράπηκα να τη ρωτήσω περαιτέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
και καλό είναι να επιλέγω αντίστοιχο αριθμό με τα υποχρεωτικά (δηλαδή και 4 επιλογής)
Γιατι να ειναι καλο αυτο?Για να φορτωθεις με παραπανω μαθηματα?Τα υποχρεωτικα ειναι υποχρεωτικα και τα επιλογης ειναι επιλογης.Αλλα ουτως ή αλλως στο τμημα σου μπορεις να γραφτεις μεχρι και σε 6 μαθηματα συνολικα(υποχρεωτικα και επιλογης)στο πρωτο εξαμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Martina

Νεοφερμένος

Η Μαρτίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γιατι να ειναι καλο αυτο?Για να φορτωθεις με παραπανω μαθηματα?Τα υποχρεωτικα ειναι υποχρεωτικα και τα επιλογης ειναι επιλογης.Αλλα ουτως ή αλλως στο τμημα σου μπορεις να γραφτεις μεχρι και σε 6 μαθηματα συνολικα(υποχρεωτικα και επιλογης)στο πρωτο εξαμηνο.


Βασικά μου το είπε αυτό για να βγουν στο τέλος 44 μαθήματα, που χρειάζονται για να πάρω πτυχίο...Στο πρώτο,δηλαδή 4 υποχρεωτικά και 4 επιλογής, στο δεύτερο 5 και 5(π.χ.) κι ούτω καθ'εξής...
Τώρα δεν ξέρω! Και ντρέπομαι να πάρω και τη Γραμματεία...Κι όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια. 'Αρα μάλλον θα πρέπει σε σύντομο χρονικό διάστημα,να ξανακατέβω Κρήτη...και είναι 8,5 ώρες ταξίδι...
Ευχαριστώ πολύ πάντως !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Ε βασικα σκεψου αν αυτο που ειπες εχει λογικη!
Αν παρεις στα 4πρωτα εξαμηνα 5(συνολο)μαθηματα και στα 4τελευταια εξαμηνα παρεις 6,παλι βγαινουν 44.

Think 4Χ5+4Χ6=20+24=44

Προφανως ή καταλαβες λαθος απο αυτα που σου ελεγε η κοπελα ή η κοπελα ηταν στον κοσμο της.Παρε καλου κακου τηλεφωνο στη γραμματεια για να στα εξηγησει καλυτερα.Ειναι στα πλαισια της δουλειας της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Martina

Νεοφερμένος

Η Μαρτίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ε βασικα σκεψου αν αυτο που ειπες εχει λογικη!
Αν παρεις στα 4πρωτα εξαμηνα 5(συνολο)μαθηματα και στα 4τελευταια εξαμηνα παρεις 6,παλι βγαινουν 44.

Think 4Χ5+4Χ6=20+24=44

Προφανως ή καταλαβες λαθος απο αυτα που σου ελεγε η κοπελα ή η κοπελα ηταν στον κοσμο της.Παρε καλου κακου τηλεφωνο στη γραμματεια για να στα εξηγησει καλυτερα.Ειναι στα πλαισια της δουλειας της.

Δίκιο! Μάλλον θα κατάλαβα λάθος γιατί είχα κι άγχος. Θα τηλεφωνήσω και στη Γραμματεία και στην κοπέλα, να με διαφωτίσουν...Μισή ντροπή δική μου, μισή δική τους... Απλώς έχω ακούσει για αγενέστατες γραμματείες σε άλλες σχολές...Γι'αυτό κωλύομαι! Ευχαριστώ πολύ πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taitien

Νεοφερμένος

Η Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Για την κοινωνιολογία του Πανεπιστημίου Κρήτης δυστυχώς δεν έχω ιδέα...Αλλά σπουδάζω κοινωνιολογία στο Πάντειο,3ο έτος.Οπότε οποιαδήποτε απορία έχεις σχετικά με την κοινωνιολογία κτλ μπορώ να σε βοηθήσω αν θέλεις.

Μαθήματα "υποχρεωτικά επιλογής" υπάρχουν κ ας είναι αδόκιμος ο όρος!!!
Δηλαδή από μια λίστα με μαθήματα που σου δίνεται εσυ υποχρεωτικά διαλέγεις ας πούμε 2.
Βέβαια υπάρχουν κ τα καθεαυτού υποχρεωτικά επιλογής.Δηλαδή σου δίνεται η λίστα με τα μαθήματα επιλογής κ μπορείς να διαλέξεις όποια θες,αλλά μέσα σε αυτά υπάρχουν κάποια που σε περίπτωση που δεν τα διαλέξεις στο εξάμηνο που βρίσκεσαι τα επιλέγεις υποχρεωτικά στο επόμενο 6μηνο!!!

Τέλος,Μαρτίνα να σου πω ότι δεν πρέπει να ντρέπεσαι καθόλου να καλέσεις στην γραμματεία,το να εξυπηρετήσουν τουςφοιτητές είναι μια από τις υποχρεώσεις τους...Το πολύ πολύ να μην το σηκώσουν καν!!!!!!!Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει στην δική μας γραμματεία τις περισσότερες φορές.

Άντε καλή αρχή ,λοιπόν, συνάδελφε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Martina

Νεοφερμένος

Η Μαρτίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Για την κοινωνιολογία του Πανεπιστημίου Κρήτης δυστυχώς δεν έχω ιδέα...Αλλά σπουδάζω κοινωνιολογία στο Πάντειο,3ο έτος.Οπότε οποιαδήποτε απορία έχεις σχετικά με την κοινωνιολογία κτλ μπορώ να σε βοηθήσω αν θέλεις.

Μαθήματα "υποχρεωτικά επιλογής" υπάρχουν κ ας είναι αδόκιμος ο όρος!!!
Δηλαδή από μια λίστα με μαθήματα που σου δίνεται εσυ υποχρεωτικά διαλέγεις ας πούμε 2.
Βέβαια υπάρχουν κ τα καθεαυτού υποχρεωτικά επιλογής.Δηλαδή σου δίνεται η λίστα με τα μαθήματα επιλογής κ μπορείς να διαλέξεις όποια θες,αλλά μέσα σε αυτά υπάρχουν κάποια που σε περίπτωση που δεν τα διαλέξεις στο εξάμηνο που βρίσκεσαι τα επιλέγεις υποχρεωτικά στο επόμενο 6μηνο!!!

Τέλος,Μαρτίνα να σου πω ότι δεν πρέπει να ντρέπεσαι καθόλου να καλέσεις στην γραμματεία,το να εξυπηρετήσουν τουςφοιτητές είναι μια από τις υποχρεώσεις τους...Το πολύ πολύ να μην το σηκώσουν καν!!!!!!!Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει στην δική μας γραμματεία τις περισσότερες φορές.

Άντε καλή αρχή ,λοιπόν, συνάδελφε!!




Καλησπέρα αγαπητή taitien, αυτές τις απορίες έχω! Δηλαδή: τόσο στην κοινωνιολογία της Παντείου, όσο και σε άλλες σχολές, έχω προσέξει ότι πέρα από τα υποχρεωτικά μαθήματα, υπάρχουν κι αρκετά υποχρεωτικά επιλογής, από τα οποία πρέπει να επιλέξεις μερικά...ΟΜΩΣ σε διάφορα site, για την κοινωνιολογία Κρήτης, έχω βρει μόνο ως υποχρεωτικό επιλογής, κάποια ξένη γλώσσα, κι αυτό υπάρχει για όλα τα εξάμηνα...Αποκλείεται λοιπόν, να υπάρχει μόνο ένα μάθημα επιλογής...Και πουθενά δε βρίσκω τα υπόλοιπα...:hmm:
Και ντρέπομαι να καλέσω τη Γραμματεία γιατι φοβάμαι μήπως μου πει:"Κοριτσάκι μου,θα κάτσω να σου πω ένα ένα τα μαθήματα?"
Πάντως σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα. Κι εγώ αν μπορώ κάπου να βοηθήσω, να μου πεις...
Συνάδελφε, είσαι πολύ τυχερή που σπουδάζεις Κοινωνιολογία στο Πάντειο Πανεπιστήμιο, γιατί μπορείς να σπουδάσεις τη λατρεία μου: την ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ!
Ευχαριστώ πολύ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Βασικα εδω εχουν μπερδευτει μπουτια...Δεν υπαρχουν "υποχρεωτικα επιλογης".Ελεος.Απλα υπαρχουν τα υποχρεωτικα και τα επιλογης.Τα υποχρεωτικα εισαι υποχρεωμενη να τα παρακολουθησεις ολα και να εξεταστεις σε αυτα.Τα επιλογης εισαι υποχρεωμενη να διαλεξεις μερικα,να τα παρακολουθησεις και να εξεταστεις.Τα μαθηματα χωριζονται σε 2 κατηγοριες(υποχρεωτικα-επιλογης).Οχι σε 3(υποχρεωτικα-επιλογης-υποχρεωτικα επιλογης).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Martina

Νεοφερμένος

Η Μαρτίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Βασικα εδω εχουν μπερδευτει μπουτια...Δεν υπαρχουν "υποχρεωτικα επιλογης".Ελεος.Απλα υπαρχουν τα υποχρεωτικα και τα επιλογης.Τα υποχρεωτικα εισαι υποχρεωμενη να τα παρακολουθησεις ολα και να εξεταστεις σε αυτα.Τα επιλογης εισαι υποχρεωμενη να διαλεξεις μερικα,να τα παρακολουθησεις και να εξεταστεις.Τα μαθηματα χωριζονται σε 2 κατηγοριες(υποχρεωτικα-επιλογης).Οχι σε 3(υποχρεωτικα-επιλογης-υποχρεωτικα επιλογης).

Τι λες τώρα Orlando μου? Μόνο μπούτια έχουν μπερδευτεί? Κάτι υποχρεωτικά, υποχρεωτικά επιλογής, επιλογής, διδακτικές μονάδες, σεμινάρια, πρακτική άσκηση, φροντιστήρια,εργαστήρια, πανεπιστημιακή λέσχη...και δε συμμαζεύεται...έχω φάει τρομερό κουκουμπλούκου.
Δεν πειράζει όμως! Κάποτε, που θα πάει...?Θα τα ξεμπλέξω...
Ελπίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Βασικα αν διαβασεις προσεκτικα τον οδηγο σπουδων του τμηματος σου θα σου λυθουν πολλες αποριες:)
Αν οχι απευθυνσου στη γραμματεια του τμηματος.Αν δεν σε βοηθησει εστω και μερικως σημαινει τουλαχιστον οτι εκει μεσα τα ξυνουν και ειναι για βρισιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Martina

Νεοφερμένος

Η Μαρτίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Βασικα αν διαβασεις προσεκτικα τον οδηγο σπουδων του τμηματος σου θα σου λυθουν πολλες αποριες:)
Αν οχι απευθυνσου στη γραμματεια του τμηματος.Αν δεν σε βοηθησει εστω και μερικως σημαινει τουλαχιστον οτι εκει μεσα τα ξυνουν και ειναι για βρισιμο.


Βασικά, διάβασα απο το site της σχολής των οδηγό σπουδών που έχει... μου λύθηκαν μερικές απορίες, αλλά μου δημιουργήθηκαν άλλες τόσες...Θα κατέβω στην Κρήτη από βδομάδα, ελπίζω να μπορέσουν να μου εξηγήσουν και να μη με διώξουν,δουλειά τους είναι βέβαια, αλλά όπως έχω προαναφέρει,έχω ακούσει για αγενέστατες γραμματείες, που είναι "κουρασμένες", δε δέχονται φοιτητές, κι ούτε απαντούν στα τηλέφωνα! Δηλαδή έλεος!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Βασικα εδω εχουν μπερδευτει μπουτια...Δεν υπαρχουν "υποχρεωτικα επιλογης".Ελεος.Απλα υπαρχουν τα υποχρεωτικα και τα επιλογης.Τα υποχρεωτικα εισαι υποχρεωμενη να τα παρακολουθησεις ολα και να εξεταστεις σε αυτα.Τα επιλογης εισαι υποχρεωμενη να διαλεξεις μερικα,να τα παρακολουθησεις και να εξεταστεις.Τα μαθηματα χωριζονται σε 2 κατηγοριες(υποχρεωτικα-επιλογης).Οχι σε 3(υποχρεωτικα-επιλογης-υποχρεωτικα επιλογης).

Εγώ πάλι απ' όσο γνωρίζω, υπάρχουν τα υποχρεωτικά, τα κατ' επιλογήν υποχρεωτικά (δηλαδή διαλέγεις υποχρεωτικά κάποια -όποια θες- μέσα από μια λίστα) και τα επιλογής όπου τα επιλέγεις αν θέλεις. Δεν είμαι και τόσο σίγουρος βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
...τα κατ' επιλογήν υποχρεωτικά (δηλαδή διαλέγεις υποχρεωτικά κάποια -όποια θες- μέσα από μια λίστα) και τα επιλογής όπου τα επιλέγεις αν θέλεις.
Βασικα αυτο δεν εχει νοημα.Απλα υπαρχει ενας αριθμος μαθηματων επιλογης και διαλεγεις οποια θελεις.Αν θελεις να διαλεξεις κι αλλα νομιζω γινεται αρκει να μην ξεπερασεις το οριο των 6 μαθηματων για τα πρωτα 4 εξαμην και των 8 για τα τελευταια 4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top