Κοινωνικός Λειτουργός

leeroy123

Νεοφερμένος

Ο leeroy123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα σας είμαι νέο μέλος στην παρέα του i School με λένε ανδρέα και παο δευτερα λυκείου σε ΕΠΑ.Λ
έχω διαλέξει τον τομέα πληροφορικής και το μετάνιωσα είναι κάτι που πήγα εντελώς τυφλά δίχως να το ψάξω βλακεία μου, σκέφτομαι να ξανακάνω την δευτερα λυκείου για να ασχοληθώ με το επάγγελμα του κοινωνικού λειτουργού το οποιο με ενδιαφέρει πολύ με βάση τον χαρακτήρα μου κτλ.διαλέγοντας τον Τομέα υγείας και πρόνοιας, η ερωτήσεις μου είναι πολλές παρακαλώ όπως της γράφω κάπως έτσι να πάρο μια απάντηση για να μην γίνει κανένα μπέρδεμα :)

1)στην τρίτη λυκείου διαλέγω την ειδικότητα ΒΟΗΘΩΝ ΝΟΣΗΛΕΥΤΩΝ για να περάσω σε Τει Κοινωνικης Εργασιας σωστα?

2)ποια είναι τα Τει κοινωνικης εργασιας, της περιοχές τους δηλαδή και της βάσεις του 2010-11 έτσι ώστε να έχω μια γενική γνώμη για το που πρόκειται να περάσω..

3)στην τρίτη λυκείου σε πια μαθήματα δίνουμε πανελλαδικές και τι συντελεστή πολλαπλασιασμού έχουν ?:)

ευχάριστο για τον χρόνο που μου δώσατε εκτιμώ την οποιαδήποτε απάντηση και παρακαλώ γράψτε μου αν χρειάζεται να ξέρω κάτι ακόμα η αν κάνω κάπου λάθος..
και πάλι ευχάριστο να έχετε ένα καλο σαββατοκύριακο.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Γειά σου, Ανδρέα και καλώς όρισες στο ischool.

Στο μόνο που θα μπορέσω να σε βοηθήσω είναι στο δεύτερο ερώτημά σου, καθώς δεν είμαι ενήμερος για τα θέματα των ΕΠΑΛ.

Τα τμήματα Κοινωνικής Εργασίας στην Ελλάδα είναι τρία: Το τμήμα Κ.Ε. στην Κρήτη (Ηράκλειο), στην Πάτρα και την Αθήνα. Υπάρχει και το τμήμα Κοινωνικής Διοίκησης στην Κομοτηνή απ' όπου μπορεί αποφοιτήσει κανείς ως κοινωνικός λειτουργός. Δεν ξέρω, βέβαια, αν έχετε πρόσβαση στα πανεπιστήμια δια μέσου των ΕΠΑΛ.

Εδώ μπορείς δεις τις βάσεις των τμημάτων Κ.Ε. https://ischool.e-steki.gr/page.php?p=vaseis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1. Σύμφωνα με το μηχανογραφικό οι 3 κατευθύνσεις έχουν τις ίδιες επιλογές!
https://1epal-glyfad.att.sch.gr/anakoinoseis/exams/epal-a_omada2010.pdf

3. Αν μιλάς για Α Ομάδα:

Γενικής: Μαθηματικά & Γλώσσα = 1.5
Ειδικότητας: Παθολογία & Ανατομία - Φυσιολογία = 3.5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Βασικα θα σου πω κατι ασχετο με αυτα που ρωτας.Το επαγκελμα κοινωνικος λειτουργος δεν εχει μελλον απο οτι εχω ακουσει.Τωρα στα υπολοιπα δεν ξερω να σου απαντησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top