Καφετέρια του iSchool ΙΙ

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6,565 μηνύματα.
Ναι, μου έχει πετάξει 5-6 που γκρινιάζουν ότι είναι λίγες οι μέρες. Τόσα χρόνια όμως έτσι δίναμε, μέρα παρα μέρα, πέρσι με τις εκλογές έτυχε να υπάρχουν μεγαλύτερα κενά.
καλύτερα που είναι λίγες οι μέρες. το διαβασμα ειναι πιο αποδοτικο υπο πίεση και ουτως η αλλως υποτίθεται οτι ξερεις καλα την υλη μεχρι τοτε και δε μπορεις να διαβάσεις ενδιάμεσα
Θα σου απαντήσω αργότερα γτ έχω μάθημα φωνητικής τώρα μπας και ωριμάσει η φωνή μου, καταλαβαίνεις με πιέζει ο χρόνος.
μη μου κρατάς μούτρα :cry_x:
 

BatGuin

Νεοφερμένος

Ο BatGuin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Λογικό να κάνουν παράπονα για την συμπίεση του προγράμματος ,σε σχέση με τα τελευταία χρόνια τουλάχιστον, άλογο όμως να το θεωρούν άδικο σε σχέση με υποψήφιους των προηγούμενων αυτών ετών, μιας και δεν συναγωνίζονται εκείνους αλλά τους υποψήφιους του 25΄...
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Πανομοιότυπο με το πρόγραμμα του 2022 μου φάνηκε εμένα. Εντάξει, δεν έχει τόση σημασία το πρόγραμμα, μην κοροϊδευόμαστε! Αν είσαι σωστά προετοιμασμένος, γράφεις, ανεξαρτήτως προγράμματος. Δεν περιμένεις να διαβάσεις εκείνη την εβδομάδα.
 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 260 μηνύματα.
Πανομοιότυπο με το πρόγραμμα του 2022 μου φάνηκε εμένα. Εντάξει, δεν έχει τόση σημασία το πρόγραμμα, μην κοροϊδευόμαστε! Αν είσαι σωστά προετοιμασμένος, γράφεις, ανεξαρτήτως προγράμματος. Δεν περιμένεις να διαβάσεις εκείνη την εβδομάδα.
Αυτό ακριβώς.
Και εκτός αυτού, όσο περισσότερες είναι οι μέρες ενδιάμεσα, τόσο αυξάνεται το άγχος πιστεύω
 

Κάμπια

Διάσημο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,023 μηνύματα.
Πάντα θα παραπονιούνται οι μαθητές για το πρόγραμμα παιδιά. Μην δίνετε σημασία :Ρ
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Άντε, πότε θα πάει 30/9 να αρχίσει η σχολή; Βαριέμαι :(
 

Reader

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 815 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Πρόλαβες να βαρεθείς μετά από τόσο ενδιαφέρουσες μέρες... ή μάλλον νύχτες στο Παλέρμο;
Χαχαχα καλό και το Παλέρμο, αλλά έχω θέμα όταν δεν αισθάνομαι παραγωγικός. Τουλάχιστον να ξεκινήσει η σχολή να νιώθω ότι κάνω κάτι. Εσύ πως το βλέπεις; Θες να ξεκινήσεις;
 

Reader

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Τουλάχιστον να ξεκινήσει η σχολή να νιώθω ότι κάνω κάτι.
Δίκιο έχεις εδώ.
Εσύ πως το βλέπεις; Θες να ξεκινήσεις;
Δε νομίζω, με έχει πιάσει μια άρνηση. Λογικά δεν θέλω να τελειώσουν οι διακοπές.
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,519 μηνύματα.
Δε νομίζω, με έχει πιάσει μια άρνηση. Λογικά δεν θέλω να τελειώσουν οι διακοπές.
Αχ πολύ σε καταλαβαίνω εδώ Ρίντερ.
Κοίτα, να ξέρεις ότι όταν πας θα σου αρέσει πάντως. Τώρα ίσως το βλέπεις και κάπως επειδή είναι κάτι άγνωστο, αλλά θα με θυμηθείς. Κάθε σχολή έχει τις δυσκολίες της, όμως εφόσον είναι κάτι που επέλεξες θα είναι ωραία χρόνια αυτά των σπουδών, να το ξέρεις.
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6,565 μηνύματα.
ΠΑΜΕ ΜΑΓΚΕΣ ΤΟΧΟΥΜΕ
 

Reader

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Αχ πολύ σε καταλαβαίνω εδώ Ρίντερ.
Κοίτα, να ξέρεις ότι όταν πας θα σου αρέσει πάντως. Τώρα ίσως το βλέπεις και κάπως επειδή είναι κάτι άγνωστο, αλλά θα με θυμηθείς. Κάθε σχολή έχει τις δυσκολίες της, όμως εφόσον είναι κάτι που επέλεξες θα είναι ωραία χρόνια αυτά των σπουδών, να το ξέρεις.
Ευχαριστώ πολύ!
Το ελπίζω, πραγματικά.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!
Το ελπίζω, πραγματικά.
Θα συμφωνήσω κι εγώ με την Kate. Είναι μια νέα αρχή, την οποία αν επιδίωκες και εκανες συνειδητή επιλογή θα την ευχαριστηθείς! Λογικά θα σου αρέσει περισσότερο από το σχολείο. Θα δεις ότι και το διάβασμα είναι τελείως διαφορετικό στο πανεπιστήμιο, παροτι εκ πρωτης όψεως μπορεί να τρομάξεις με τα τούβλα που θα παραλάβεις.
 

Reader

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω κι εγώ με την Kate. Είναι μια νέα αρχή, την οποία αν επιδίωκες και εκανες συνειδητή επιλογή θα την ευχαριστηθείς! Λογικά θα σου αρέσει περισσότερο από το σχολείο. Θα δεις ότι και το διάβασμα είναι τελείως διαφορετικό στο πανεπιστήμιο, παροτι εκ πρωτης όψεως μπορεί να τρομάξεις με τα τούβλα που θα παραλάβεις.
Μακάρι.
Δυστυχώς δεν αισθάνομαι ενθουσιασμό για αυτή τη νέα αρχή, αλλά τουλάχιστον έχω περιέργεια να δω πως θα είναι.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Μακάρι.
Δυστυχώς δεν αισθάνομαι ενθουσιασμό για αυτή τη νέα αρχή, αλλά τουλάχιστον έχω περιέργεια να δω πως θα είναι.
Λογικό είναι, ίσως υπερισχύει ο φόβος ή το άγχος για το άγνωστο. Θα το δεις στην πορεία, εύχομαι σε λίγο καιρό να μας πεις καλά λόγια τελικά! Ξεκινάτε κι εσείς 30/9;
 

Reader

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 815 μηνύματα.

Κάμπια

Διάσημο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,023 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Πρέπει να είμαι τουλάχιστον 1,5 ώρα που κάνω ασκήσεις γερμανικών και είμαι μόνο στο 2ο μάθημα. :P Τα ήθελα βέβαια κι εγώ, της ζητούσα από μόνος μου κι άλλα όσο ακόμα δεν έχω σχολή. Οφείλω να παραδεχτώ ότι τελικά δεν είναι τόσο χάλια όσο πίστευτα.

Btw, @Panzerkampfwagen, από γραμματική θα έχω αυτή και το αντίστοιχο βιβλίο ασκήσεων, και θα τα έχω για όλα τα επίπεδα. Για το Α1 μάλλον θα έχω το Maximal A1, αλλά θα το οριστικοποιήσουμε την άλλη εβδομάδα.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,710 μηνύματα.
Πρέπει να είμαι τουλάχιστον 1,5 ώρα που κάνω ασκήσεις γερμανικών και είμαι μόνο στο 2ο μάθημα. :P Τα ήθελα βέβαια κι εγώ, της ζητούσα από μόνος μου κι άλλα όσο ακόμα δεν έχω σχολή. Οφείλω να παραδεχτώ ότι τελικά δεν είναι τόσο χάλια όσο πίστευτα.

Btw, @Panzerkampfwagen, από γραμματική θα έχω αυτή και το αντίστοιχο βιβλίο ασκήσεων, και θα τα έχω για όλα τα επίπεδα. Για το Α1 μάλλον θα έχω το Maximal A1, αλλά θα το οριστικοποιήσουμε την άλλη εβδομάδα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ καταρχάς που με θυμήθηκες.

Θα το έχω στα υπόψιν, αλλά προέκυψε πανεπιστημιακή ομάδα διδασκαλίας που εύχομαι να μπω οπότε και θα αναλάβουν εκείνοι τη γερμανική μου εκπαίδευση.

Σε ευχαριστώ και πάλι!
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6,565 μηνύματα.
Πρέπει να είμαι τουλάχιστον 1,5 ώρα που κάνω ασκήσεις γερμανικών και είμαι μόνο στο 2ο μάθημα. :P Τα ήθελα βέβαια κι εγώ, της ζητούσα από μόνος μου κι άλλα όσο ακόμα δεν έχω σχολή. Οφείλω να παραδεχτώ ότι τελικά δεν είναι τόσο χάλια όσο πίστευτα.

Btw, @Panzerkampfwagen, από γραμματική θα έχω αυτή και το αντίστοιχο βιβλίο ασκήσεων, και θα τα έχω για όλα τα επίπεδα. Για το Α1 μάλλον θα έχω το Maximal A1, αλλά θα το οριστικοποιήσουμε την άλλη εβδομάδα.
Ξεκίνησες τα μαθήματα; Πώς είναι;
Πιστεύεις οτι αξίζει περισσότερο να κάνω τετ α τετ η φροντιστήριο;
Ευχαριστώ πολύ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top