Κατεύθυνση για αστυνομικές σχολές

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Γεια σας είμαι 1η λυκειου φέτος και θα ήθελα να μου πει καποιος τι κατεύθηνση και ποια μαθήματα πρέπει να πάρω του χρονου για σχολή αστυφυλάκων.Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
από όλες τις κατευθύνσεις περνάς με οικονομία και στατιστική στη ΄γ... α και αθλήματα φυσικά....

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η σχολη αστυφυλάκων είναι στο 5ο πεδίο οπότε πρέπει να πάρεις οπωσδήποτε τις Αρχές Οικονομικής Θεωρίας και ως μάθημα γενικής παιδείας τα Μαθηματικά αυτά για την Γ λυκείου.Για την Β δεν χρειάζεται κάτι.Όσον αφορά την κατεύθυνση μπορείς να περάσεις από όποια θες.

Είσα μαθητής 1ης Λυκείου αλλά έχεις βάλει ηλικία 41 και ιδιότητα καθηγητής?Μήπως έκανε κάποιο λαθάκι στη συμπλήρωση?

Για να είσαι υποψήφιος για Στρατιωτικές Σχολές, Αστυνομικές Σχολές και Σχολές των Ακαδημιών Εμπορικού
Ναυτικού πρέπει να έχεις κριθεί ικανός στις οικείες προκαταρκτικές εξετάσεις (υγειονομικές, αθλητικές,
ψυχοτεχνικές) που διενεργούνται από τις Στρατιωτικές Σχολές ή το Yπουργείο Εσωτερικών ή το Yπουργείο
Εμπορικής Ναυτιλίας, Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής κατά περίπτωση.
(Για τις Α.Ε.Ν. απαιτείται μόνο
υγειονομική εξέταση). Για τη συμμετοχή στις προκαταρκτικές εξετάσεις πρέπει να υποβάλεις σχετική αίτηση
σύμφωνα με όσα ορίζονται στη σχετική προκήρυξη. Διευκρινίζεται ότι, όσοι εισαχθούν στις Α.Ε.Ν. εξετάζονται
κατά τη διάρκεια του Αʼ διδακτικού εξαμήνου στην κολύμβηση. Για όσους αποτύχουν διακόπτεται η φοίτηση μέχρι
επιτυχούς επανεξέτασης.
Η Σχολή Αστυφυλάκων, καθώς και οι Σχολές Πλοιάρχων και Μηχανικών Εμπορικού Ναυτικού λειτουργούν με
παραρτήματα σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας και όσοι εισάγονται σε αυτές κατανέμονται στα παραρτήματα με
απόφαση του Yπουργού Εσωτερικών ή Εμπορικής Ναυτιλίας, Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής κατά περίπτωση και με
κριτήριο τη δήλωση προτίμησης που υποβάλλουν στο αντίστοιχο Υπουργείο σε συνδυασμό με το σύνολο των μορίων τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αστυνομικές περνάς από παντού, εξαρτάται μόνο απ'το μάθημα επιλογής. Πήγαινε εκεί που νομίζεις ότι μπορείς να βγάλεις μόρια.
Βtw, φέτος πολλοί πάνε για αστυνομικές. Τι γίνεται, όλοι μπάτσοι θέλετε να γίνετε; Έλεος. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Η σχολη αστυφυλάκων είναι στο 5ο πεδίο οπότε πρέπει να πάρεις οπωσδήποτε τις Αρχές Οικονομικής Θεωρίας και ως μάθημα γενικής παιδείας τα Μαθηματικά αυτά για την Γ λυκείου.Για την Β δεν χρειάζεται κάτι.Όσον αφορά την κατεύθυνση μπορείς να περάσεις από όποια θες.

Είσα μαθητής 1ης Λυκείου αλλά έχεις βάλει ηλικία 41 και ιδιότητα καθηγητής?Μήπως έκανε κάποιο λαθάκι στη συμπλήρωση?

Οταν συμπληρωνα τα στοιχεια δεν εδωσα σημασια και τα συμπληρωσα οπως να ναι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Αστυνομικές περνάς από παντού, εξαρτάται μόνο απ'το μάθημα επιλογής. Πήγαινε εκεί που νομίζεις ότι μπορείς να βγάλεις μόρια.
Βtw, φέτος πολλοί πάνε για αστυνομικές. Τι γίνεται, όλοι μπάτσοι θέλετε να γίνετε; Έλεος. :D
ειναι γεγονος οτι τα σιγουρα λεφτα τραβανε κοσμο

αλλα ειναι και μερικοι (βλεμε εμενα :D:D) που πραγματι τους αρεσουν

εγω συγκεκριμενα ειμαι απο σοι....παππουδων αξιωματικων

εγω παω για στρατο ή αστυνομια (μαλλον στρατο) ο παππους μου ταξιαρχος ο παππου κατι παρομοιο

ενας κολιτος μ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΟΙ ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΣΑΣ !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koka

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γεράκι (Ηλεία). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ειναι γεγονος οτι τα σιγουρα λεφτα τραβανε κοσμο

αλλα ειναι και μερικοι (βλεμε εμενα :D:D) που πραγματι τους αρεσουν

εγω συγκεκριμενα ειμαι απο σοι....παππουδων αξιωματικων

εγω παω για στρατο ή αστυνομια (μαλλον στρατο) ο παππους μου ταξιαρχος ο παππου κατι παρομοιο

ενας κολιτος μ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΟΙ ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΣΑΣ !!!!


δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα να εισαι 20 και να εχεις το στανταρ μισθο δημοσιου υπαλληλου, οταν οι αλλοι ακομα τραβιονται στο πανεπιστημιο περιμενουν το στρατιωτικο και ελπιζουν να διοριστουν στα τριαντα Ή να βρουν πλουσια γριουλα να τους συντηρη..:D:D
τωρα αν σ αρεσει και λιγο πας καλα.:no1:
τεσπα το θεμα ειναι οτι ο μπατσος ειναι σαν τους νεκροθαφτες.. τους θελουμε μονο για το κακο.. ε φιλε βιλαρρας;:bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα να εισαι 20 και να εχεις το στανταρ μισθο δημοσιου υπαλληλου, οταν οι αλλοι ακομα τραβιονται στο πανεπιστημιο περιμενουν το στρατιωτικο και ελπιζουν να διοριστουν στα τριαντα Ή να βρουν πλουσια γριουλα να τους συντηρη..:D:D
τωρα αν σ αρεσει και λιγο πας καλα.:no1:
τεσπα το θεμα ειναι οτι ο μπατσος ειναι σαν τους νεκροθαφτες.. τους θελουμε μονο για το κακο.. ε φιλε βιλαρρας;:bye::bye:
απαντηση στον φιλο μου απο εδω

ΜΟΝΟ ΜΟΝΟ ΜΟΝΟ ΜΟΝΟ οι φοιτητες στην σχολη των αξιωματικων της αστυνομιας παιρνουν ΚΑΝΟΝΙΚΟ μισθο...οι αλλοι ενα χαρτζηλικι παιρνουν

μετα ε τι να κανουμε καποιος πρεπει να το κανει και αυτο το επαγγελμα...εγω προσωπικα ξυπνησα μια μερα μου εστριψε ι βιδα και το αποφασισα Η ΣΤΡΑΤΟΣ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ (παροτι 8α διεπρεπα στο πολυτεχνειο) τι να κανουμε καποιος πρεπει να κανει και αυτες τις δουλειες
για να κανουν μετα οι αλλοι εναν κολο ΝΑ και να μας την λενε (η αστυνομια εκεινο η αστυνομια αυτο) τωρα στον φιλο που εστειλα την ερωτηση



φιλε μου 2 παραμετρους εχεις να σκεφτεις αν και μπανεις παο παντου

οτι στα μαθηματικα γενικης ζοριζονται τα παιδια της θεωριρικης ενω της τεχνολογικης οχι

ΑΛΛΑ μεσα στη σχολη τα μαθηματα ειναι δικαιο και τετοια που θελουν αποστηθιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εγω θα παω θεωρητικη του χρονου και στην τριτη θα παρω μαθηματικα και στοιχεια στατιστικης μαζι με αρχες οικονομιας για να μπορεσω να παω στο 5ο πεδιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
συμβουλή...αν θες κάποιο οικονομικό τμήμα καλύτερα τεχνολογική για να μην έχεις κενά από τα μαθηματικά κατεύθυνσης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike19930

Νεοφερμένος

Ο mike19930 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Το Α.Ο.Θ μου εχουν πει οτι πρεπει το μαθεις απο εξω ( ενας καθηγητης μου το ειπε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
o δικος μ ειπε οτι ειναι γελοιο....συγκεκριμενα ρωτησα τη διαφορα με το ΑΟΔΕ αφου και τα 2 οικονομικα ειναι....και η απαντηση ηταν:
το αοθ ειναι ευκολο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas210

Νεοφερμένος

Ο kostas210 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
απαντηση στον φιλο μου απο εδω

ΜΟΝΟ ΜΟΝΟ ΜΟΝΟ ΜΟΝΟ οι φοιτητες στην σχολη των αξιωματικων της αστυνομιας παιρνουν ΚΑΝΟΝΙΚΟ μισθο...οι αλλοι ενα χαρτζηλικι παιρνουν




Φίλε όταν λες ΚΑΝΟΝΙΚΟ μισθό πόσο περίπου εννοείς..?Και πόσο παίρνουν όταν βγουν από τη σχολή..? Thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelas

Νεοφερμένος

Ο vaggelas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδεια καλησπερα ειμαι νεο μελος και ειμαι μαθητης 1λυκειου εχω βαλει στοχο να μπω σχολη αστυφυλακων παρολα αυτα ειμαι μαθητης του 14 περιπου.του χρονου [2λυκειου] πρεπει να βαλω αναγκαστικα τεχνολογικη για αστυφυλακων[θετικη αποκλειεται με χημεια]ομως στα μονο μαθηματα που ειμαι καλος ειναι τα θεωρητικα[ουτε με θεωρητικη μπορω να μπω αστυφυλακων λογο πεδιων], μαθηματικα-φυσικη-χημεια χαλια...τελοςπαντον φοβαμαι οτι αμα συνεχισω ετσι στις πανεληνιες που πρεπει να πιασω περιπου 15,000-16000 μορια δεν θα τα καταφερω πειτε μου τι πρεπει να κανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Καλέ, αστυφυλάκων μπορείς και από θεωρητική αν δεν κάνω λάθος.
Είναι 5ο πεδίο και ανοίγει με ΑΟΘ και Μαθηματικά γενικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
πέρα από τη σχολή αστυφυλάκων δεν υπάρχει κάποια άλλη που να σου κεντρίζει το ενδιαφέρον και να περνάς από τη θεωρητική;

αν δεν σου αρέσει κάτι άλλο, τότε άρχισε σιγά σιγά την εξάσκηση από τώρα, εξάλλου ακόμα έχεις άπλετο χρόνο στη διάθεσή σου. αγόρασε κάποια βοηθήματα το καλοκαίρι και κάνε πολύ εξάσκηση σε ασκήσεις. αν σκέφτεσαι μάλιστα του χρόνου να αρχίσεις ιδιαίτερα ή φροντιστήριο ακόμα καλύτερα.

πάντως καλύτερα αυτό να το συζητήσεις και με τον/την καθηγητή/-τριά σου του ΣΕΠ, ίσως εκείνη σε βοηθήσει πολύ περισσότερο απ' ό,τι εμείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Να απειλήσεις τους καθηγητές σου να σου βάλουν καλούς βαθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Καλέ, αστυφυλάκων μπορείς και από θεωρητική αν δεν κάνω λάθος.
Είναι 5ο πεδίο και ανοίγει με ΑΟΘ και Μαθηματικά γενικής.

'Οντως,πρέπει να γίνεται νας πας κι από Θεωρητική.Και μια φίλη μου που θέλει να περάσει Αστυφυλάκων θύμαμαι που μου 'λεγε πως θα πάει από Θεωρητική ,καθώς τα μαθήματα αυτής της κατεύθυνσης αυτής της αρέσουν πιο πολύ.

edit:Άμα θέλεις ρίξε και μια ματιά εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelas

Νεοφερμένος

Ο vaggelas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
γινετε να πας και απο θεωρητικη αλλα χανεις μορια το ιδιο και με τη θετικη

να ρωτησω κατι αλλο τωρα ο μεσος ορος τετραμηνων στην 3λυκειου συμψηφιζετε με τα μορια στις πανελινιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,065 μηνύματα.
γινετε να πας και απο θεωρητικη αλλα χανεις μορια το ιδιο και με τη θετικη
5o πεδίο πηγαίνεις από όλες τις κατευθύνσεις (με μαθηματικά γενικής + ΑΟΘ), χωρίς απώλεια μορίων.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top