karfo

Νεοφερμένος

Ο karfo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες οδοντιατρικής στο ΑΠΘ αλλά πέρα από την ύλη δεν εχει κάποια άλλη οδηγία όπως πχ ποια συγγράματα. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με κατατατοπισει. Επίσης αν υπάρχουν ερωτήσεις η προηγούμενα θέματα για να μπορέσω να έχω μια ιδέα για τον τρόπο εξετάσεις θα ήταν πολύ βοηθητικό. Ευχαριστώ!!
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,929 μηνύματα.
Τα συγγράματα είναι τα αντίστοιχα που κάνουν στο εξάμηνο, στα ίδια μαθήματα που ζητούνται.

Albert’s βιολογία, Thomson γενετική, Stryer βιοχημεία, ψαρρακος φυσική (το τελευταίο ψάξε το λίγο γιατί άλλαξε ο καθηγητής μπορεί να άλλαξαν το βιβλίο).

Για παλιά θέματα μόνο από φροντιστήριο θα βρεις, από το βιβλίο εξετάζουν το οτιδήποτε.

Καμία άσκηση, τα πάντα είναι θεωρία (ακόμα και οι μαθ. τύποι στη φυσική) όλα τα βιβλία εντελώς παπαγαλία, δεν υπάρχει τίποτα άλλο!

Παραδείγματα που θυμάμαι εγω:

Φυσική
-Γράψτε τον τυπο που συνδέει την ταχύτητα με τη μάζα και τι γίνεται όταν η ταχύτητα προσεγγίζει αυτή του φωτός. (Ιατρικής)

-Τι είναι διάθλαση ανακλαση κλπ, τι γνωρίζετε για τα ραβδία (κοινό)

-τι γνωρίζετε για τους ημιαγωγούς (κοινό)

-Άμεσες και απώτερες επιδράσεις των ιοντιζουσων ακτινοβολιών (ιατρικής)

Βιολογια
-Τα βασικά συστατικά του συνδετικού ιστου
-Διάφορες στην έναρξη της μεταγραφής σε ευκαρυωτες/προκαρυωτες
-Περιγραψτε τη δημιουργία προσάραξης κυστιδιων.

Βιοχημεια
-Τι γνωρίζετε για τους δεσμούς υδρογόνου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,723 μηνύματα.
Τα συγγράματα είναι τα αντίστοιχα που κάνουν στο εξάμηνο, στα ίδια μαθήματα που ζητούνται.

Albert’s βιολογία, Thomson γενετική, Stryer βιοχημεία, ψαρρακος φυσική (το τελευταίο ψάξε το λίγο γιατί άλλαξε ο καθηγητής μπορεί να άλλαξαν το βιβλίο).

Για παλιά θέματα μόνο από φροντιστήριο θα βρεις, από το βιβλίο εξετάζουν το οτιδήποτε.

Καμία άσκηση, τα πάντα είναι θεωρία (ακόμα και οι μαθ. τύποι στη φυσική) όλα τα βιβλία εντελώς παπαγαλία, δεν υπάρχει τίποτα άλλο!

Παραδείγματα που θυμάμαι εγω:

Φυσική
-Γράψτε τον τυπο που συνδέει την ταχύτητα με τη μάζα και τι γίνεται όταν η ταχύτητα προσεγγίζει αυτή του φωτός. (Ιατρικής)

-Τι είναι διάθλαση ανακλαση κλπ, τι γνωρίζετε για τα ραβδία (κοινό)

-τι γνωρίζετε για τους ημιαγωγούς (κοινό)

-Άμεσες και απώτερες επιδράσεις των ιοντιζουσων ακτινοβολιών (ιατρικής)

Βιολογια
-Τα βασικά συστατικά του συνδετικού ιστου
-Διάφορες στην έναρξη της μεταγραφής σε ευκαρυωτες/προκαρυωτες
-Περιγραψτε τη δημιουργία προσάραξης κυστιδιων.

Βιοχημεια
-Τι γνωρίζετε για τους δεσμούς υδρογόνου.
Ναι οντως εινα παλουκια θεματα.
Ειναι λοπον μια διαδικασια, διοτι πρεπει να επιλεξουμε καποιους .
Και ρωταω ο αδαης ...ποσοι ειναι ολοι και δεν τους περνουν ολους?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,929 μηνύματα.
Ναι οντως εινα παλουκια θεματα.
Ειναι λοπον μια διαδικασια, διοτι πρεπει να επιλεξουμε καποιους .
Και ρωταω ο αδαης ...ποσοι ειναι ολοι και δεν τους περνουν ολους?
Θα ναι, δεν θα ναι;

Νομίζω πλέον όταν βγάζουν τα αποτελέσματα γράφουν πόσοι συμμετείχαν καθώς και το ποσοστό των θέσεων.

κεντρικα 1/10 που προσέρχονται περνάει. Χοντρικά.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,723 μηνύματα.
Θα ναι, δεν θα ναι;

Νομίζω πλέον όταν βγάζουν τα αποτελέσματα γράφουν πόσοι συμμετείχαν καθώς και το ποσοστό των θέσεων.

κεντρικα 1/10 που προσέρχονται περνάει. Χοντρικά.
Ε δινουν 100 εξετασεις για 10 θεσεις..οκ ...ειμαι μια επιπλεον σχολη.
Οκ πρεπει να επιλεξουν , εστω και με μπαρμπουτσαλα θεματα.
Ειναι ομως και αλλες που πανε 25 για να παρουν 30 και τους κοβουν.
Ε πρεπει να δειξουμε οτι ειμαστε καθηγηταρες οχι τιποτα αμερικαν μπαρ.
Γιατι δεν τους βαζουν αραγε ενα γενικο τεστ νοημοσυνης?
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,929 μηνύματα.
Ειναι ομως και αλλες που πανε 25 για να παρουν 30 και τους κοβουν.
Ε πρεπει να δειξουμε οτι ειμαστε καθηγηταρες οχι τιποτα αμερικαν μπαρ.
Γιατι δεν τους βαζουν αραγε ενα γενικο τεστ νοημοσυνης?
Τι να σου πω εάν ήμουν εγω καθηγητης-διορθωτής σε τέτοια περίπτωση όλους θα τους πέρναγα 😛 κι ας με κοίταζαν περίεργα οι υπολοιποι.

Αλλά δυστυχώς δεν είμαι κ ούτε θέλω να μπλέξω άλλο με αυτούς.

εδώ ισοβαθμούν στην τελευταία θέση κάποιοι και τους βάζουν να ρίξουν κέρμα αντί να τους πάρουν και τους 2 τι να λέμε Γιάννη….
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,723 μηνύματα.
Τι να σου πω εάν ήμουν εγω καθηγητης-διορθωτής σε τέτοια περίπτωση όλους θα τους πέρναγα 😛 κι ας με κοίταζαν περίεργα οι υπολοιποι.

Αλλά δυστυχώς δεν είμαι κ ούτε θέλω να μπλέξω άλλο με αυτούς.

εδώ ισοβαθμούν στην τελευταία θέση κάποιοι και τους βάζουν να ρίξουν κέρμα αντί να τους πάρουν και τους 2 τι να λέμε Γιάννη….
ε καποιος πρεπει να τους μιλησει για το αποσμητικο μασχαλης.
Ειπαμε ειμαστε εξουσια ...
Το γαμωτο ειναι οτι μεσα στους κομμενους που δεν ξερουν βεβαια τον δεσμο υδρογονου ( γιατι να το ξερουν υδραυλικοι ειναι? και καθε νοκοκυρα τον ξερει στην πραξη) υπαρχουν και παιδια που εχουν ορεξη να σε φτιαξουν ωραιο σεξυ χαμογελο.
 

karfo

Νεοφερμένος

Ο karfo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τα συγγράματα είναι τα αντίστοιχα που κάνουν στο εξάμηνο, στα ίδια μαθήματα που ζητούνται.

Albert’s βιολογία, Thomson γενετική, Stryer βιοχημεία, ψαρρακος φυσική (το τελευταίο ψάξε το λίγο γιατί άλλαξε ο καθηγητής μπορεί να άλλαξαν το βιβλίο).

Για παλιά θέματα μόνο από φροντιστήριο θα βρεις, από το βιβλίο εξετάζουν το οτιδήποτε.

Καμία άσκηση, τα πάντα είναι θεωρία (ακόμα και οι μαθ. τύποι στη φυσική) όλα τα βιβλία εντελώς παπαγαλία, δεν υπάρχει τίποτα άλλο!

Παραδείγματα που θυμάμαι εγω:

Φυσική
-Γράψτε τον τυπο που συνδέει την ταχύτητα με τη μάζα και τι γίνεται όταν η ταχύτητα προσεγγίζει αυτή του φωτός. (Ιατρικής)

-Τι είναι διάθλαση ανακλαση κλπ, τι γνωρίζετε για τα ραβδία (κοινό)

-τι γνωρίζετε για τους ημιαγωγούς (κοινό)

-Άμεσες και απώτερες επιδράσεις των ιοντιζουσων ακτινοβολιών (ιατρικής)

Βιολογια
-Τα βασικά συστατικά του συνδετικού ιστου
-Διάφορες στην έναρξη της μεταγραφής σε ευκαρυωτες/προκαρυωτες
-Περιγραψτε τη δημιουργία προσάραξης κυστιδιων.

Βιοχημεια
-Τι γνωρίζετε για τους δεσμούς υδρογόνου.
Υπάρχουν πουθενά ερωτήσεις η θέματα π βάζουν στους προπτυχιακούς ; Σε φάση να δω περίπου ποια προτιμάνε γιατί σαν ύλη είναι παρά πολύ. Σίγουρα προτιμάνε κάποια θέματα η ενότητες περισσότερο από άλλες.
Τ λέω γιατί λεφτά και χρόνος για φροντηστηριο δύσκολα…
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,929 μηνύματα.
Υπάρχουν πουθενά ερωτήσεις η θέματα π βάζουν στους προπτυχιακούς ; Σε φάση να δω περίπου ποια προτιμάνε γιατί σαν ύλη είναι παρά πολύ. Σίγουρα προτιμάνε κάποια θέματα η ενότητες περισσότερο από άλλες.
Τ λέω γιατί λεφτά και χρόνος για φροντηστηριο δύσκολα…
Μετα λόγου γνώσεως στο λέω αυτό, δεν έχουν καμία σχέση τα «παλιά θέματα» του προπτυχιακού δυστυχώς με των εισαγωγικών εξετάσεων. Στο κανταΐφι το γκρουπάκι στο φεις αν βρεις κατι, αλλά κ παλι…
Στους προπτυχιακούς πλέον εξετάζονται με πολλαπλής επίσης. Εδώ μόνο ανάπτυξης.

Μπορούν κι έχουν ρωτήσει κυριολεκτικά το οτιδήποτε, είτε ξερό τύπο, είτε ολόκληρη παράγραφο, είτε λεζάντα από εικόνα, αυτούσια από το βιβλίο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top