Κατατακτήριες για Ιατρική

Viktoriaki

Νεοφερμένος

Η Viktoriaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σκεφτομαι να δωσω τον δεκεμβριο του 25' κατατακτηριες για Ιατρικη στο ΑΠΘ. Οσοι γνωριζουν εστω και ελαχιστα για το θεμα προτεινουν να αποφυγω αστικα κεντρα που ειναι μεγαλη η συμμετοχη και να προσπαθησω Αλεξανδρουπολη η Λαρισα. Ποια η γνωμη σας;
 

jYanniss

Νεοφερμένος

Ο jYanniss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Θα πω μόνο για το θέμα της πόλης, Η Αλεξανδρούπολη ειναι μια πολύ ωραία πόλη για να ζεις σύγχρονη και ταυτόχρονα καθαρή.
 

Viktoriaki

Νεοφερμένος

Η Viktoriaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Θα πω μόνο για το θέμα της πόλης, Η Αλεξανδρούπολη ειναι μια πολύ ωραία πόλη για να ζεις σύγχρονη και ταυτόχρονα καθτπ
Θα πω μόνο για το θέμα της πόλης, Η Αλεξανδρούπολη ειναι μια πολύ ωραία πόλη για να ζεις σύγχρονη και ταυτόχρονα καθαρή.
το θεμα ειναι οτι μενω θεσσαλονικη οποτε δεν θα ηθελα να φυγω ή μαλλον δεν μπορω να φυγω απο οικονομικης αποψεως
 

jYanniss

Νεοφερμένος

Ο jYanniss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Καταλαβαίνω, Δεν ξέρω αλλά υποθέτω θα έχει πολύ ανταγωνισμό. Βέβαια αφού το θέλεις πρέπει να προσπαθήσεις, και αν το πτυχίο σου είναι σχετικό σίγουρα έχεις πλεονέκτημα.
 

Viktoriaki

Νεοφερμένος

Η Viktoriaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καταλαβαίνω, Δεν ξέρω αλλά υποθέτω θα έχει πολύ ανταγωνισμό. Βέβαια αφού το θέλεις πρέπει να προσπαθήσεις, και αν το πτυχίο σου είναι σχετικό σίγουρα έχεις πλεονέκτημα.
Δυστυχως καμια σχεση. Εχω τελειωσει στο εξωτερικο ερευνητικη δημοσιογραφια και εχω και μεταπτυχιακο πανω στην Εγκληματολογια για να τα συνδυασω.
 

jYanniss

Νεοφερμένος

Ο jYanniss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Δυστυχως καμια σχεση. Εχω τελειωσει στο εξωτερικο ερευνητικη δημοσιογραφια και εχω και μεταπτυχιακο πανω στην Εγκληματολογια για να τα συνδυασω.
Μχμ και γω εξωτερικό αλλά μαθηματικά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δυστυχως καμια σχεση. Εχω τελειωσει στο εξωτερικο ερευνητικη δημοσιογραφια και εχω και μεταπτυχιακο πανω στην Εγκληματολογια για να τα συνδυασω.
Υπάρχει και η δυνατότητα για μεταπτυχιακό πανό σε κάποιο κοντινό αντικείμενο με την ιατρική. Πολύ πιο γρήγορο. Εκτός αν θέλεις να γίνεις γιατρός.
 

gegeorgiou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gegeorgiou90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Βρες όλες τις ιατρικές πέρα απο το ΑΠΘ όπου η ύλη των κατατακτηρίων είναι η ίδια. Διάβασε μια φορά την ίδια ύλη, το Νοέμβριο δήλωσέ τες όλες. Οι εξετάσεις θα είναι διαφορετικές ώρες - μέρες. Ίσως καταφέρεις να δώσεις ιατρική κατατακτήριες σε 3 πόλεις και όπου περάσεις.

Από εκεί και πέρα όπως τα ξέρεις: Πολύς ανταγωνισμός - πολλή παπαγαλία.
 

Viktoriaki

Νεοφερμένος

Η Viktoriaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Βρες όλες τις ιατρικές πέρα απο το ΑΠΘ όπου η ύλη των κατατακτηρίων είναι η ίδια. Διάβασε μια φορά την ίδια ύλη, το Νοέμβριο δήλωσέ τες όλες. Οι εξετάσεις θα είναι διαφορετικές ώρες - μέρες. Ίσως καταφέρεις να δώσεις ιατρική κατατακτήριες σε 3 πόλεις και όπου περάσεις.

Από εκεί και πέρα όπως τα ξέρεις: Πολύς ανταγωνισμός - πολλή παπαγαλία.
Το θέμα είναι ότι δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να φύγω σε άλλη πόλη πέρα από την Θεσσαλονίκη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μχμ και γω εξωτερικό αλλά μαθηματικά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Υπάρχει και η δυνατότητα για μεταπτυχιακό πανό σε κάποιο κοντινό αντικείμενο με την ιατρική. Πολύ πιο γρήγορο. Εκτός αν θέλεις να γίνεις γιατρός.
Ναι ναι θέλω συγκεκριμένα ιατρική γιατί θέλω και συγκεκριμένη ειδικότητα
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 774 μηνύματα.
απο δημοσιογραφια και με μεταπτυχιακο κιολας να πας ιατρικη....πως πάρθηκε αυτη η αποφαση? Για αθηνα σαλονικα θες φροντιστηριο 5-6χιλιαρικακια.Για κανα ηρακλειο αρκει να βγαλεις το χημικο με αριστα κ υστερα εισαι μεσα
 

Viktoriaki

Νεοφερμένος

Η Viktoriaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
απο δημοσιογραφια και με μεταπτυχιακο κιολας να πας ιατρικη....πως πάρθηκε αυτη η αποφαση? Για αθηνα σαλονικα θες φροντιστηριο 5-6χιλιαρικακια.Για κανα ηρακλειο αρκει να βγαλεις το χημικο με αριστα κ υστερα εισαι μεσα
Το όνειρο μου ήταν πάντα από μικρή να γίνω ιατροδικαστής. Λύκειο δεν μου δόθηκαν οι σωστές βάσεις και η προσοχή που έπρεπε ώστε να πάω θετική κατεύθυνση. Ήξερα να παπαγαλίζω τέλεια όποτε οι γονείς μου ήταν σε φάση «εντάξει για θεωρητική είναι». Μου έμεινε παράπονο. Προσπαθησα στα επόμενα χρόνια να πάω όσο πιο κοντά στο όνειρο μου. Την Ιατροδικαστική. Έτσι προέκυψε η εγκληματολογία. Και έτσι προέκυψε πλέον η απόφαση να μπω Ιατρική.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 774 μηνύματα.
στις κατατακτηριες ιατρικης τα πραγματα ειναι απλα...παλια θεματα νοημα δεν εχουν.Θα παπαγαλισεις την υλη των 3-4 μαθηματων πχ φυσικη, βιο α,β κ χημεια οργανικη ανοργανη(ηρακλειο) κ πας να ανταγωνιστεις χημικους κ βιολογουςΑυτο για επαρχια.Για σαλονικα αθηνα εχω ακουσει για παιδια που μπηκαν χωρις φρονιστηριο αλλα μιλαμε για ελαχιστα ατομα,θες φροντιστηριο στανταρ.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,710 μηνύματα.
παλια θεματα νοημα δεν εχουν.Θα παπαγαλισεις την υλη των 3-4 μαθηματων πχ φυσικη, βιο α,β κ χημεια οργανικη ανοργανη
Μεγάλη αλήθεια για κατατακτήριες ανεξαρτήτως πεδίου και σχολής.

Μόνο έτσι εξασφαλίζονται βιώσιμες πιθανότητες επιτυχίας.

Τα ίδια θα σου πει και ο μάστερ @Ryuzaki .
 

jYanniss

Νεοφερμένος

Ο jYanniss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,710 μηνύματα.
Εχω τελειωσει στο εξωτερικο ερευνητικη δημοσιογραφια
Πιο πολύ εγώ εδώ κολλάω.

Το Πτυχίο είναι επιπέδου Πανεπιστημίου; Έχει αναγνωριστεί; Αναγνωρίζεται καν;

Νομίζω αυτά θα πρέπει να είναι τα πρώτα σου βήματα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,652 μηνύματα.
Το όνειρο μου ήταν πάντα από μικρή να γίνω ιατροδικαστής. Λύκειο δεν μου δόθηκαν οι σωστές βάσεις και η προσοχή που έπρεπε ώστε να πάω θετική κατεύθυνση. Ήξερα να παπαγαλίζω τέλεια όποτε οι γονείς μου ήταν σε φάση «εντάξει για θεωρητική είναι». Μου έμεινε παράπονο. Προσπαθησα στα επόμενα χρόνια να πάω όσο πιο κοντά στο όνειρο μου. Την Ιατροδικαστική. Έτσι προέκυψε η εγκληματολογία. Και έτσι προέκυψε πλέον η απόφαση να μπω Ιατρική.
Ναι να πας να πας .. ευκολα να μπεις και ευκολα να τελειωσεις ..να γινεις μια καλη ιατροδικαστης... με το μερος της αλήθειας παντα να εισαι... και οχι μια μαιντανού των καναλιων.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,710 μηνύματα.

Viktoriaki

Νεοφερμένος

Η Viktoriaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ψαχνω προτεινομενα συγγραματα για Ιατρικη Στατιστικη. Εχει κανεις καμια ιδεα; Στην ιστοσελιδα του Απθ δεν προτεινουν
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top