Κανόνες Erasmus

giannoulis5672

Νεοφερμένος

Ο giannoulis5672 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Χαιρετώ την ομάδα. Έχω μια ερώτηση για όποιον ξέρει.Εγωθα πάω με Εράσμους Ισπανία για 20 μέρες και είμαι ενήλικος. Έτσι λοιπόν ως περιπετειώδης άνθρωπος που είμαι έκλεισα να πάω Γαλλία εν μέσω των ημερών του Erasmus μαζί με έναν φίλο μου. Η ερώτηση είναι η εξής: Ξέρει κανείς αν είναι παράνομο ή αν θα έχει κυρώσεις σε περίπτωση που θα λείψω για μια μέρα και κάτι στην Γαλλία;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 245 μηνύματα.
Χαιρετώ την ομάδα. Έχω μια ερώτηση για όποιον ξέρει.Εγωθα πάω με Εράσμους Ισπανία για 20 μέρες και είμαι ενήλικος. Έτσι λοιπόν ως περιπετειώδης άνθρωπος που είμαι έκλεισα να πάω Γαλλία εν μέσω των ημερών του Erasmus μαζί με έναν φίλο μου. Η ερώτηση είναι η εξής: Ξέρει κανείς αν είναι παράνομο ή αν θα έχει κυρώσεις σε περίπτωση που θα λείψω για μια μέρα και κάτι στην Γαλλία;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Erasmus για σπουδες ; youth exchange, training course ;
 

giannoulis5672

Νεοφερμένος

Ο giannoulis5672 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Για training course
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έτσι όπως γίνεται στα ΕΠΑΛ χρόνο παρά χρόνο
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 245 μηνύματα.
Για training course
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έτσι όπως γίνεται στα ΕΠΑΛ χρόνο παρά χρόνο
Κατάλαβα. Για το συγκεκριμένο δεν ξέρω σίγουρα να σου απαντήσω ...αν μπορέσεις όμως να συννενοηθείς με το σχολείο που θα πας δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top