Καλύτερη φοιτητική ζωή στην Αθήνα ή στην Θεσσαλονίκη;

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,461 μηνύματα.
Τα ενοίκια πραγματικά απαίσια, έχω δει 430 για 16 τ.μ και καλά επειδή είναι πρόσφατα "ανακαινισμένο"
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μου έχουν πει φάληρο - ιπποκράτειο για να βρώ σπίτι, είναι καλές περιοχές; Πάντως είναι πάρα πολύ κοντά στο ΑΠΘ από ότι έχω δεί.
Ρίξε μια ματιά σε αυτό
Πάρε ενα τηλέφωνο για πληροφορίες. Στο google εχει εξαιρετικά σχόλια, παλια ειχε παρει το ματι μου καπου οτι ξεκινάνε απο 350 ευρω το μήνα όλα μέσα, δηλαδή

Στο μηνιαίο μίσθωμα ALL IN ONE για το κάθε φοιτητικό διαμέρισμα / studio περιλαμβάνονται τα εξής :

  • Θέρμανση
  • Zεστό νερό
  • Ηλεκτρικό ρεύμα (λογαριασμοί ΔΕΗ)
  • Νερό (λογαριασμοί ΕΥΑΘ)
  • Πρόσβαση στο internet σε κάθε διαμέρισμα και studio με κοινές γραμμές VDSL/Οπτικών ινών
  • Κοινόχρηστα έξοδα
  • Συντήρηση ανελκυστήρα
  • Καθαριότητα κοινόχρηστων χώρων
  • Επισκευή / συντήρηση επίπλων / εγκαταστάσεων
  • Χρήση πλυντηρίων / στεγνωτηρίων / σιδερωτηρίων
  • Χρήση γυμναστηρίου
  • Χρήση πάρκινγκ ποδηλάτων
  • Χρήση study room
  • Χρήση αποθηκευτικών χώρων
  • Χρήση roof garden / κήπου
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Αν βρεις καλή παρέα και το αντικείμενο της σχολής σε ενδιαφέρει και οι δύο ωραίες είναι θεωρώ. Και οι δυο μεγάλες πόλεις, φοιτητομάνες, με πολλά να κάνεις και συγκοινωνία
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,282 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,723 μηνύματα.
Ειναι 2 διαφορετικα πραγματα, τυροπιτα την λεμε την τυροπιτα. Αποψη μου, ελα Θεσσαλονίκη για σπουδες
Τι να κανουμε ..? ''χασαμε το κορμι πατριωτη'' .. λογω γαστρονομικης ανωτεροτητας...
Μα τι να το κανετε το παιδι ...?εχεται πανεπιστημια εκει πανω?
 
Top