Καλοκαιρινή σεζόν

69lover

Νεοφερμένος

Ο 69lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Είναι μαθητής της τρίτης λυκείου και δίνω πανελλήνιες τον Ιούνη. Αφού τελειώσω με τις εξετάσεις θέλω να πάω για ένα καλοκαιράκι μα δουλέψω, οτιδήποτε πχ σερβιτόρος ωστε να βγάλω κάποια χρήματα. Που λέτε να ψάξω σε ποιο σάιτ και ποια περιοχή? Στην Αθήνα έχει,ή αξίζει καλύτερα να βγω εκτός Αθήνας σε κάποια τουριστική περιοχή? Όποιος ξέρεις ας πει Γιατί δεν έχω ιδέα τι γίνεται στον έξω κόσμο 🤣

Ευχαριστώ πολύ!!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,720 μηνύματα.
Είναι μαθητής της τρίτης λυκείου και δίνω πανελλήνιες τον Ιούνη. Αφού τελειώσω με τις εξετάσεις θέλω να πάω για ένα καλοκαιράκι μα δουλέψω, οτιδήποτε πχ σερβιτόρος ωστε να βγάλω κάποια χρήματα. Που λέτε να ψάξω σε ποιο σάιτ και ποια περιοχή? Στην Αθήνα έχει,ή αξίζει καλύτερα να βγω εκτός Αθήνας σε κάποια τουριστική περιοχή? Όποιος ξέρεις ας πει Γιατί δεν έχω ιδέα τι γίνεται στον έξω κόσμο 🤣

Ευχαριστώ πολύ!!!
Για να βγαλεις χρηματα θα πρεπει να μενεις σπιτι σου και να δουλευεις, Αν πας εκτος σπιτιου τοτε πιθανων οτι βγαζεις δεν θα φτανουν για τα εκει εξοδα οποτε θα πρεπει να σου δινουν και οι γονεις σου.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Για να βγαλεις χρηματα θα πρεπει να μενεις σπιτι σου και να δουλευεις, Αν πας εκτος σπιτιου τοτε πιθανων οτι βγαζεις δεν θα φτανουν για τα εκει εξοδα οποτε θα πρεπει να σου δινουν και οι γονεις σου.
Αν πάει σε κάποιο νησί, κατά πάσα πιθανότητα θα του παρέχουν διαμονή και γεύματα. Δεν είναι ανέφικτο.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κρήτη, Μύκονος
Σε αριθμους για το τουρισμό είναι η Αθήνα

Ωστοσο η μεση τιμη διαμονης(ποιοτικος δεικτης) ειναι πολυ χαμηλοτερος σε σχεση με κυκλαδες κρητη και δωδεκανησα

Ειναι λογικο ως πρωτευουσα και ως κομβος να συγκεντρωνει τις περισσοτερες ροες αλλα ποιοτικα ειναι πολυ κατω τα μητροπολιτικα κεντρα.

Οπότε θα σου πρότεινα να πας Κρήτη ή Μύκονο. Στα υπόλοιπα νησιά ( Ρόδος, Κως, Σαντορίνη) έχει τουρισμό αλλά έχω ακούσει ότι δεν πληρώνουν καλά.
 

69lover

Νεοφερμένος

Ο 69lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Οκκ παιδιά ευχαριστώ! Ξέρετε ίσως κάποιο σάιτ για το οποίο μπορώ να μπω να βρω εργασίες για καλοκαιρινή σεζόν?
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Καλύτερα βρες μεσω γνωστού. Παρα πολυς κόσμος έχει να πει ισοτοριες για άγριους απο σεζόν και δεν θες να καταληξεις να κοιμασαι σε κανένα κοντέινερ στην αυλή ενός ξενοχοδειου της Μύκονου με ντάλια ηλιο και απλήρωτες υπερωρίες.

Ψαξε Αθήνα ως σερβιτόρος να έχεις ενα χαρτζιλίκι. Αργότερα οταν θα Δικτυωθείς/ γνωρίσεις κοσμο κτλ βρίσκεις και σεζόν.

Ιδιαίτερα για φοιτητές που θέλουν να δίνουν εξεταστικές ειναι πολυ δύσκολο να βρουν κατι αλλιώς γιατι η σεζον ειναι μαιο με Οκτώβρη.
Οσοι βλεπεις να πηγαίνουν πιο μετα( δε μιλάω για κοβιντ εποχες) τα έχουν συμφωνήσει με το μαγαζί.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Top