Καλοκαίρι πριν τις πανελλήνιες, τι κάνω;

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
o χρόνος είναι τόσο άπειρος που πραγματικά και από χριστούγεννα να αρχίσετε το διάβασμα μια χαρά θα τα πάτε.. -_-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
o χρόνος είναι τόσο άπειρος που πραγματικά και από χριστούγεννα να αρχίσετε το διάβασμα μια χαρά θα τα πάτε.. -_-
NOT!
εξαρταται το στοχο και τις δυνατοτητες.
Γενικα πιο πολυ προετοιμαζεσαι τοσο πιο ετοιμος εισαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
o χρόνος είναι τόσο άπειρος που πραγματικά και από χριστούγεννα να αρχίσετε το διάβασμα μια χαρά θα τα πάτε.. -_-

:!:Ο χρόνος μπορεί να είναι άπειρος όσο λες,αλλά έχουμε και άπειρη ύλη εντωμεταξύ και ο καθένας την βγάζει όπως μπορεί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HaTaMoTo

Νεοφερμένος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Καλοκαίρι πριν τις πανελλήνιες,τι κάνω;

περιμενω το αλλο καλοκαιρι και σκεφτομαι: "Καλοκαίρι μετά τις πανελλήνιες, τι δεν έκανα;":lol::lol::D:D

στο θεμα μας...εγω προσωπικα ξεκινησα θερινα μαθηματα σε ενα φροντιστηριο, για να πμω στο κλιμα "πανελληνιες εξετασεις". Έμαθα οτι μπορεις να μαθεις το 1/3 της ύλης σε 5 εβδομαδες και μεχρι το χειμωνα θα εισαι καπως "ετοιμος". Έτσι αποφασισα να το κανω. Μεχρι στιγμης είμαι ικανοποιημενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Νομίζω αξίζει να καταθέσω και εγώ την άποψή μου σαν τελειόφοιτος...Ήμουν θετική κατεύθυνση στην Β' Λυκείου και συνέχισα και στην Γ'...Είχα φροντίσει από την Β' να τελειώσω με κάθε λεπτομέρεια ταλαντώσεις στην φυσική και μιγαδικούς στα μαθηματικά...Το καλοκαίρι μετά την Β' Λυκείου ήταν το καλύτερο της ζωής μου...Χωρίς υπερβολές(ξενύχτια κλπ.), πέρασα υπέροχα και ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΑ ΒΙΒΛΙΟ...Άρχισα πάλι μαθήματα από 1η Αυγούστου, με μικρή επανάληψη σε ό,τι είχα κάνει και μετά κατευθείαν στην νέα ύλη:)... Είχα τελειώσει τα πάντα μέχρι τέλος Φλεβάρη, εκτός από τα Μαθηματικά που βγήκαν αρχές Μάρτη...Όπως καταλαβαίνετε, ο χρόνος για επανάληψη ήταν ΑΠΕΙΡΟΣ...Αποτέλεσμα: 18,4 Έκθεση, 20 Μαθηματικά Γ.Π, 20 Μαθηματικά Κατεύθυνσης, 19,3 Βιολογία Κατεύθυνσης, 20 Φυσική Κατεύθυνσης, 20 Χημεία Κατεύθυνσης...ΧΑΡΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΕΣΤΕ!!! Μέσα σε αυτήν την χρονιά όλα θα γίνουν!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
χαλαραααααααααα και εγω μετα απο αυγουστο αρχισα καιτα πηγα καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ άρχισα ήδη να διαβάζω. Μέχρι τον Αύγουστο θα έχω τελειώσει όλη την ιστορία κατεύθυνσης (αυτή τη στιγμή είμαι σε διάλειμμα πριν πάω στο τρίτο κεφάλαιο), και με το πρόγραμμα που έχω κάνει, βγάζω άνετα πολλές επαναλήψεις για όσα μαθήματα μπορώ (λατινικά, αρχαία, ιστορία).
Έτσι κι αλλιώς δε με ενδιαφέρουν καθόλου ούτε τα μόρια, βαθμοί, ούτε σε ποια σχολή θα περάσω. Το βλέπω απλώς σαν μια πρόκληση, μια δοκιμασία των δυνάμεών μου, της αντοχής μου και της επιμονής μου, και το μόνο που θέλω είναι να ανταποκριθώ όσο το δυνατόν καλύτερα. Δηλ αξιοποιώ όλες μου τις δυνάμεις, για να δω τι αποτέλεσμα θα έχει...
χαλάρωσε λίγο, γιατί αν συνεχίσεις με αυτούς τους ρυθμούς θα χεις ψoφήσει μέχρι το φεβρουάριο.

όπως είπε και ο φίλος vasilis, το καλοκαίρι δεν είναι για διαβάσματα, χαρείτε το, γιατί μετά δε θα αντέξετε πραγματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ άρχισα ήδη να διαβάζω. Μέχρι τον Αύγουστο θα έχω τελειώσει όλη την ιστορία κατεύθυνσης (αυτή τη στιγμή είμαι σε διάλειμμα πριν πάω στο τρίτο κεφάλαιο), και με το πρόγραμμα που έχω κάνει, βγάζω άνετα πολλές επαναλήψεις για όσα μαθήματα μπορώ (λατινικά, αρχαία, ιστορία).
Έτσι κι αλλιώς δε με ενδιαφέρουν καθόλου ούτε τα μόρια, βαθμοί, ούτε σε ποια σχολή θα περάσω. Το βλέπω απλώς σαν μια πρόκληση, μια δοκιμασία των δυνάμεών μου, της αντοχής μου και της επιμονής μου, και το μόνο που θέλω είναι να ανταποκριθώ όσο το δυνατόν καλύτερα. Δηλ αξιοποιώ όλες μου τις δυνάμεις, για να δω τι αποτέλεσμα θα έχει...

Άχρηστο, πραγματικά... καταρχην διαβαζεις και πραγματα που μπορει να μην ειναι στην υλη... και σπαταλας ολη σου την ενεργεια.... αν συνεχισεις ετσι, σε 2 μηνες θα πεις "δεν αντεχω αλλο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
καλα τα λεει εν μερη τοπαιδι απο το διπλανο χωριο [πολυκαστρο] ΚΡΑΤΑ ΔΥΝΑΜΗΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Άχρηστο, πραγματικά... καταρχην διαβαζεις και πραγματα που μπορει να μην ειναι στην υλη... και σπαταλας ολη σου την ενεργεια.... αν συνεχισεις ετσι, σε 2 μηνες θα πεις "δεν αντεχω αλλο"
ελεος, δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
μη διαβασεις το καλοκαιρι εγω εκανα τν μ..... κ μετα οταν αρχισε κ τ σχολειο κ τ φροντ ημουν κουρελι κ σκεφτομουν ολη τν ωρα τς διακοπες που εχασα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
μη διαβασεις το καλοκαιρι εγω εκανα τν μ..... κ μετα οταν αρχισε κ τ σχολειο κ τ φροντ ημουν κουρελι κ σκεφτομουν ολη τν ωρα τς διακοπες που εχασα...
Εγώ πάλι αν και διαβασα σκεφτομουν ολη την ωρα γιατι δε διαβασα περισσοτερο!
καλα τα λεει εν μερη τοπαιδι απο το διπλανο χωριο [πολυκαστρο] ΚΡΑΤΑ ΔΥΝΑΜΗΣ
Ναι,δεξου συμβουλες απο το παιδί που δε ξερει ορθογραφια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Εγώ πάλι αν και διαβασα σκεφτομουν ολη την ωρα γιατι δε διαβασα περισσοτερο!
εφόσον διάβασες, δε χρειαζόταν να διαβάσεις περισσότερο.

διαβασμένος = αυτός που ξέρει αυτά που πρέπει να ξέρει.

πολλές φορές το άσκοπο "περισσότερο διάβασμα" φέρνει και μεγαλύτερη κούραση -> μικρότερη επίδοση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
φιλε paganini666 αποτισ 14 λεξεισ που εγραψα βρισκω λαθοσ τη μια 13ΣΤΙΣ 14 ΒΟΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ Ο ΚΟΒΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
εφόσον διάβασες, δε χρειαζόταν να διαβάσεις περισσότερο.

διαβασμένος = αυτός που ξέρει αυτά που πρέπει να ξέρει.

πολλές φορές το άσκοπο "περισσότερο διάβασμα" φέρνει και μεγαλύτερη κούραση -> μικρότερη επίδοση.


συμφωνω απολυτα...;)
-----------------------------------------
paganini666 τι βαθμο εβγαλες αν επιτρεπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ελεος, δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.

E μερικοί (νομίζουν πως) μπορούν να διαβάζουν 12 μήνες το χρόνο.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
ελεος, δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.

Εδω θα μαστε οταν το συγκεκριμενο μελος θα ρθει και θα γραψει καπου "δεν αντεχω"! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
φιλε paganini666 αποτισ 14 λεξεισ που εγραψα βρισκω λαθοσ τη μια 13ΣΤΙΣ 14 ΒΟΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ Ο ΚΟΒΕ
και το "εν μερει" γραφεται με ΕΙ:P
εφόσον διάβασες, δε χρειαζόταν να διαβάσεις περισσότερο.

διαβασμένος = αυτός που ξέρει αυτά που πρέπει να ξέρει.

πολλές φορές το άσκοπο "περισσότερο διάβασμα" φέρνει και μεγαλύτερη κούραση -> μικρότερη επίδοση.
Δεν εινια ολα ασπρα ή μαυρα. Υπαρχει ο μετρια διαβασμενος,ο πολυ διαβασμενος κλπ. Γενικα απτις ασκησεις που επρεπε να κανω για το καλοκαιρι δεν εκανα ουτε το 25% και νευριασα με τον εαυτο μου γιατι ειχα υπεραρκετο χρονο που δεν εκμεταλλευτηκα ενω οταν εσφιξαν τα πραγματα δεν ειχα οσο χρονο ηθελα.
συμφωνω απολυτα...;)
-----------------------------------------
paganini666 τι βαθμο εβγαλες αν επιτρεπεται?
19600 στο 2ο/4ο,19549 στο 3ο.
E μερικοί (νομίζουν πως) μπορούν να διαβάζουν 12 μήνες το χρόνο.:bye:
και μπορουν.Επαναλαμβανω δεν ειναι ολοι ιδιοι. Το εκανα φετος και θα το ξανακανα ανετα αν δε ερναγα εκει που ηθελα.
Εδω θα μαστε οταν το συγκεκριμενο μελος θα ρθει και θα γραψει καπου "δεν αντεχω"! ;)
Εχεις μαντικες ικανοτητες;:xixi:Ασε να ξερω κατι παραπανω που εδωσα απο εσενα που θα δωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν εινια ολα ασπρα ή μαυρα. Υπαρχει ο μετρια διαβασμενος,ο πολυ διαβασμενος κλπ. Γενικα απτις ασκησεις που επρεπε να κανω για το καλοκαιρι δεν εκανα ουτε το 25% και νευριασα με τον εαυτο μου γιατι ειχα υπεραρκετο χρονο που δεν εκμεταλλευτηκα ενω οταν εσφιξαν τα πραγματα δεν ειχα οσο χρονο ηθελα.
Καλα, εγω και τα 2 καλοκαιρια πριν τις πανελληνιες δεν ανοιξα βιβλιο. :P Μεσα στη 2η χρονια ομως ειχα χρονο να βγαλω και 2 και 3 φορες την υλη, ελλειψει σχολειου βεβαια. Και την 1η χρονια μου εφτασε ο χρονος για το διαβασμα που εκανα τοτε (πασαλειμματα δλδ :P) αλλα δεν ειχα αξιωσεις για πολυ μεγαλο βαθμο.

Γενικα τα καλοκαιρια δεν μπορω να διαβασω, εδω με πολυ ζορι διαβαζω το χειμωνα (δεν ημουν ποτε πολυ του διαβασματος :xixi:). Τα καλυτερα διαβασματα τα εχω κανει υπο πιεση, πραγμα που το καλοκαιρι δεν υπαρχει (λεω συνεχεια "εεεεχω χρονο").
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Καλα, εγω και τα 2 καλοκαιρια πριν τις πανελληνιες δεν ανοιξα βιβλιο. :P Μεσα στη 2η χρονια ομως ειχα χρονο να βγαλω και 2 και 3 φορες την υλη, ελλειψει σχολειου βεβαια. Και την 1η χρονια μου εφτασε ο χρονος για το διαβασμα που εκανα τοτε (πασαλειμματα δλδ :P) αλλα δεν ειχα αξιωσεις για πολυ μεγαλο βαθμο.

Γενικα τα καλοκαιρια δεν μπορω να διαβασω, εδω με πολυ ζορι διαβαζω το χειμωνα (δεν ημουν ποτε πολυ του διαβασματος :xixi:). Τα καλυτερα διαβασματα τα εχω κανει υπο πιεση, πραγμα που το καλοκαιρι δεν υπαρχει (λεω συνεχεια "εεεεχω χρονο").
ισως γιαυτο και γω δεν εκμεταλλευτηκα το καλοκαιρι. Αλλα αν καποιος μπορει να πειθαρχησει τον εαυτο του και να κανει μια καλη προετοιμασια το καλοκαιρι η οποια ποτε δε μπορει να ειναι εξουθενωτικη λογω του αφθονου χρονου που υπαρχει τοτε ειναι μαγκας.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top