Καλοκαίρι πριν τις πανελλήνιες, τι κάνω;

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Εμένα απο το φροντιστήριο μου είπαν να κάτσω μέχρι 20 αυγούστου και να μην ανοίξω βιβλίο διότι είναι η μόνη περίοδος που θα έχω για να ξεκουραστώ αφού χριστούγεννα και πάσχα δεν θα έχει η τρίτη λυκείου. Οπότε χαλαρώστε τώρα για κανα μήνα γιατί μετά όλο το χρόνο δεν έχει καθόλου ξεκούραση.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,120 μηνύματα.
Εμένα απο το φροντιστήριο μου είπαν να κάτσω μέχρι 20 αυγούστου και να μην ανοίξω βιβλίο διότι είναι η μόνη περίοδος που θα έχω για να ξεκουραστώ αφού χριστούγεννα και πάσχα δεν θα έχει η τρίτη λυκείου. Οπότε χαλαρώστε τώρα για κανα μήνα γιατί μετά όλο το χρόνο δεν έχει καθόλου ξεκούραση.!

Eγώ θα διάβαζα φουλ τώρα και θα ξεκουραζόμουνα Χριστουγεννα και Πάσχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
ξεκούραση το Πάσχα ; 3 εβδομάδες πριν τις πανελλήνιες ; Απαγορεύεται ρε συ ειδικά για εμάς που στοχεύουμε υψηλές σχολές (πολυτεχνεία κλπ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ξεκούραση το Πάσχα ; 3 εβδομάδες πριν τις πανελλήνιες ; Απαγορεύεται ρε συ ειδικά για εμάς που στοχεύουμε υψηλές σχολές (πολυτεχνεία κλπ.)
ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα?
ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ απαγορεύεται...το ότι εσύ στοχεύεις για πολυτεχνείο δεν έχει καμία μα καμία σημασία ως προς την επίτευξη του στόχου του καθενός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Εμένα απο το φροντιστήριο μου είπαν να κάτσω μέχρι 20 αυγούστου και να μην ανοίξω βιβλίο διότι είναι η μόνη περίοδος που θα έχω για να ξεκουραστώ αφού χριστούγεννα και πάσχα δεν θα έχει η τρίτη λυκείου. Οπότε χαλαρώστε τώρα για κανα μήνα γιατί μετά όλο το χρόνο δεν έχει καθόλου ξεκούραση.!

Απαγορεύεται; Ποιος το λέει;

Εγώ την περίοδο των Χριστουγέννων δεν κατάφερα να διαβάσω πλην τεσσάρων ημερών. Βέβαια, η εν λόγω εκτροπή από τον προγραμματισμό μου ήταν ακούσια και θυμάμαι πως με είχε γεμίσει άγχος και ενοχές.
Εν τέλει ΜΠΟΥΡΔΕΣ.:P Ξεκουράστηκα, γέμισα μπαταρίες και στις Πανελλήνιες μια χαρά τα πήγα. :D
(Πολύ καλύτερα απ' όσους διισχυρίζονταν πως είχαν αφιερώσει 567654135484 πάνω από τον Πλάτωνα και το Βενιζέλο.:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Εμένα απο το φροντιστήριο μου είπαν να κάτσω μέχρι 20 αυγούστου και να μην ανοίξω βιβλίο διότι είναι η μόνη περίοδος που θα έχω για να ξεκουραστώ αφού χριστούγεννα και πάσχα δεν θα έχει η τρίτη λυκείου. Οπότε χαλαρώστε τώρα για κανα μήνα γιατί μετά όλο το χρόνο δεν έχει καθόλου ξεκούραση.!

Κάτσε μέχρι τις 20 Αυγούστου. Και εγώ πέρυσι έτσι έκανα, ενώ τα Χριστούγεννα έριξα μέτριο διάβασμα. Μόνο το Πάσχα διάβασα πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κάτσε μέχρι τις 20 Αυγούστου. Και εγώ πέρυσι έτσι έκανα, ενώ τα Χριστούγεννα έριξα μέτριο διάβασμα. Μόνο το Πάσχα διάβασα πολύ.
Ναι ρε οκ αλλά είσαι περίπτωση εσύ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ναι, δεν θα ξεκουραστούμε καθόλου μέσα στη χρονιά, θα πεθάνουμε για να βγάλουμε ένα βαθμό. Και την παραμονή της Πρωτοχρονιάς εγώ θα αλλάξω χρόνο με τα μαθηματικά κατεύθυνσης παρέα...
Αν για να μπω Πολυτεχνείο πρέπει να πεθάνω στο διάβασμα, ας μη μπω... Έλεος...

Anyway, μέχρι τέλος Αυγούστου, πολύ χαλαρά θα κάνω καμιά άσκηση και μέχρι να αρχίσουν τα φροντιστήρια επαναλήψεις σε φυσιολογικούς ρυθμούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,120 μηνύματα.
ξεκούραση το Πάσχα ; 3 εβδομάδες πριν τις πανελλήνιες ; Απαγορεύεται ρε συ ειδικά για εμάς που στοχεύουμε υψηλές σχολές (πολυτεχνεία κλπ.)

λολ
τώρα είναι περίοδος που δεν έχετε σχολείο και έχετε πολλούς μήνες για να δώσετε δεν είναι καλό να ξεκουραστείτε γιατί απλά δεν είστε κουρασμένοι (η κουραση είναι μονο ψυχολογική αυτές τις ημέρες) ......
αντιθέτως λίγες εβδομάδες πριν τι εξετάσεις θα σας κάνει καλό λίγο άραγμα. (οχι φυσικα 3 βδομάδες)

Τώρα θέλει φουλ διάβασμα τπτ περισσότερο τπτ λιγότερο (εξαιρούνται φυσικά αυτοί που άρχισαν προετοιμασία πανελλαδικών από β λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ναι, δεν θα ξεκουραστούμε καθόλου μέσα στη χρονιά, θα πεθάνουμε για να βγάλουμε ένα βαθμό. Και την παραμονή της Πρωτοχρονιάς εγώ θα αλλάξω χρόνο με τα μαθηματικά κατεύθυνσης παρέα...
Αν για να μπω Πολυτεχνείο πρέπει να πεθάνω στο διάβασμα, ας μη μπω... Έλεος...

Anyway, μέχρι τέλος Αυγούστου, πολύ χαλαρά θα κάνω καμιά άσκηση και μέχρι να αρχίσουν τα φροντιστήρια επαναλήψεις σε φυσιολογικούς ρυθμούς...
Ρε συ η χρονιά γενικά έχει κούραση.. Δεν είπε κανείς ότι θα πεθάνεις για τα μαθήματα και μόνο ούτε πως θα κάνεις πρωτοχρονιά με τα μαθηματικά αλλά δεν θα κάθεσαι να μη κάνεις τίποτα σε όλες τις μέρες των διακοπών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Ναι ρε οκ αλλά είσαι περίπτωση εσύ:P

Δηλαδή εσύ διάβαζες 10 Ιουλίου-20 Αυγούστου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ρε συ η χρονιά γενικά έχει κούραση.. Δεν είπε κανείς ότι θα πεθάνεις για τα μαθήματα και μόνο ούτε πως θα κάνεις πρωτοχρονιά με τα μαθηματικά αλλά δεν θα κάθεσαι να μη κάνεις τίποτα σε όλες τις μέρες των διακοπών.

Όχι , αλλά από τους φροντιστηριάδες και με αυτά που βλέπω και ακούω, με πιάνουν τα νεύρα μου :P Βασικά είναι πολύ απλό, ο καθένας διαβάζει όσο μπορεί και αντέχει , αν κάποιος αντέχει να διαβάζει συνεχώς , να στερηθεί σχεδόν τα πάντα μόνο και μόνο για έναν βαθμό, μαγκιά του. Εγώ ελπίζω ότι ένας φυσιολογικός μαθητής μπορεί να πιάσει έναν αξιοπρεπέστατο βαθμό με ανθρώπινες ώρες διαβάσματος.
(Ελπίζω... :whistle: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ρε παιδιά, έτσι κι αλλιώς το Πάσχα το καταλαβαίνεις μόνο από τα βεγγαλικά! Αφού και πριν το πάσχα σχολείο δεν πας, δεν υπάρχει ουσιαστικός διαχωρισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Όχι , αλλά από τους φροντιστηριάδες και με αυτά που βλέπω και ακούω, με πιάνουν τα νεύρα μου :P Βασικά είναι πολύ απλό, ο καθένας διαβάζει όσο μπορεί και αντέχει , αν κάποιος αντέχει να διαβάζει συνεχώς , να στερηθεί σχεδόν τα πάντα μόνο και μόνο για έναν βαθμό, μαγκιά του. Εγώ ελπίζω ότι ένας φυσιολογικός μαθητής μπορεί να πιάσει έναν αξιοπρεπέστατο βαθμό με ανθρώπινες ώρες διαβάσματος.
(Ελπίζω... :whistle: )
Τώρα τι να σε πω ότι δεν θα είναι χαλαρή χρονιά και όπως πέρσι είναι δεδομένο ρε συ. Ναι θα θυσιάσεις εξόδους, διακοπές (όχι καλοκαιρινές νταξ) κτλ γιατί θα χεις διάβασμα αλλά είναι μια χρονιά δεν έγινε και τίποτα. Άλλοστε θα βγαίνεις κιόλας δεν θα σαι κλειδαμπαρομένος οκ :P
Ρε παιδιά, έτσι κι αλλιώς το Πάσχα το καταλαβαίνεις μόνο από τα βεγγαλικά! Αφού και πριν το πάσχα σχολείο δεν πας, δεν υπάρχει ουσιαστικός διαχωρισμός.
Σωστό και αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Τι άγχος είναι αυτό που Τραβάτε καλοκαιριατικα!!!παντε διακοπες και αφήστε επιτέλους τα μαθήματα στην άκρη...δηλαδη τι θέλετε να τα φτυσετε μέχρι τον Νοέμβριο ;! Εξετάσεις θα δώσετε είστε και άνθρωποι...γιατι βασιζεστε τόσο πολυ στο τι θα σας πούνε έσω μέσα;! Ο κάθε άνθρωπος ειναι διαφορετικός και το αντιμετώπισε με τον τροπο του! Δηλαδη αν σας πει κάποιος οτι δεν έκανε ούτε μια μέρα διακοπες για να γράψει καλα θα το κάνετε και σεις; ΕΛΕΟΣ...δεν θα περάσετε εύκολα αλλα δεν ειναι και αυτο το βουνό που θέλουν να νομίζετε...μέχρι ενός σημείου θα έχετε και τις εξόδους σας και τα παντα...και προς θεου! 3 μέρες στις εορταστικές περιόδους θα κεκουραστιετε μην φοβάστε δεν θα σας βάλουν 1000 ασκήσεις και 500 σελίδες θεωρία!!! Εκτός απο το διάβασμα αυτη τη χρονια χρειΑζεστε δύναμη και προγραμμα...το προγραμμα α γίνεται οταν ξεκινήσετε το σχολείο αλλα όσο κάθεστε στο φόρουμ και διαβάζετε χάνετε τη Ξεκούραση σας που ειναι πολύτιμη...και μην μου πείτε οτι σας βάλανε ασκήσεις στο Φροντηστηριο! Τι θα σας κάνουν θα σας διώξουν;! Πρώτον εσείς τους πληρώνετε και δεύτερον παιδια αλλάζουν φροντηστηρια και εγγράφονται και Σεπτέμβρη ...η ύλη θα γίνει κανονικα απο την αρχη και θα έχετε παρα πολυ χρόνο μέχρι το Μάιο να τις κάνετε τις ασκήσεις σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δηλαδή εσύ διάβαζες 10 Ιουλίου-20 Αυγούστου;
Ναι ρε πάρα πολύ. Έκανα μαθηματικά το βράδυ πριν αρχίσει το μάθημα τον αύγουστο :P
Αλλά εγώ για τα χριστούγεννα είπα. Εκεί εκτός από 2 μέρες που δεν έκανα τίποτα διάβαζα πολύ. Θέλω να πω ότι ίσως είχες περιθώριο να είσαι χαλαρά στις διακοπές των χριστουγέννων όμως δεν ισχύει για όλους αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Κι εγώ Χριστούγεννα τις περισσότερες μέρες δεν ασχολήθηκα με μαθήματα, και τις περισσότερες που ασχολήθηκα, ήταν λύνοντας ασκήσεις ηλεκτροχημείας= εκτός ύλης, γιατί είμαι λίγο χτυπημένος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Πολυ λαθος να εξαντλειτε τον ευατο σας απο το καλοκαιρι... Κι εγω εκανα αυτο το λαθος και μετα δεν ειχα καμια ορεξη να διαβασω τα Χριστουγεννα... Και γενικα δε μπορουσα να δωσω το 100% των δυνατοτητων μου... Και νομιζω ειναι πολυ λαθος τακτικη των φροντιστηριων/ιδιαιτερακιδων να ενθαρρυνουν τα παιδια να ακολουθουν ενα εξαντλητικο προγραμμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teaser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Το καλοκαίρι απλά γεμίζετε τις μπαταρίες σας για τη χρονιά που σας περιμένει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ναι, δεν θα ξεκουραστούμε καθόλου μέσα στη χρονιά, θα πεθάνουμε για να βγάλουμε ένα βαθμό. Και την παραμονή της Πρωτοχρονιάς εγώ θα αλλάξω χρόνο με τα μαθηματικά κατεύθυνσης παρέα...
Αν για να μπω Πολυτεχνείο πρέπει να πεθάνω στο διάβασμα, ας μη μπω... Έλεος...

Anyway, μέχρι τέλος Αυγούστου, πολύ χαλαρά θα κάνω καμιά άσκηση και μέχρι να αρχίσουν τα φροντιστήρια επαναλήψεις σε φυσιολογικούς ρυθμούς...
Καλά ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν θα σκοτωθούμε στο διάβασμα για εναν παλιοβαθμό!
Απλά εννούμε οτι η μόνη έτσι "μεγάλη" περίοδος εβδομάδων που έχουμε ελεύθερη να ξεκουραστούμε είναι τώρα τον Αύγουστο.
Τα ΧΡιστούγεννα άντε να κάτσουμε 3-4 μέρες. Το πάσχα εντάξει καθόλου.
Οπότε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top