ΚΠΓ-Γαλλικά

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,188 μηνύματα.
Κοίτα, C2 γαλλικών και βατό στην ίδια πρόταση δεν πάνε εύκολα :lol: Νομίζω ότι το λένε αυτό για το Sorbonne γιατί ένα μέρος είναι η λογοτεχνία που παίζει και μεγάλο ρόλο το διάβασμα που έχεις κάνει. Αν είσαι καλά διαβασμένος, θα γράψεις. Αλλά αν θυμάμαι καλά έχει και μεταφράσεις από τα ελληνικά στα γαλλικά και αντίστροφα. Αντίθετα, στο DALF αξιολογείσαι όλο κι όλο από μία έκθεση τουλάχιστον 700 λέξεων κι έναν συνδυασμό ακουστικού και προφορικού. Εγώ το DALF έδωσα οπότε για το ΚΠΓ και το Sorbonne σε επίπεδο C2 δεν έχω ιδιαίτερη άποψη.
Καλά ξεκάθαρα, εμένα αυτό που με δυσκολεύει πιο πολύ από όλα είναι το ακουστικό... Νομίζω στο Sorbonne δεν έχει ?
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Καλά ξεκάθαρα, εμένα αυτό που με δυσκολεύει πιο πολύ από όλα είναι το ακουστικό... Νομίζω στο Sorbonne δεν έχει ?
Απ' ό,τι είδα έχει και το Sorbonne C2 ακουστικό. Και κατάλαβα ότι είναι περίπου σαν το DALF C2, που ακούς 10-15 λεπτά μία ραδιοφωνική εκπομπή για παράδειγμα και μετά πρέπει να παρουσιάσεις τα σημαντικότερα σημεία της προφορικά.
 
Top