Ιστορία - Ιστοριογνωσία

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Απ' οτι μου εχουν πει, αυτο γινεται για να συμπληρωνουν ωρες οι καθηγητες. Και απο αυτη τη μερια εχουν ενα δικιο. Δηλαδη ο αποφοιτος του Φιλολογικου πως θα συμπληρωσει ωρες; Εκτος κι αν αναλαβει ολο το Γυμνασιο η το Λυκειο ξερω 'γω, αλλα και παλι αλλοι θα μεινουν χωρις δουλεια... Η ο Βιολογος πως θα συμπληρωσει ωρες με τοσες λιγες διδακτικες ωρες που αναλογουν στη Βιολογια; Θα κανει και καμια Χημεια, με τη (λανθασμενη) λογικη οτι ειχε τετοιο μαθημα καποτε στο πανεπιστημιο.

Φυσικάκαι το θεωρό απαράδεκτο όλο αυτό, άλλα και πάλι τοσοι αποφοιτοι των σχολων αυτων πως θα απασχοληθουν, πως θα ζησουν;
αυτό συμβαίνει γιατί στην Ελλάδα γίνεται το μεγάλο σφάλμα και θεωρούνται καθηγητές όσοι τελειώνουν κάποιες σχόλες όπως βιολογικό ,μαθηματικό, φυσικό
κ.α.

σε άλλες χώρες οποίος πάει για καθηγητής φυσικής κάνει λιγότερα χρόνια και άλλα πράγματα (λιγότερο εξειδικευμένα) από έναν φυσικό και σε πολλές από αυτές τις χώρες μαθαίνει και άλλη ειδικότητα και έτσι πολλοί Γερμανοί καθηγητές είναι μαθηματικοί και φιλόλογοι ταυτόχρονα ή φυσικοί και καθηγητές πληροφορικής ταυτόχρονα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Μαθαίνουμε από το παρελθόν για να μην επαναλάβουμε τα ίδια λάθη στο μέλλον... Η ιστορία μάς δείχνει τα συνεπακόλουθα πράξεων που έγιναν και πιθανόν να γίνουν... Έτσι μπορούμε να προβλέψουμε και να κρίνουμε για τις αποφάσεις που θα λάβουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν θεωρείται ότι ξέρω κάποια πράγματα , τέσπα έχω διαβάσει την εξάτομη Νεοελληνική Ιστορία του Βουρνά , κάτι βιβλία του Ραφαηλίδη έχω ψιλοαρρχίσει τον Κορδάτο (την Ιστοορία) .Αυτά .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ιστορία είναι θεϊκό μάθημα.Είναι το πιο τέλειο απο όλα.
Πάντως και σε τεστ που έχω κάνει στο διαδίκτυο μου λέει ότι ξέρω καλά Ιστορία:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top