Ιδιωτικά κολλέγια αθλητισμού

menia!

Νεοφερμένος

Η menia! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα.
Παρακαλώ θα ήθελα όποιος γνωρίζει να μου απαντήσει.
Ποιο κολλέγιο έχει αναγνώριση πτυχίου προπονητικής και άδεια ασκήσεως επαγγέλματος;
Είμαι ανάμεσα στο idef,στο scg και στο ney york college.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,720 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Παρακαλώ θα ήθελα όποιος γνωρίζει να μου απαντήσει.
Ποιο κολλέγιο έχει αναγνώριση πτυχίου προπονητικής και άδεια ασκήσεως επαγγέλματος;
Είμαι ανάμεσα στο idef,στο scg και στο ney york college.
Μενια καλημερα
Επειδη εχω φαει ολα τα παιδικα μου χρονια μεσα στα γηπεδα εχω να σου πω το εξεις ...απο τους 30+ προπονητες που ειχαμε στον πανιωνιο μονο ενας ή δυο ειχαν εδεια προπονητου διοτι ηταν των τεφαα και ηταν κυριως επιβλεποντες και οχι προπονητες . Οι αλλοι ηταν παλιοι καλοι παιχτες. Α ειχαμε και ενα γυμναστη των Τεφαα που εκανε ενδυναμωση και προετοιμασια.
Αυτο δεν σημαινει οτι εσυ δεν πρεπει να αποζητας την αδεια ..αλλα δεν ειναι μαστ.. επειτα περιοδικα κανουν και καποια σχολεια και δινει η ομοσπονδια τις σχετικες αδειες .
Ενας κορυφαίος προπονητης παιδων και εφηβων στο μπασκετ που ξερω παρακολουθησε το σχολειο αυτο και στο βασικο επαγγελμα ηταν μηχανικος αυτοκινητων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top