Ιατρική ερώτηση

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
καλησπερα.. Θέλω να ρωτήσω κάτι.. Αν έχεις παρεις αντιπυρετικο χάπι και 15 λεπτα μετά αφότου το πήρες κανεις εμετό, το χαπι βγαίνει η όχι μαζί με τον εμετό;κανει να παρεις επιπλέον αντιπυρετικο?
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δεν έχει απορροφηθεί όλο το φαρμάκο από τον οργανισμό.

Τα υπόθετα δρουν εντός 10-15λεπτών.

Τα χάπια και το σιρόπι θέλει περίπου 25-30λεπτά.

Εσύ το πήρες; Πόσο χρονών είσαι και πόσο πυρετός έχεις; Τι χάπι πήρες;
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
καλησπερα.. Θέλω να ρωτήσω κάτι.. Αν έχεις παρεις αντιπυρετικο χάπι και 15 λεπτα μετά αφότου το πήρες κανεις εμετό, το χαπι βγαίνει η όχι μαζί με τον εμετό;κανει να παρεις επιπλέον αντιπυρετικο?
Μην ανησυχείς μια σημαντική ποσότητα απορροφήθηκε αλλά όχι όλη. Γενικά είναι καλό τα αντιπυρετικά να μην τα παίρνουμε σαν να είναι καραμέλες, αλλά εάν επιμένει ο πυρετός και νιώθεις πως δε βοήθησε η προηγούμενη λήψη, σαφώς να ξαναπάρεις. Έλεγξε ωστόσο το ιστορικό αλλεργιών σου..
 

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Δεν έχει απορροφηθεί όλο το φαρμάκο από τον οργανισμό.

Τα υπόθετα δρουν εντός 10-15λεπτών.

Τα χάπια και το σιρόπι θέλει περίπου 25-30λεπτά.

Εσύ το πήρες; Πόσο χρονών είσαι και πόσο πυρετός έχεις; Τι χάπι πήρες;
Η αδερφη μου.. 18 χρονών και πηρε algofren .. Είχε φτάσει μέχρι 38,5..εκανε εμετό και τώρα έχει 37..νιωθει ότι της έφυγε ένα βάρος.. Ίσως την πειραξε το μεσημεριανό φαγητό.. Τώρα έφαγε κάτι ελαφρυ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top