Ιατρική στην Ολλανδία

Dimitra123

Νεοφερμένος

Η Dimitra123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας! Μετά από την τραγική κατάληξη των πανελληνίων του 2024 και συγκεκριμένα της Φυσικής μπήκα στην διαδικασία να ψάξω για σπουδές στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στην Ολλανδία (όχι βέβαια ότι δεν το είχα από πριν στο μυαλό μου). Επισκέφτηκα 3 οργανωμένα γραφεία, που προετοιμάζουν τους πιθανούς μελλοντικούς φοιτητές ιατρικής για την Ολλανδία(σε δημόσια πανεπιστήμια). Όμως και τα τρία μου περιέγραψαν διαφορετικά την διαδικασία προετοιμασίας και έτσι έχω <πελαγώσει>, για αυτό αν μπορεί ας με ενημερώσει κάποιος υπεύθυνα ή ακόμη καλύτερα κάποιος που το έχει περάσει όλο αυτό. Προσοχή θέλω να ενημερωθώ για το περιεχόμενο των test και όχι για το τι δικαιολογητικά πρέπει να καταθέσω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,263 μηνύματα.
Δε πειράζει νεανία, ποιός είπε ότι χρειάζεται να είσαι καλός στη βιολογία για να γίνεις γιατρός;

Αρκούν 25.000€ το εξάμηνο.
 

Dimitra123

Νεοφερμένος

Η Dimitra123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Όχι κάνετε λάθος. Τα πανεπιστήμια είναι δημόσια και κοστίζουν 2000 ευρώ τον χρόνο. Επιπλέον οι θέσεις είναι περιορισμένες για την εισαγωγή και απαιτούν αφοσίωση και μελέτη, αλλιώς δεν μπορείς να αποφοιτήσεις.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 739 μηνύματα.
Όχι κάνετε λάθος. Τα πανεπιστήμια είναι δημόσια και κοστίζουν 2000 ευρώ τον χρόνο. Επιπλέον οι θέσεις είναι περιορισμένες για την εισαγωγή και απαιτούν αφοσίωση και μελέτη, αλλιώς δεν μπορείς να αποφοιτήσεις.
εφοσον εχεις παρει την αποφαση να σπουδασεις εκει βγαλε εισιτήρια κ πηγαινε να μιλησεις απο κοντα με παιδια που ειναι εκει.Τις λεπτομέρειες για τις εξετασεις θα σ τις δωσουν τα διαφορα φροντιστηρια που αναλαμβανουν τις διαδικασιες δικαιολογητικων κτλ.Το πιο δυσκολο σε ολη αυτη την ιστορια ειναι να βρεις σπιτι νμζω παρα να μπεις στη σχολη,εχουν μεγαλο ποσοστο ατομων που τα παρατανε αλλα δε θυμαμαι το λογο ισως λογω γλωσσας που απαιτείται απο 3ο ετος κ μετα.
 

Dimitra123

Νεοφερμένος

Η Dimitra123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ωραία απλά το πρόβλημα μου είναι ότι καθε φροντιστήριο μου είπαν διαφορετικό τρόπο εξετάσεων για αυτό προβληματίζομαι.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 739 μηνύματα.
Ωραία απλά το πρόβλημα μου είναι ότι καθε φροντιστήριο μου είπαν διαφορετικό τρόπο εξετάσεων για αυτό προβληματίζομαι.
πας να μπλεξεις με σπουδες στο εξωτερικο,μαθε να αυτοσχεδιαζεις λοιπον.Σ ειπα ηδη να πας αποκει να μιλήσεις,ψαξε ομαδικες στο φβ με ονοματα στα αγγλικα κ ολλανδικα για το συγκεκριμενο αει,στειλε μειλ στο αει κ ρωτα τους,παρε τους τηλ.....μολις βρεθεις μονη σ εκει θα ειναι όλα up to u,no help
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top