Θετική ή οικονομικά;

Guest 96644

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαι μαθητής της β λυκειου. Είμαι πολύ καλά στα μαθηματικά και στην φυσική. Μέχρις στιγμής ήμουν σίγουρος ότι θα ακολουθήσω θετική κατεύθυνση με μαθηματικά καθως και εγώ ο ίδιος πίστευα ότι μάλλον σε αυτό θα είμαι καλός άλλα και οι γύρω μου γονείς και καθηγητές με είχαν για αυτό και με κατεύθυνση προς τα εκεί. Όμως έχω λίγο καιρό τώρα που σκέφτομαι ότι τα οικονομικά θα άξιζαν και θεωρώ πως θα ταν μια παρά πολύ καλή επιλογή για εμένα καθώς πιστεύω πως τα πάω πολύ καλά με τους αριθμούς και θα είχε πραγματικά μεγάλο ενδιαφέρον να μάθω για τις οικονομίες και τις μετοχές. Μια σχολή που θα είχε χρηματοοικονομικά και τραπεζικά. Όμως γονείς και καθηγητές θεωρούν την κατεύθυνση των οικονομικών υποδεέστερη σε βαθμό δυσκολίας και σε εργασιακές προοπτικές. Μάλιστα ένας καθηγητής του φροντιστηρίου μου μου έχει πει ότι ένας από θετική κατεύθυνση που κάνει μεταπτυχιακό στα οικονομικά ειναι σε πολύ καλύτερη θέση από έναν οικονομικό που έχει μεταπτυχιακό στα οικονομικά και σε θέση εργασία με και μισθό άλλα και χρόνο μεταπτυχιακού και όσοι πανε οικονομικά ειναι συνήθως τεμπέληδες που απλά πάνε Γιατί είναι πιο εύκολα τα πράγματα από ότι στην θετική . Πείτε μου παρακαλώ πολύ την γνώμη σας και Γιατί είναι γενικά τόσο προκατηλημμενοι απέναντι στα οικονομικά και υλοποιούν όλοι το Πολυτεχνείο. Κάποιος που έχει εμπειρία πάνω σε αυτά τα θέματα και τα χει ζήσει και ο ίδιος θα θελα πολύ να πει την δική του αντίληψη άλλα και πορεία
 

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαι μαθητής της β λυκειου. Είμαι πολύ καλά στα μαθηματικά και στην φυσική. Μέχρις στιγμής ήμουν σίγουρος ότι θα ακολουθήσω θετική κατεύθυνση με μαθηματικά καθως και εγώ ο ίδιος πίστευα ότι μάλλον σε αυτό θα είμαι καλός άλλα και οι γύρω μου γονείς και καθηγητές με είχαν για αυτό και με κατεύθυνση προς τα εκεί. Όμως έχω λίγο καιρό τώρα που σκέφτομαι ότι τα οικονομικά θα άξιζαν και θεωρώ πως θα ταν μια παρά πολύ καλή επιλογή για εμένα καθώς πιστεύω πως τα πάω πολύ καλά με τους αριθμούς και θα είχε πραγματικά μεγάλο ενδιαφέρον να μάθω για τις οικονομίες και τις μετοχές. Μια σχολή που θα είχε χρηματοοικονομικά και τραπεζικά. Όμως γονείς και καθηγητές θεωρούν την κατεύθυνση των οικονομικών υποδεέστερη σε βαθμό δυσκολίας και σε εργασιακές προοπτικές. Μάλιστα ένας καθηγητής του φροντιστηρίου μου μου έχει πει ότι ένας από θετική κατεύθυνση που κάνει μεταπτυχιακό στα οικονομικά ειναι σε πολύ καλύτερη θέση από έναν οικονομικό που έχει μεταπτυχιακό στα οικονομικά και σε θέση εργασία με και μισθό άλλα και χρόνο μεταπτυχιακού και όσοι πανε οικονομικά ειναι συνήθως τεμπέληδες που απλά πάνε Γιατί είναι πιο εύκολα τα πράγματα από ότι στην θετική . Πείτε μου παρακαλώ πολύ την γνώμη σας και Γιατί είναι γενικά τόσο προκατηλημμενοι απέναντι στα οικονομικά και υλοποιούν όλοι το Πολυτεχνείο. Κάποιος που έχει εμπειρία πάνω σε αυτά τα θέματα και τα χει ζήσει και ο ίδιος θα θελα πολύ να πει την δική του αντίληψη άλλα και πορεία
 

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Είμαι μαθητής της β λυκειου. Είμαι πολύ καλά στα μαθηματικά και στην φυσική. Μέχρις στιγμής ήμουν σίγουρος ότι θα ακολουθήσω θετική κατεύθυνση με μαθηματικά καθως και εγώ ο ίδιος πίστευα ότι μάλλον σε αυτό θα είμαι καλός άλλα και οι γύρω μου γονείς και καθηγητές με είχαν για αυτό και με κατεύθυνση προς τα εκεί. Όμως έχω λίγο καιρό τώρα που σκέφτομαι ότι τα οικονομικά θα άξιζαν και θεωρώ πως θα ταν μια παρά πολύ καλή επιλογή για εμένα καθώς πιστεύω πως τα πάω πολύ καλά με τους αριθμούς και θα είχε πραγματικά μεγάλο ενδιαφέρον να μάθω για τις οικονομίες και τις μετοχές. Μια σχολή που θα είχε χρηματοοικονομικά και τραπεζικά. Όμως γονείς και καθηγητές θεωρούν την κατεύθυνση των οικονομικών υποδεέστερη σε βαθμό δυσκολίας και σε εργασιακές προοπτικές. Μάλιστα ένας καθηγητής του φροντιστηρίου μου μου έχει πει ότι ένας από θετική κατεύθυνση που κάνει μεταπτυχιακό στα οικονομικά ειναι σε πολύ καλύτερη θέση από έναν οικονομικό που έχει μεταπτυχιακό στα οικονομικά και σε θέση εργασία με και μισθό άλλα και χρόνο μεταπτυχιακού και όσοι πανε οικονομικά ειναι συνήθως τεμπέληδες που απλά πάνε Γιατί είναι πιο εύκολα τα πράγματα από ότι στην θετική . Πείτε μου παρακαλώ πολύ την γνώμη σας και Γιατί είναι γενικά τόσο προκατηλημμενοι απέναντι στα οικονομικά και υλοποιούν όλοι το Πολυτεχνείο. Κάποιος που έχει εμπειρία πάνω σε αυτά τα θέματα και τα χει ζήσει και ο ίδιος θα θελα πολύ να πει την δική του αντίληψη άλλα και πορεία
Το θέμα είναι τι σου αρέσει εσένα ή έστω τι νομίζεις ότι θα σου αρέσει .Το θέμα δεν είναι το αν είμαστε τεμπέληδες ή όχι αλλά με το τι θα σου άρεσε να ασχολείσαι τα επόμενα 40 χρόνια όποτε δεν μπορεί να σου δώσει κάποιος απάντηση γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει καλύτερη και χειρότερη κατεύθυνση .Εσυ θα δώσεις αξία σε ότι σπουδάσεις και όχι η σπουδή σε εσένα
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Αν σου αρέσουν τα οικονομικά, πήγαινε προς τα εκεί. Το να πας σε μία σχολή που σου είναι απλά «ΟΚ» αντί να πας σε μία σχολή που σου αρέσει μπορεί να σε κάνει όλη την ώρα να έχεις δεύτερες σκέψεις. «Και τι θα είχε γίνει αν είχα κάνει αυτό; Και τι θα είχε γίνει αν είχα κάνει το άλλο;»

Ωστόσο, αν ακόμα δεν είσαι σίγουρος για το τι θέλεις να κάνεις και είναι απλώς ένας ενθουσιασμός που σε κυριεύει για κάποιο μικρό χρονικό διάστημα, περίμενε και θα δεις. Αυτό που θα ήταν καλύτερο, κατ' εμέ, να έχεις για γνώμονα θα έπρεπε να είναι όχι η "δυσκολία" της κατεύθυνσης και το κοινωνικό στάτους, αλλά τα θέλω σου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top