Θερινή Προετοιμασία για Ξενόγλωσσα Πτυχία

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
εγω τι να πω που θα κανω 4 ωρες γερμανικα κ 6 αγγλικα?:(:(:(

Χαρά στο κουράγιο σου!! Τουλάχιστον ξέρεις οτι θα σε ωφελήσουν

Εγω πριν κάτι χρόνια είχα κάνει καλοκαιρινά μαθηματα αγγλικών 3 ώρες καθε μερα για ένα μηνα!!! Δεν μπορώ να πω οτι ήταν δυσάρεστη εμπειρια... Γνωρίστηκα και με άλλα παιδιά και μιλάγαμε στα διαλλείματα, περνάγαμε ωραία...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Εγω πριν κάτι χρόνια είχα κάνει καλοκαιρινά μαθηματα αγγλικών 3 ώρες καθε μερα για ένα μηνα!!! Δεν μπορώ να πω οτι ήταν δυσάρεστη εμπειρια... Γνωρίστηκα και με άλλα παιδιά και μιλάγαμε στα διαλλείματα, περνάγαμε ωραία...:D


συμφωνώ...!!!!!!!!!!!!!!!!:no1:
-----------------------------------------
εγω τι να πω που θα κανω 4 ωρες γερμανικα κ 6 αγγλικα?:(:(:(


την μέρα????? αχ...κουράγιο...:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miny

Νεοφερμένος

Η miny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
μαζι με αλλο ενα παιδι κανω μαθημα... που να τις κανω τις γνωριμιες?:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Με τι ψυχη μπορειτε και κανετε μαθηματα το καλοκαιρι;;;Εγω προσωπικα δεν θα το αντεχα...:down:

Με την σκεψη οτι δεν θα μου βγει ο πατος και για αλλα χρονια.-.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spasiklaki

Νεοφερμένος

Η spasiklaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι τα καλοκαιρινά σου δίνουν και κάτι να κάνεις το καλοκαίρι, ενώ γλιτώνεις ένα χρόνο του μελλοντικού βραχνά.
-----------------------------------------
Εγώ έχω και αγγλικά και γαλλικά, τεσσεράμισυ ώρες την ημέρα συνολικά.:s Τουλάχιστον έχουμε και δειάλειμμα.:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rea

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
+1:no1: Το θεμα ειναι να μην κανεις τοσες ωρες το χειμωνα και να παρεις αν θελεις ενα πτυχειο νωριτερα ! :) Αν και να κανω μαθημα στις 4 μες στον ηλιο δεν μου αρεσει , εχω καλη παρεα , η καθηγητρια ειναι πολυ καλυτερη απο οτι ηταν το χειμωνα και γλιτωνω απο την βαρεμαρα !! Αν το καλοσκεφτεις καλυτερα να κανει κπς θεριναι ΑΝ δεν θα παει πουθενα για διακοπες ( και ετσι γλιτωνει και μια ολοκληρη χρονια μαθηματα ) παρα να καθεται ολη την ημερα σπιτι.... Παντα η προσωπικη μου αποψη και χωρις να θελω να θιξω κανεναν....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ποκαχοντας

Νεοφερμένος

Η ΕΙΡΗΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
οχι βεβαια δεν προκειται να ποιασω βιβλιο ολο το καλοκαιρι εκτος απο καποι εξοσχολικο πχ.Λυκοφως!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι τα καλοκαιρινά σου δίνουν και κάτι να κάνεις το καλοκαίρι, ενώ γλιτώνεις ένα χρόνο του μελλοντικού βραχνά.
-----------------------------------------
Εγώ έχω και αγγλικά και γαλλικά, τεσσεράμισυ ώρες την ημέρα συνολικά.:s Τουλάχιστον έχουμε και δειάλειμμα.:up:

Εγω 6 συνολικα χωρις διαλειμμα.
Ιδιαιτερα.
Χελοουυ.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oLgA 19956

Νεοφερμένος

Η olga-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Εγώ έκανα καλόκαιρινά μαθήματα απο την πέμπτη δημοτικόυ!!!! Απο τότε δεν έχω κάτσει κανένα κα΄λοκαίρι ολόκληρο!!! Συνήθως κάνω στο πιάνο αλλα τα δύο τελευταία χρόνια κάνω και στα γερμανικά!!!! Φέτος θα κάνω και στα αγγλικά και στα γερμανικά και στο πιάνο !!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Από ότι ξέρω στην τάξη μου 2 άτομα θα κάνουν καλοκαιρινό μάθημα.Ελεος:down::s:mpam:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Ναι θα κάνω 2 εβδομάδες πριν φύγω για το χωρίο μου και άλλες δύο όταν γυρίσω...(τέλη Αυγούστου):D

Κ κανω 3 φορες την εβδομάδα από 1,5 ώρες η καθεμια δηλ. 3*1,5=4,5 ώρες την εβδομάδα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
+1:no1: Το θεμα ειναι να μην κανεις τοσες ωρες το χειμωνα και να παρεις αν θελεις ενα πτυχειο νωριτερα ! :) Αν και να κανω μαθημα στις 4 μες στον ηλιο δεν μου αρεσει , εχω καλη παρεα , η καθηγητρια ειναι πολυ καλυτερη απο οτι ηταν το χειμωνα και γλιτωνω απο την βαρεμαρα !! Αν το καλοσκεφτεις καλυτερα να κανει κπς θεριναι ΑΝ δεν θα παει πουθενα για διακοπες ( και ετσι γλιτωνει και μια ολοκληρη χρονια μαθηματα ) παρα να καθεται ολη την ημερα σπιτι.... Παντα η προσωπικη μου αποψη και χωρις να θελω να θιξω κανεναν....:)



συμφωνώ αλλά δεν αντέχω άλλο να σηκώνομαι στις 7 το πρωί για να κάνω αγγλικά μέσα στο καλοκαίρι...σηκωνόμουν που σηκωνόμουν το χειμώνα για το σχολείο αλλά όχι και τώρα...:wake:...άντε...άλλος ένας μήνας ακόμα....!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miny

Νεοφερμένος

Η miny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
συμφωνώ αλλά δεν αντέχω άλλο να σηκώνομαι στις 7 το πρωί για να κάνω αγγλικά μέσα στο καλοκαίρι...σηκωνόμουν που σηκωνόμουν το χειμώνα για το σχολείο αλλά όχι και τώρα...:wake:...άντε...άλλος ένας μήνας ακόμα....!!!!!!!!!!

κουραγιο... κι εγω τα ιδια περναω:no1::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hantzos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Και εγω τι να πω που κανω μαθημα αγκλικων κανονικα για προφισιενσυ σε σχολειο και ξυπναω 6 και 30 και γυρναω 3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Ποτε δν εκανα μαθημα μεσα στον Ιουλιο-Αυγουστο αλλα καταφερα 3η γυμνασιου να δωσω προφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Αγγλικά αλλά λίγο στις αρχές του καλοκαιριού, όχι κάτι σπουδαίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Colorful_World

Νεοφερμένος

Η Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Είχα κάνει αγγλικά το καλοκαιρι της γ γυμνασίου για να μην εχω ξένες γλώσσες στο λύκειο.Δεν το μετανιωσα,είχα όσο χρόνο ήθελα για διαβασμα+παραλληλα μπορουσα να βγαίνω τα απογευματα.
Εκτος απ αυτο,εχω κάνει τα κλασικα θερινα β προς γ λυκείου, τα οποία ήταν κουραστικά,αλλα μπορουσες να βγεις 2 φορές την εβδομαδα.
Είναι καλη ευκαιρία τα καλοκαιρινά μαθηματα,ειδικά αν τα βάλεις το πρωι ή εστω το μεσημερι,ωστε να σου αφηνουν την υπολοιπη μερα για να νιωσεις καλοκαίρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Καλησπέρα.. άνοιξε ένα θέμα για το καλοκαιρινό διάβασμα όσων θα γράψουνε πανελλήνιες του χρόνου. Του χρόνου εγώ θα πάω δευτέρα λυκείου και θα επιλέξω θετική κατεύθυνση. Νομίζω πως έχω αρκετά κενά από την πρώτη λυκείου. Θα ήταν καλύτερα να τα καλύψω μόνη μου το καλοκαίρι ή να τα αφήσω για το χρόνου όταν θα ξεκινήσουν τα σχολεία;
Δευτέρα λυκείου δεν νομίζω να παρακολουθήσω μαθήματα σε φροντηστήριο, θα προσπαθήσω μόνη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Άραξε, έχεις χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Αυτό το thread μου θυμίζει εκείνο το τραγουδάκι απ'τα μικράτα μου: "Καλοκαιρινά,ραντεβού πάνω στο σώμα σου,καλοκαιρινά,σ'αγαπώ στην αμμουδιααααά,όλο το νησί,ένα βότσαλο στα πόδια σου,ολόκληρη η γη,η δική σου αγκαλιαααααά!"

:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top