Θεατρικά έργα

vagialena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Γεια σας! :) Λοιπόν,εγώ και κάποια άτομα από το σχολείο μου έχουμε δημιουργήσει μια θεατρική ομάδα. Μέχρι τώρα είχαμε μια ψαγμένη καθηγήτρια, που μας έφερνε διάφορα έργα και κείμενα και διαλέγαμε από αυτά τι θα ανεβάσουμε. Τώρα όμως που αυτή έφυγε, δεν έχουμε την παραμικρή ιδέα πού θα βρούμε κείμενα... Έχει κανείς να προτείνει κάτι;;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The little musician boy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Γιατί δεν επικοινωνείται με την ίδια;
Νομίζω ότι υπάρχουν θεατρικά έργα σε μορφή βιβλίου στο εμπόριο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagialena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Το ότι υπάρχουν σε μορφή βιβλίου το ξέρουμε, απλά νομίζω ότι είναι πιο πρακτικό (και πιο οικονομικό, εννοείται), να τα βρίσκαμε κάπου online και να τα διαβάζαμε μέσω υπολογιστή, απ'το να αγοράσουμε πολλά βιβλία και να τα διαβάζουμε ένα ένα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Λίγο δύσκολο να το διαβάζεις από υπολογιστή γιατί τα λόγια πολλές φορές χρειάζονται και στις πρόβες.
Γιατί δεν αγοράζετε ένα βιβλίο όλοι μαζί και να το βγάλετε φωτοτυπίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,500 μηνύματα.
Γιατί δε γραφετε δικό σας έργο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Είναι λίγο δύσκολο να βρεις θεατρικό έργο στο ίντερνετ (ολόκληρο κιόλας). Το έχω ψάξει αρκετά αλλά ποτέ δεν έβρισκα το έργο ολόκληρο, κι αν το έβρισκα, ήταν στα αγγλικά (πχ τα κλασικά, Σέξπιρ κλπ κλπ)
Καλύτερα να επικοινωνήσεις με την καθηγήτρια ή να χωριστείτε σε μικρότερες ομάδες και να πάτε σε βιβλιοπωλεία (τύπου Πολιτεία που έχει μεγάλη ποικιλία) και να ξεφυλλίζετε έργα. Μετά αγοράζετε αυτό της επιλογής σας (που συνήθως δεν κάνει παραπάνω από 12-15 ευρώ-κι αυτό πολύ βαριά) και μετά το βγάζετε φωτοτυπίες/το σκανάρετε δεν ξέρω κι εγώ τι. Θα σας έρθει πολύ οικονομικά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,500 μηνύματα.
Μπορείτε να πάτε και σε βιβλιοθήκες να ψαξετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top